Jump to content
Míla72

Vysoké Tatry - tip na jednodenní výlet

Recommended Posts

Zdravím všechny, chci podniknout jednodenní výlet do Tater a jako neaktivní turista bych potřeboval poradit.

Náše tůra by měla vycházet z následujícího: Tři dospěláci neznalí Tater a dítě 5 let, které umí pochodovat. Představa je, že ve Štrbě odstavíme vozidlo, zubačkou Na Štrbské Pleso a odtud bych potřeboval napovědět, kudy, kam se dát a něco vidět. Vzdálenost od zastávky tipujeme max. 5km někam a 5km zpět. Električkou se svézt do Popradu, tam dát pravděpodobně pozdní oběd a vlakem do Štrby k vozidlu.

Uvítám jakékoliv info ohledně parkování ve Štrbě, v blízkosti železniční stanice a tip na tůru ze Štrbského Plesa a zpět. Příjezd do Štrby asi mezi 9 a 10 hodinou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co si pamatuju, před dvěma lety se ve Štrbě parkovalo úplně všude kde to šlo a bylo místo... mraky lidí. :blicismajlik

Od zubačky projdeš "Vietnamskou tržnicí" až ke Štrbskému plesu (tam nám spadla brada z výhledu a přírody :mrk ). Šli jsme asi 1km po pravém břehu ke kolibě v neustávajícím procesí. Po shlédnutí menu v kolibě (jídlo pro pět lidí = platy pěti velmi dobrých bačů na Chopoku :D) jsme se otočili a jeli pryč...

Ale byl to červenec, teď by to mohlo být v pohodě :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedině mi vychází po levé straně Štrb.plesa po červené pak po modré a pak po žluté na Predné Solisko-krásné výhledy(cca 5 km)-(převýšení cca 700 m) a zpět po modré vyjdete opět na Š.plesu-nebo projít Š.plesem na lanovku na Chatu pod soliskem a sejít opět po modré do Š.p.Od lanovky na Chatě pod soliskem je cca 40 min výstup na vrcholek Predného soliska.Nebo ze Š.p. na Popradské  pleso-převýšení cca 200 m po červené cca 4 km a pak kdo si troufá asi 50 min  na Ostrvu a zpět na Popr. pleso a pak cca 4 km po cestě na zastávku električky Popr. pleso a jednu zastávku zpět na Štrb.pleso.:papaJídlo je dobré nechat až na žel. st. Šrb. pleso-když vyjdeš ze stanice je v suterénu rest.Lenka -menu 4.70 Eu,pivo 1.30 Eu.Mimo menu mají polévky 1.60 Eu(gul.drš.hov) a hotovky cca 6 Eu.Vaří do 17:30 hodPod 8 Eu  se jinde na Š. p. nenajíte.Aktuální data z 28.9.2018 

Edited by kurka

Share this post


Link to post
Share on other sites

pavelu96, děkuji za nástřel. :super

kurka, tvá trasa se blíží mé slabé představě a začínám ji pilovat. Pokud tento "výstup" uskutečním, úspěšně, podám report ... super :super:roker Děkuji.

Jediné co by mohlo zradit je počasí a síly naší pětileté vnučky. Věřím v úspěch :super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ďalšia alternatíva z Popradu električkou do Starého Smokovca , odtiaľ zubačkou na Hrebienok.  Z Hrebienka nenáročná prechádzka k studenovodským vodopádom okolo Bílikovej chaty alebo s malou obchádzkou na Rainerovu chatu. Štrbské pleso je masovka a pri alternatíve Štrba , Štrbské pleso , Poprad a zase Štrba stráviš polovicu dňa vo vlaku. Hlavne z plesa do Popradu to je nekonečné. 

Edited by dusan2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...