Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ekologická likvidace vozidel


frana09

Recommended Posts

No při vší úctě k frana09 tenhle jeho příběh by se měl zaznamenat a ukazovat lidem. Protože tohle bude nejspíš ukázkový příklad " kafky uživatelské "  někdo mu prodal auto dejme tomu v né zrovna 1A stavu stane se při troše snahy se dá i řešit. Uživatel si někde přečte co by se po koupi auta mělo udělat a v dobré víře se s autem vydá do autorizáku k zásahu o kterém si přečetl že se má udělat tam vyvalí za " běžnou opravu " obnos který je možná v poloviční výši toho co dal za pixlu a nechá si tam poreferovat o stavu té pixly a protože technik možná zrovna byl / nebyl v dobrém rozmaru tak se dozvěděl že auto je zralé k likvidaci. A on se začne shánět po firmě která to zařídí.

Ze svých zkušeností vím že firmy zabývající se eko likvidací komunikují řekněme specificky oproti jiným firmám. Pokud je to malinká firma tak je to třeba o jednom dvou lidech jeden jezdí a sváží vozy a druhý je na place demontuje možná má i pár pomocných rukou ale ty většinou nekomunikují v češtině na takové úrovni aby mohli mluvit do obchodů.  Takže do těchto firem se nejprve zatelefonuje kde se vše předběžně domluví a pak teprve se dá další řešit po internetu. Oni nemají čas sedět u počítače a odpovídat na každou zprávu odpoví jen na zprávy o kterých ví že mají pro ně význam.

Co se týče věcí které jsou třeba opravit vše je otázkou priorit ale s ohledem na stav v jakém jsi auto koupil bych řekl že moc nestálo a nechce se ti do něj cpát další velké cifry. Takže buď si najdi nějaký malý servis / autodílnu kde to dokážou za příznivou cenu dostat do formy nebo akceptuj nabídku @Charlie 1 a za to co utržíš si pořiď  "lítačku " a jezdi po městě MHD za to co ti nabízí bys ji měl na dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@frana09

a nic.

prostě odstavíš a buď tě někdo odtáhne a nebo si to odtáhneš sám a opravíš. ale ty závady nejsou, že ti to zůstane na silnici. Já jsem třeba jezdil se špatnými vstřiky (2- stalo se mi to v AUT, když jsem jel na Orlí hnízdo,asi mi to něco chtělo říct) od léta takže cca 10 000km a co jezdil jsem a jezdil a brečel, ale naštěstí se to opravilo a teď nejezdím,teď lítám, protože mám opět radost. Automat nastaveno na S a spotřeba 17litrů - teď jezdím na benzín, abych nové vstřikovače zajel i když se nezajíždí :)

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, John_Ice napsal:

Takže ty koupíš auto jen tak, ani by jsi věděl co to bude obnášet a hned myslíš na likvidaci po měsíci. Takže jsi to auto jako dostal jen , aby jsi ho odvezl?

Vždyť ti rozvody musely stát cca 7  atd. No nic. Jak to vidím plast se dá svařit a třeba přetřít barvou (záleží jestli to chceš) stačí izolepa a máš to taky ok. O technické bych se v tomhle nebál, to spíš se kouknout na spodek=spodní čepy (nešvar 407) , tlumiče a jasně brzdy, i ručka má tendenci se vytáhnout,zareznout. Kouknout se na zadní stěrač jestli stírá-zarezává (ale to by taky neměl být problém, aby auto neprošlo). No jak čtu články tak emise a emise, takže kaťák.

A záleží zase opět na tobě co s tím chceš dělat, já třeba do svého investuji stále i když hodnota auta je úplně jiná. Ale stále si říkám, že když opravím tohle auto, tak za ty prachy jiné neseženu a když nějaké seženu (za velké prachy) tak stejně ho budu opět opravovat a o novém autě mě přešlo uvažovat. teda já, protože jsem se nechal rozmazlit tak nějak výbavou a pohodlím a auto za 600 a více opravdu dávat nehodlám. Takže jedině ojetiny a prostě být smířený, že opravy budou stále.

