kveton Posted March 16, 2019 Posted March 16, 2019 Ahoj klubáci, ve 25 tkm mi začala klouzat spojka, to asi neni normální, že? Kde by tak mohl být problém? Díky Quote
Guest Posted March 16, 2019 Posted March 16, 2019 Klidně v řidiči :-). Nebo může týct gufero na klikovce či na hřídeli z převodovky. Kdyby teklo z převodovky, tak by to prvně dělalo loužičky či kapky ve spoji motor-převodovka. Quote
MJSytic Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 Problém bude ve spojce Jestli to klouže, tak se s tím bez rozebrání už těžko něco udělá Quote
Ajap Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 (edited) Tchán měl na C5 2,0 HDI od výroby vadný přítlačák. Je druhý majitel, kupoval to s asi 140tkm (jestli si dobře pamatuju). Akorát původnímu majiteli v autorizovaném servisu Citroenu "vysvětlili", že to neklouže spojka, ale že se jedná o "speciální vychytávku Citroenu proti podtáčení motoru". Takže s tím vesele 4 roky jezdil a najel km viz výše. Takovou neskutečnou hovadinu snad ani nejde vymyslet, bohužel původní majitel rozhodně nebyl ani náznakem technik, tak to těm ******* zbaštil. Edited March 17, 2019 by Ajap Quote
kveton Posted March 22, 2019 Author Posted March 22, 2019 Já na spojce najel vždy spousty desítek tkm, je pravda, že nevím jak předchozí majitel jezdil těch 13 tisíc. Uvidíme jak vypadá, půjde časem na výměnu ještě mě napadá, že pedál zabírá hodně nahoře, tak jestli není problém v tom, nebo důsledek? Quote
Petr 68 Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 Problém s prokluzující spojkou jsem měl u svého P 207 1,4 HDi při asi 30 000 km.Bylo to zde řešeno a doporučeno odvzdušnění spojkového válečku.Mě to pomohlo.Dnes má spojka 140 000 a sedí. Quote
ozzy56 Posted March 23, 2019 Posted March 23, 2019 někdy pomůže výměna toho spodního (pracovního) válečku, jen 25 tisíc na spojce je hodně špatné číslo Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.