Jump to content
drobek 75

partner 2.0 HDI 66KW kouří na volnoběh

Recommended Posts

Zdravíčko pánové, řeším zajmavý problém. možná se najde někdo kdo bude vědět nebo to už taky řešil. když jedu s parťákem je všechno ok bez ohledu na dálku cesty. ovšem když je motor zahřátý a stojí na volnoběh (zácpa,delší stání na světlech,..) tak cca po 10 min. to začne namodrale hulit jak lokomotiva. a zase pak po chvilce jízdy (cca 500m-1 km ) je vše ok a je klid. nevšímám si ani že by olej ubýval a vstřiky byly na stolici a sou v pořádku. dělá to jen za tepla, dokud  je to studené je klid. napadly mě stírací kruhy, motor má najetých 220000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahoj, přidal bych se k tomuto problému. Mám přesně to samé, akorát mně to kouří i při studeném motoru. Na volnoběh za cca 3-5 min to začne kouřit. Po přidání plynu se z výfuku vyvalí veliký oblak a po ujetí cca 500m je klid. Nedávno se to stalo na křižovatce, za křižovatkou dlouhý kopec, cca 500m kouř a pak to přestalo i když byl motor v tahu (stejném jako předtím). Za jízdy, ani při vysokých otáčkách nic. Olej motor nežere vůbec, otáčky nekolísají.

Poradil byste někdo na se podívat a co zkontrolovat ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tohle mi dělalo Berlingo 2.0 HDI 66kw Siemens, za studena kouř,prošlápnutí plynu kouř jak z dýmovnice, pak začal kouřit i po ohřátí - za jízdy ani ne, ale po chvilce stání a přidání,nebo prošlápnutí. Jinak jelo pěkně,jen ten kouř. Vyměněno vše možný i turbo a žádná změna. A nakonec to bylo vstřikama. Vyměnil jsem všechny 4 a je klid. Mám ještě jeden motor,takže jsem mohl laborovat,ale vstřiky na něm byly špatný , což jsem nevěděl,nakonec jsem sehnal ještě jiný vstřiky,páč už jsem si říkal,že to není možný .... a bylo to tim. 

Edited by hiphoper123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...