:super konečně rozumím musím to dát do servisu jsem ochoten tak 8 dát Spojka, tlumiče a brzdy. Podvozek je prý na stáří vozu perfektní.  Zkusím napsat sem :  http://www.autoklempirstviblesk.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, John_Ice napsal:

@frana09

a nic.

prostě odstavíš a buď tě někdo odtáhne a nebo si to odtáhneš sám a opravíš. ale ty závady nejsou, že ti to zůstane na silnici. Já jsem třeba jezdil se špatnými vstřiky (2- stalo se mi to v AUT, když jsem jel na Orlí hnízdo,asi mi to něco chtělo říct) od léta takže cca 10 000km a co jezdil jsem a jezdil a brečel, ale naštěstí se to opravilo a teď nejezdím,teď lítám, protože mám opět radost. Automat nastaveno na S a spotřeba 17litrů - teď jezdím na benzín, abych nové vstřikovače zajel i když se nezajíždí :)

Mě říkal odejde spijka a neodjedu stím. Nevím nejsem znalec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Vena garážmistr napsal:

No při vší úctě k frana09 tenhle jeho příběh by se měl zaznamenat a ukazovat lidem. Protože tohle bude nejspíš ukázkový příklad " kafky uživatelské "  někdo mu prodal auto dejme tomu v né zrovna 1A stavu stane se při troše snahy se dá i řešit. Uživatel si někde přečte co by se po koupi auta mělo udělat a v dobré víře se s autem vydá do autorizáku k zásahu o kterém si přečetl že se má udělat tam vyvalí za " běžnou opravu " obnos který je možná v poloviční výši toho co dal za pixlu a nechá si tam poreferovat o stavu té pixly a protože technik možná zrovna byl / nebyl v dobrém rozmaru tak se dozvěděl že auto je zralé k likvidaci. A on se začne shánět po firmě která to zařídí.

Ze svých zkušeností vím že firmy zabývající se eko likvidací komunikují řekněme specificky oproti jiným firmám. Pokud je to malinká firma tak je to třeba o jednom dvou lidech jeden jezdí a sváží vozy a druhý je na place demontuje možná má i pár pomocných rukou ale ty většinou nekomunikují v češtině na takové úrovni aby mohli mluvit do obchodů.  Takže do těchto firem se nejprve zatelefonuje kde se vše předběžně domluví a pak teprve se dá další řešit po internetu. Oni nemají čas sedět u počítače a odpovídat na každou zprávu odpoví jen na zprávy o kterých ví že mají pro ně význam.

Co se týče věcí které jsou třeba opravit vše je otázkou priorit ale s ohledem na stav v jakém jsi auto koupil bych řekl že moc nestálo a nechce se ti do něj cpát další velké cifry. Takže buď si najdi nějaký malý servis / autodílnu kde to dokážou za příznivou cenu dostat do formy nebo akceptuj nabídku @Charlie 1 a za to co utržíš si pořiď  "lítačku " a jezdi po městě MHD za to co ti nabízí bys ji měl na dva roky.

Musím to dát do servisu. Lítačku mám roční :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, frana09 napsal:

:super konečně rozumím musím to dát do servisu jsem ochoten tak 8 dát Spojka, tlumiče a brzdy. Podvozek je prý na stáří vozu perfektní.  Zkusím napsat sem :  http://www.autoklempirstviblesk.cz

Prosím tě to co jsem psal o tom jak komunikují firmy na eko likvidaci se dá vztáhnout i na malé autodílny nikam nepiš a telefonuj. Nebo choď osobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale super je, jak jsme všichni najednou chytří a já sám jsem si neuměl půl roku poradit s autem :) ... a byl jsem u 3 borečků co stále tvrdily plyn (tím nemyslím HonzoZ tebe) a já nakonec jsem musel říct, do kakaového oka, tak přehoď ty vstřikovače a uvidí se... No i manželka je chytrá proč jsem to už nenechal vyměnit v létě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, frana09 napsal:

No jsem z Proseka myslím si že Horoušany jsou za Černým Mostem ?

Ty jo vždy jsem říkal nojo Pražák...ty nezdravějí (tz. jste prostě jiní) a tohle je příklad úplně ukázkový. Tady je hafo borců z Práglu co opravují auta a ty jsi úplně mimo. Nevíš vůbec co s autem. To není člověk je to věc. Nemáš nic elektrickýho, tohle ti udělá každej kdo se trochu hrabe v autě a má hever. Jinak je dobrej opravář v Klech....ale to pro tebe určitě bude daleko. Já tam třeba jel i když to mám 80km...a zatím nelituji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ja mam u Klanovic kluka, @StibTo k nemu jezdil/jezdi taky a uz se tomu sice venuje pri praci, ale rozhodne dela za dobry ceny a nevojebe te. Jinak mu dam pres cumak :D. Myslim ze po tom co ti rekl ten "mechanik" tak tam asi kourej slusnej material....... tam by me uz nikdo nikdy nevidel. Udelat mi rozvody a pak rict ze to je auto na shozeni ze skaly..... prijde ti to normalni?

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...