Jump to content
Ajap

Rozvod 1,6VTi vypouští se voda?

Recommended Posts

Ahoj,

Brácha nechal udělat v autorizáku v Brně (zatím schválně nepíšu kde) rozvody, po chvíli mu auto začalo řvát STOP s tím, že ručička teploty vody byla na max. Zítra ráno (poslední den před Vánoci, jsem zvědavej) tam jede opatrně zpět, aby to dali opět do pořádku. Tak mě napadlo, že kvůli přístupu vypustili vodu a pak to blbě odvzdušnili. Dle tacho dělali zkušební jízdu možná 1km.

Takže chci se zeptat znalých, jestli se při výměně rozvodů u 1,6 VTi (ve 308SW) vypouští chladicí kapalina? Třeba kvůli přístupu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to sice většinou je, ale ne u tohohle motoru. Ale je tam nějaký "připojovač" - v Service Boxu "třecí kolo" - tam by taky mohl být zakopaný pes.

Edited by Ajap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolejte kapalinu, nebo vodu a zkuste ještě jednou zahřát. Opravdu tam mohla být bublina. (mechanik většinou dolívá čistou kapalinu, takže se smí dolít tak půl litru vody)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vody je tam prej právě až moc - určitě víc, než když to tam vezl. To mně právě přivedlo na myšlenku, jestli třeba nevypouštěli vodu a teď je to zavzdušněný.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiš vin, VTi motorů je vícero druhů. Prince motory (jak značí PSA VTi) je rozvod řetězem a vodní pumpa je, přes "připojovač", naháněna od drážkovaného řemenu, společně s alternátorem, AC...

Edited by inoxing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, pokud si neobjednal výměnu vodní pumpy, nemají to co měnit a vypouštět vodu, pokud je pumpa v pořádku, je to zbytečné. Dá se vyměnit kdykoliv mimo dělání rozvodů. Určitě mu to měli oznámit, že je třeba pumpu měnit z nějakého důvodu ale není to součástí výměny rozvodů. A ještě k tomu přehřátí, bude dobré se podívat, jestli se vůbec ta vodní pumpa točí. Po nastartování je v tomto počasí odpojená a musí sepnout po pár minutách chodu až se trochu ohřeje motor. Je to vidět, když se nakloníš nad motor a posvítíš baterkou. Pokud se pumpa neroztočí za pár minut, je problém a může to být příčina toho přehřátí. V tom případě bych žádnou delší cestu nedoporučoval.

Edited by Sale
Doplnění

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...