Nick406 Odesláno 14. březen 2018 Odesláno 14. březen 2018 (upraveno) Ahoj měl bych takovou kontrolní otázku než ho pošlu do věčných lovišt s autem se rozjedu na otáčkách 1500 začne škubat i na volnoběh dvakrát něco zamlátilo z prostoru motoru jakoby něco upadlo ale nic nejde vidět,teplota na volnoběh je 100C podle budíků když otevřu nádobku z vody jde dým,místy kolísají otáčky a motor má zvuk jak traktor a hodně duní a u sání trochu jakoby píská k tomu i když je sice chladno tak z výfuku jde hustej bílej dým a hodně z něj kape vody čeho by to mohl být náznak ?? Díky moc za odpovedi.... Upraveno 14. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
Charlie 1 Odesláno 14. březen 2018 Odesláno 14. březen 2018 těsnění pod palicej je asi v háji,a bílej hustej dým,asi spaluje vodu... Citovat
Nick406 Odesláno 14. březen 2018 Autor Odesláno 14. březen 2018 (upraveno) Já se na to jdu ted ještě mrknout ona je pravda hodně se mě to včera i zahřívalo a ráno mě to přišlo jak kdyby se místy motor dusil a v zácpě a dneska jsem popojížděl asi 40 minut a půl hodky po té už jsem v podstatě nikam nedojel hlavně mě zarazili ty dvě rány jsem myslel že mě něco spadlo na zem ....ale mám stejnej názor. Upraveno 14. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
Nick406 Odesláno 14. březen 2018 Autor Odesláno 14. březen 2018 (upraveno) Jel jsem to projet za jízdy teplota 80/90 jako běžně ale přišlo mě to jak kdyby to bralo třeba někde falešnej vzduch netáhlo to a při prudším přidání škubalo mrknul jsem na klapku docela zanešená tak jsem projel víc točil sundal skoro čtvrtku nádrže dým teda dál ale ono v takovým počasí mě to dělá vždy takže to právě nevím přesně ovšem napadá mě jedná věc kvalita paliva dneska jsem poprvé vzal u Silmetu po cestě a když to vezmu ujel jsem asi 50Km a začalo to dělat ted momentálně to po tom všem jede úplně normálně tak jsem z toho trochu jelen .....tak přemýšlím jestli nezajedu nabrat do plna na OMV kde beru normálně. Upraveno 14. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
Nick406 Odesláno 14. březen 2018 Autor Odesláno 14. březen 2018 No natankováno ujel jsem plus mínus 50 kilometrů volnoběh drží motor už tak nerachotí ale v rozmezí 1500-2000 hlavně do kopce jemně škube když přidám plyn přijde mě to jako by se mě vracel nebo prostě nešel sešlápnout v ten moment...co třeba Lambáda ??? Citovat
Nick406 Odesláno 15. březen 2018 Autor Odesláno 15. březen 2018 za studena ok pri provozni teplote nema vykon cuka dým a chladici kapalina tak z te stipou oci trochu spaliny takze to bude tesneni. Citovat
Nick406 Odesláno 16. březen 2018 Autor Odesláno 16. březen 2018 Tak potvrzeno těsnění hlavy...tím pádem konečná po třech a půl letech opravovat už to nebudu.... Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 16. březen 2018 Odesláno 16. březen 2018 tesneni mas do tisicovky a sikovnej clovek to dokaze udelat i doma - a par let jeste pojezdi Citovat
Charlie 1 Odesláno 16. březen 2018 Odesláno 16. březen 2018 Po tom co jsi do toho narval peněz, to kvůli prkotine za 2500KC prodas?v tomhle stavu to prodas tak za 5000a budeš rad ze jsi rad....no pokud mas na novy auto není co řešit ale pokud chceš koupit něco za 30000 je to jen z kaluže pod okap.... Citovat
radim.1008 Odesláno 16. březen 2018 Odesláno 16. březen 2018 Taky bych to opravil. Nebo je v plánu, očekávání nějaká další větší investice? Citovat
