Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Posted

Dobry den vsem,

omlouvam se za vytvoreni noveho tematu,ale jsem tady novy , a nikde jsem zde (ani na "netu") na svuj dotaz nenasel odpoved.Chtel bych se zeptat Vas zkusenejsich : Jaky prosim pouzivate olej do 5008 1.2 puretech r.v. 2015.Dekuji za odpovedi a jeste jednou se omlouvam za nove tema.

 

Posted

Ahoj, r.v.2015? To je první generace 5008 MPV. Když jsem hledal auto a vybíral motor, tak tahle 1.2PureTech nikde nebyla. Kolik to má kilowat? 

Jinak bych použil ten olej, co předepisuje výrobce. Co se do tohoto motoru leje nevím. Ale tipuju ještě 5W30. Máš k autu knížku? Nebo máš nějaký problém s olejem, třeba vysokou spotřebu? :myslim

Posted

ano, u nového auta do najetí nějakých 100 tisíc se držet návodu, jestli není ani po ujetí těch kilometrů žádný problém, tak pokračovat podle návodu dále, ale jestli pak motor začne žrát olej třeba vlivem větších vůlí, je dobré to korigovat olejem o stupeň hustějším, ovšem v rámci řady doporučených olejů výrobcem

 

Posted

Mam ho kratce,ani ne tyden,takze nemuzu adekvatne hodnotit.Jinak kupovanej z Leaseplanu z Prahu,servisovanej v Peugeotu v Praze,rok zaruka od toho Leaseplanu,najetych cca 65xxx.Spotreba po "kotehulkach"z Prahy do Brna,za 6,6 podle pocitacu.Krome navi ma vsechno 😉.Snad bude motor slouzit,tak jak je ve vsech recenzich na netu vychvalovanej...

Posted

To : *nohafuc* , ja tam teda liju aditivum od VIF,samo,ze benzinovy. Daval jsem aji do dvoulitra multijet od Fiatu (nafta) a nedam na to aditivum dopustit.Motor,jakoby "zmeknul a zpruznel" 😂,tak snad Pazoutovi nebude skodit...?Btw,da se sehnat v akci 500ml do dvou kil...

Posted

jo, VIF je super, už by ale mohli konečně změnit tvar toho balení, aby mělo nějaký dávkovač, navíc nejde normálně vylít do dna--propichuju ho šroubovákem :mrk

Posted
před 12 minutami, pesastor napsal:

??? Davate VIF i pri koupi premiovych benzinu typu Shell V-Pover, ktere maji byt uz od vyrobce aditivovany ???:myslim

odpovím za DIESEL :)--kupuju obyčejnou naftu a dávám VIF

kdybych měl benzín,  kupoval bych obyčejný benzín a vyzkoušel VIN (pro benzín)

kupovat prémiová paliva nemá smysl :myslim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...