ozzy56 Posted April 26, 2019 Posted April 26, 2019 (edited) protože aut. převodovka v mém autě (P2008-EAT6) řadí v normálním modu nejpozději ve 2200 ot./min a protože si myslím, že toto není to pravé ořechové pro nový motor, řeším to tak, že střídám mody--jednou jezdím s modem ,,S''--ten dovolí motoru max. 3000 ot., jindy jezdím v manual modu, kdy můžu vytočit motor jak chci takže mám dotaz hlavně na členy, kteří mají aut. převodovku v malíčku, zda to dělám dobře, nebo to nemám vůbec řešit ? myslím si totiž, že nový motor by měl jezdit ve všech otáčkách, nee jen do 2200 ot., co ho pustí aut. převodovka děkuji všem za rady, je to moje první auto s aut. převodovkou, takže jsem v tom maňas Edited April 27, 2019 by ozzy56 Quote
MJSytic Posted April 26, 2019 Posted April 26, 2019 Tak já automat mám, ale ne od novoty, takže asi neporadím. Ale když na tím přemýšlím, tak bych to asi neřešil. Co mám na nových autech vyzkoušené, že když se chceš svézt, tak převodovka klidně točí víc, i když nepřepneš na sport. Zaleží na tom, jak máš těžkou nohu Quote
ozzy56 Posted April 26, 2019 Author Posted April 26, 2019 jojo, všiml jsem si, že reaguje na povolení pedálu plynu a zařadí vyšší rychlost, taky to musí mít nějaké zamykání kvaltů--brzdí motorem jako manuál Quote
Agrafik Posted April 26, 2019 Posted April 26, 2019 A když budeš jezdit na klobouka, tak budě řadit na klobouka. Když mu budeš šlapat na krk, tak bude řadit výše. Alespoň AM6 takhle reaguje. V režimu S nejde do skluzu jak v A. Prudce plyn až na podlahu jsi zkoušel? Quote
ozzy56 Posted April 26, 2019 Author Posted April 26, 2019 zatím nee, dnes jsem zkoušel rychlost, při 150km/h to nijak neskáče, drží na cestě, nic nevibruje, prostě gut Quote
mmartinkovic Posted April 27, 2019 Posted April 27, 2019 Mne to radi pri 2200 ot, ked je studený, ráno a tak, potom pri kludnej jazde okolo 1700. Ale keď skalnej pedál na podlahu, napr pri prudkom zrýchlení na objednanie, kľudne drží 4 aj na 4000 ot pri 110 km/h. Ked viem ze ho budem naháňať, tak S radim skôr, aby sa prispôsobil. Manuálny režim skoro vôbec nevyužívam. Mam eat6 v 308sw, naj 50 000 km. Kedysi sa auto zabiehalo, cca 5000 až 10000 km, ale dnes to už asi nikto nedodržiava. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.