Nick406 Odesláno 16. březen 2018 Autor Odesláno 16. březen 2018 Takhle no i kdybych to opravil tak bude nutný vyménit zadní tyčky nebo tlumiče tlumiče ještě origo zadek začal od podzimu mlátit na sněhu je to jak kostitřas u levýho předniho kola začalo místy tak asi mesic zpet praštiť další věc buď nutná výměna altíku nebo řemene při zapnutí více spotřebičů a to nemluvím o klimě vrní pedály v zimě začalo zatíkat do prahu další začal hnít stávkuje občas okno spolujezdce ale to okno bych zase tak neřešil a znejvětší pravděpodobností jak se oteplí bude nutný vyměnit ty malý čepy v těhlicích celý lěto vrzali až do zimy sice jsem do toho dal celkem dost je mě jasný že to zpátky nedostanu na jednu stranu mě to štve ale mám obavy že do toho budu vrážet neustále auto mám tři a půl roku a z toho jsem v podstatě přes rok a půl něco jen řešil a pořád je co a už mě to nebaví.Jinak v plánu auto kolem 50-70 což myslím že by iž se dalo celkem i nějaký sehnat Citovat
Nick406 Odesláno 18. březen 2018 Autor Odesláno 18. březen 2018 Mě to tak nějak pořád nedá...a byl jsem se v tom zase vrtat mechanik mě řekl že to je těsnění pravda kolem těch míst jsou takový mastný fleky ale vyloženě neteče ani ho moc neubylo to samý chladící kapalina dneska jsem to byl zkusit a víc jak na 90C jsem se nedostal z výfuku dým ale je to za mě běžnej výpar.Když je motor studený jede to zcela normálně na 90C prostě v rozmezí 1000-3000ot auto škube prostě nereaguje v ten moment na plyn navíc jde cítit v pedálu plynu takovej odpor ale jen za jízdy a s tím začne občas někde něco v motorovým prostoru cvakat nebo spíš jak když něco o něco klepe jakoby kov na kov jak kdyby něco náhle upadlo.Mě to přijde jak kdyby šel do motoru falešný vzduch nebo se ten motor dusil na volnoběh když přidám plyn trochu to píská v sání po zahřátí má motor místy dunivý zvuk zítra se podívám na komplet celý sání pravda že olej přes těsnění prosakovat bude ale ne tolik a nejsem si jistej ale přijde mě trochu divný tohle chování motoru k této závadě je mě jasný že pokud je fouklý jsou tam tlaky atd.ale nad 3000ot vytočený vlastně jede a k tomu to občasný bouchnutí kov na kov. Citovat
Nick406 Odesláno 18. březen 2018 Autor Odesláno 18. březen 2018 (upraveno) Ještě jsem to byl zkusit a tak mě napadlo co vydřená vačka ? auto má totiž tak ale po domácku ještě z Německa ostrou vačku a jednou jsem to tady řešil občas po zařazení dvojky se zadusilo a na dvojku to ted dělá úplně nejvíc že netáhne do těch 3000ot navíc místo toho aby motor vzduch nasával mě přijde že výfukuje kolem motoru jde cítit benzin jak kdybych stál u výfuku a motor duní místy jak kdyby byl prdlej nebo sundanejk výfuk a navíc jsem měl vypadenou hadici od filtrboxu v místě kde nasává vzduch po nasazení ale změna žádná.A to klepání kov na kov dělá to utržený sání(hadice) od filtrboxu v místě kde na takovým plastovým držáku který je nacvaknutý do karoserie tak je utržený a klepe to o to až po zahřátí ten vzduch jde ven místo a šel do motoru tak s tím hapruje a klepe. Upraveno 18. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
Nick406 Odesláno 30. březen 2018 Autor Odesláno 30. březen 2018 (upraveno) Takže zjevně dvě závady naráz...nevzdal jsem to a řekl jsem si že si ho nechám i tak jako druhý auto do foroty bylo mě ho nějak líto těsnění vyměněno plus chladící kapalina olej a filtr.Olej už neprosakuje takže OK ani se to tak nepřehřívá ovšem dělá to dál motor jako takový se dá vyloučit takže bych to viděl na mechanickou část už mě napadá nějaký silentblok motoru apod.v úterý jsem s autem ujel přes 50 KM a udělalo to mírně jen na dvojku párkrát nejvíc kopeček včera už to udělalo hned po výjezdu z garáže při rozjezdu něco někde klapne v přední části auta jak jsem už psal kov na kov ted to dělá častěji jak před opravou.Co jsem jedině vypátral že když je zařazená rychlost a auto