Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna ovládání klimi za digi


kemox

Recommended Posts

Musíš mít přibližně stejný ročník dárce, potřebuješ panel, svazky a čidlo teploty interiéru... takže palubku dolů a můžeš se do toho pustit, za víkend není co dělat :) a pak na diag aby se digi klíma nastavila ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nahodou nějaké schéma kabeláže trošku jsem pátral ohledně zapojení a potřebuji 3-4 čidla teploty + motorky to už jsem našel na netu že se dá v klidu koupit teď už je jen poslední problém a to kabeláž zda jsou "porty" pro čidla + přípojky na motorky v aktuálním svazku.. nechci rozebírat palubovku dokud nenastuduju nějaké info okolo :D díky za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Caves,

V prvom rade caute, toto je moj prvy prispevok tu na fore, Volam sa Edo, zijem v Dansku a 207micku mam 2 mesiace ako sekundarne auto. Modifikacie a retrofity su moje hobby...

A k teme.

Ako si na tom s upravou kemox? postupil si dalej? ja by som rad isiel do rovnakej upravy, kedze mam manualnu klimu. Nedavno mi na podsvieteni zhasla jedna ziarovka a pri vymene som riadne nadaval(ked mi ziarovka spadla do stredneho tunela a musel som rozobrat cely stredny panel, aby som ju nasiel:) Tak dufam ze panel automatickej klimy uz ma LEDky. Takisto ma stve ze pri dlhsej ceste manualna klima nedrzi nastavenu teplotu a casto sa s nou treba hrat, hlavne ak  sa meni vonkajsia teplota. Ja mam manualnu klimu predpokladam ze rovnaku ako ty. Zatial som zistil ze existuje verzia s 2 lankamy a moja je s 3 lankamy.

idealne by bolo keby tu vedel niekto s pristupom do serviceboxu hodit schemu manualnej klimy a automatickej, nech sa to da porovnat.

IMG_0307.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musím tě zklamat :/ do přestavby jsem se nepouštěl.. protože by to obnášelo 3x teplotní čidlo strop, střed a leva/pravá strana.. plus motorek namísto táhla ..

auto už jsem prodal a koupil 5008 a ve výbavě abych nemusel tohle řešit :D ale řeším jiné věci.. jako třeba že BT funguje skvěle na HF ale audio je pase.. takže skrz BT A2DP modul z ebay to vyřeším :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Caute, 

Tak pomalicky sa posuvam dalej pri vymene manualnej klimy za automat. Na allegre som sa dostal k celemu kureniu (NAGRZEWNICA KLIMATRONIK 9688191280) z naburanej 207 za 50zl, a taktiez k panelu auto klimy za dalsich 50zl /zatial investicia + posta 40eur

Zatial som este nic nemontoval v a ute a iba zbieram infomacia, takze je vsetko iba teoreticke, takze ma kludne opravte ak je nieco zle.

Zatial mam viacmenej potrebne kable a motorceky + senzor jasu a senzor teploty .Dal som dokopy porovnanie automatickej a manualnej klimy (v prilohe) a tu je mensi popis co je potrebne upravit:

  • 8080 - panel ovladania - 96856538XT - povodny kabel z panelu klimy je potrebne upravit, kedze predtym mala logiku na starosti pristrojovka, teraz je potrebne panel iba pripojit na CAN. Konektor ostava ten isty. na konektore klimy ostane zapojeny iba pin 9, ostatne odpojime. Z pristrojovky potrebujeme natiahnut napajanie a canbus (nieje mozne pouzit povodny kabel, je potrebna skrutena dvojlinka napr z UTP kablu) pre panel klimy
pristrojovka   panel klimy  
18 9 -  zem (uz zapojena)
15 7 -  canA (krutena dvojlinka)
14 8 -  canB (krutena dvojlinka)
16 18 -  +12V
  • 8050 - blower motor  -  nechavam povodny motor, zapoji sa na kabel z 8045, z povodneho kablu zrecyklujeme vodic s pinu 1 (motor) na pin 3 8045 a pin 1 (konektor) na pin 6 8045
  • 8045 - blower control modul   - nahradi sa za 8046 blower motor resistor na starej klime
  • 8070 - air inlet flap reduction motor  -  motor a kabel sa odpoji/pouzije sa z heatera
  • 8006 - evapovator termistor  -  kabel sa odpoji/pouzije sa kabel z heatera
  • 8063 - RH mixed flap reduction motor  -  zapoji sa na kabelaz heatera
  • 8064 - LH mixed flap reduction motor  -  zapoji sa na kabelaz heatera
  • 8071 - distribution flap reduction motor  -  zapoji sa na kabelaz heatera
  • 8024 - left thermistor  -  zapoji sa na kabelaz heatera
  • 8028 - right thermistor  -  zapoji sa na kabelaz heatera
  • 8033 - senzor jasu  -  zapoji sa na kabelaz heatera
     

 

klima automat.pdf

klima manual.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...