Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno (upraveno)

Na 5008 rv2012 jsem si nechal nainstalovat tažné SVC. Mám zadní parkovací senzory a ty vidi naistalovanou kouli a hlasí překázku. Setkali jste se s timto probleme nekdo?

Upraveno uživatelem volfm.83
Odesláno

Už to bude nějakou dobu, co se to tu řešilo. Někdo má odnímací, jiný pevnou. Já třeba nesmím mít krytku. Největší problém jsem měl ale na předku, dlouho jsem nevěděl čím to je, nakonec ve značkovém servisu vzali šroubky a připevnili horní rohy podložky pod registrační značkou.

Dej hledat, řešilo se i odpojování parkovacích senzorů po připojení přívěsu 😉

Odesláno

SVC asi ne nevyresis ,jedine dodelat vypinac. Origo kabelaz dava po canbus sbernici signal jednotce a ta ty zadky odstavi po pripojeni privesu. Pravdepodobne bude treba kodovat,nevim z hlavy delali mi to v autorizaku.

Odesláno

Prave ze po pripojeni voziku take neodstavi senzory. V SVC rekli ,ze musim vypnout tlacitkem na pristrojove desce.ale hlavni problem je ,ze senzory vidi TZ pri zarazeni zpatecky.

Odesláno

Mě to tvrdil taky v jednom servise, kde jsem se ptal na možnou montáž TZ. Ptal se jestli mám parkovací senzory a jestli je v autě tlačítko na jejich vypnutí. Že by to potom při jízdě s vlekem řvalo. :myslim

Odesláno

Prave to mi take rekli.pod volantem mam tlacitko a tim vypnu parkovaci senzory.Ale vice me trapi ta koule ze ji vidi. Nevim jestli je to i u jinych znacek TZ nez SVC?

Odesláno
před 5 minutami, volfm.83 napsal:

To mam z vyroby.je to tlacitko pro vypnuti parkovaciho asistenta. 

To tlačítko s "P" není na vypnutí parkovacího asistenta, ale na zapnutí :roll

K deaktivaci slouží to s tím kuželem 🤣

Odesláno

Pokud dobře chápu tvůj problém tak po montáži TZ odbornou firmou která namontovala TZ s pevnou koulí ti při couvání hlásí senzory stále překážku ? 

No to je totiž to oni ti měli nabídnout TZ s odnímací koulí které je ale dražší tím by byl tento problém vyřešen protože těžko budeš přendávat senzory a těžko budeš pokaždé když nebudeš potřebovat TZ sundávat ty dva šrouby které notabene mají být utažené momentovým klíčem poprvé a pak se s nima nemá hýbat. Ale zkus sundat krytku z TZ třeba to bude stačit. 

Já mám na 807 origo senzory a patrně z továrny montované TZ Vestfalia nebo jak se to píše ale je odnímací ale i když ho tam nechám tak ho senzory nevidí a pokud mám zapřaženo tak se couvací asistent odpojí sám a vypínač na tu nápovědu v autě nemám. 

Odesláno (upraveno)
před 41 minutami, pavelu96 napsal:

To tlačítko s "P" není na vypnutí parkovacího asistenta, ale na zapnutí :roll

K deaktivaci slouží to s tím kuželem 🤣

Já ti tedy nevím, ale vypnutí a opětovné zapnutí dělám právě tím kuželem. Po zmáčknutí toho P se rozsvítí zelená kontrolka na budících. Po chvíli zase zhasne, někde jsem četl, že by to mělo být nějaký měření místa. Ale nezkoušel jsem to. :myslim

foto.jpg

post-3499-14109635349601.jpg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odesláno
před 24 minutami, Vena garážmistr napsal:

Pokud dobře chápu tvůj problém tak po montáži TZ odbornou firmou která namontovala TZ s pevnou koulí ti při couvání hlásí senzory stále překážku ? 

No to je totiž to oni ti měli nabídnout TZ s odnímací koulí které je ale dražší tím by byl tento problém vyřešen protože těžko budeš přendávat senzory a těžko budeš pokaždé když nebudeš potřebovat TZ sundávat ty dva šrouby které notabene mají být utažené momentovým klíčem poprvé a pak se s nima nemá hýbat. Ale zkus sundat krytku z TZ třeba to bude stačit. 

Já mám na 807 origo senzory a patrně z továrny montované TZ Vestfalia nebo jak se to píše ale je odnímací ale i když ho tam nechám tak ho senzory nevidí a pokud mám zapřaženo tak se couvací asistent odpojí sám a vypínač na tu nápovědu v autě nemám. 

Odnimatelne TZ jsem nechtel kvuli drzaku na kola. Vyrobce nedoporucoval odnimatelne s drzakem na kola.

Krytku jsem zkousel odendat. Nepomohlo. Co pomohlo bylo prelepeni senzoru izolepou. Asi se s tim snizi citlivost senzoru a ty prestanou hlasit TZ pri zpatecce.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...