potlačím o 1cm dopředu nebo dozadu někde z přední části něco klepne a motor se mírně hne jakoby se chtěl stočit směrem podle hodinových ručiček. Takže závada pokračuje dál nejvíc to dělá na dvojku když jedničku vytočím na 3500 a dám dvojku a pak lehce plyn auto jede plynule jak mile přeřadím na dvojku v nižších otáčkách cuká a vůbec nejde za plynem když jej držím dál vycuká se za 3000 ot z 90% jede auto plynule dál čím víc plynu tím víc cukání a hůř jede když plyn lehtám dá se cukání předejít ovšem jen na rovinně nejvíc to dělá na dvojku a k tomu pořád nějaký klepání jakoby někde z míst pod motorem nebo kolem poloos ale žádná neteče nic nic na nápravě nemá ani vůli.Jak se dá zjistit špatný silentblok motoru ? nebo poloosy ? spíš kdysi jsem četl něco o akceleračním silentbloku předem díky Upraveno 30. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
dýzl Odesláno 30. březen 2018 Odesláno 30. březen 2018 soudím na vadnou zapalovací rampu tedy pokud jde o LFY a to bouchnutí? to bych soudil na některý silenblok uložení motoru. Na xantii s vadnou rampou (někde tady na pežotech je postup opravy)jsm musel přidávat plyn peříčkem ,pak to bylo v poho ale jak prudčeji tak cukalo jak sjednaný a taky se ji moc nechtělo. Citovat
Nick406 Odesláno 31. březen 2018 Autor Odesláno 31. březen 2018 (upraveno) Ted jsem to vzal pořádně důkladně a jediný k čemu jsem se dopracoval že motorem to nebude ale řekl bych levá poloosa......náhodně to dělalo jak se motor zahřál ted to dělalo hned i se studeným a chvíli jsme se pod tím válel silentlbloky jsou v pohodě ale došel jsem na to že když je zařazen kvalt a s autem hýbnu o centimetr dozadu nebo dopředu tak lupe tak stejně jak místy za jízdy v oblasti převodovky v místě kde je napojená poloosa když položím ruku na poloosu jde cítit že lupání jde od tam.Mimo to jak jsem psal výše to praštění v nápravě tak to by k tomu i sedělo na místo čepu. Upraveno 31. březen 2018 uživatelem Nick406 Citovat
mmartinkovic Odesláno 1. duben 2018 Odesláno 1. duben 2018 Homokineticky kĺb by tak mohol rachotit, skus naplno vytočiť volant najprv doľava potom doprava a točiť sa niekde na parkovisku dookola či to bude "lupat", malo by aj volantom triasť. Citovat
Nick406 Odesláno 1. duben 2018 Autor Odesláno 1. duben 2018 Plný rejdy jsem taky zkoušel ale ve volantu nejde cítit právě vůbec nic když v tom lupne nebo spíš až bouchne za jízdy tak při zastavení čumákem z kopce nebo při rozjezdu na jedničku do kopce pak rovinka občas na dvojku.Ale na tu dvojku to auto cuká nejvíc stačí mírný kopeček s mírnou zatáčkou a auto cuká a nejede až vycuká za 3000ot tak jede normálně ale zase když tam třeba za jízdy dám při 40Km trojku ještě při nižších otáčkách jako na dvojku tak cukání přestane a auto jede líp jak na tu dvojku.A do prudkého kopce to cuká na všechny kvalty nebo při prudším přidání plynu ale úplně s mírných zacházením plynu se cukání dá předejít ale není to na ježdění v provozu takže jsem skončil bud u samé převodovky kterou jsem před rokem měnil nebo ta poloosa lupání jde z převodovky v tom místě napojení na poloosu když dám ruku na táhla převodů nebo na tu poloosu tak jde cítit že to jde někde od tam. Citovat
Nick406 Odesláno 13. duben 2018 Autor Odesláno 13. duben 2018 Tak závada odhalena špatnej zapalovací modul a k tomu jako bonus ještě vyteklo prasátko..... no jinak teda vše opraveno...... žije a vzal jsem ho do myčky čakom a trucker1245 ohodnotil 2 Citovat
radim.1008 Odesláno 13. duben 2018 Odesláno 13. duben 2018 No vidíš a ty jsi ho chtěl popravit. Tak ať dál slouží. Nick406 ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.