jansky022 Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 (upraveno) Ahoj, prosím o radu. Peugeot 807 2,2HDI, 94KW, 2003,manuál. Při rychlejším rozjezdu dochází k tomu, že při přeřazování, po sešlápnutí spojky velmi pomalu padají otáčky. Jakoby se po sešlápnutí spojky ještě zvýšily. Musím poté čekat se zařazením rychlosti než spadnou aby bylo přeřazení plynulé (cca 2-3 vteřiny). Nedělá to při řazení na 4ku a 5ku. Musím se přiznat, že už nevím co s tím. Auto mám asi 3 měsíce. Krátce po koupi jsem měnil SWIRL ventil, tak mě napadá nějaká souvislost se škrtící klapkou. Ale ta se zdá, že má hladký chod. Zkuste prosím poradit. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Milan Upraveno 20. březen 2017 uživatelem Péťa Odstraněno formátování Citovat
kavol Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 "Jakoby se po sešlápnutí spojky ještě zvýšily." - to mi dělá s tempomatem, když vyšlápnu spojku tak zavyje, jako kdyby spínač zabral později než se hne talíř ... což není mechanicky možný Citovat
jansky022 Odesláno 20. březen 2017 Autor Odesláno 20. březen 2017 Přesně jak říkáš... šlápnu na spojku a "zavyje". Ale jen když řadím za 2 a za 3. Citovat
Semir103 Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 To jakoby zvýšení není zase tak běžné, tedy záleží na okamžiku sešlápnutí spojky a puštění plynu. Může to být lehce zatuhlý lanko k motoru a nebo elektronika plynu. Jinak co se týká otáček pomalého padání nebo spíše stálejšího držení v daných otáčkách je to normální jev jelikož když necháváš otáčky spadnout a přeřazuješ nad nebo pod rychl stupeň dostává trochu zabrat motor. Převodovka je synchronizovaná a proto jí je jedno v jakém režimu otáček řadí a otáčky by se měli držet elektronicky co nejvíce v režimu ze kterého bylo řazeno. Jsou to vteřiny co to elektronika drží. Citovat
Lubo§ Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 Lanko este mi povedz ake lanko jedine tak na otvaranie kapoty ziadne ina lanko tam nieje Citovat
Milan+ Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 A co tak lanko od plynového pedálu? To tam nemáš? Se koukni pod torpédo. Citovat
Semir103 Odesláno 20. březen 2017 Odesláno 20. březen 2017 Plynové lanko. je od plynového pedálu do motorového prostoru nad hlavu válců kde je potenciometr Citovat
jansky022 Odesláno 21. březen 2017 Autor Odesláno 21. březen 2017 Lanko jsem včera kontroloval a jde zlehka oběma směry. Citovat
HonzaC2 Odesláno 21. březen 2017 Odesláno 21. březen 2017 Bych asi zkontroloval zda spinac na spojkovem pedalu zabira ve spravnem miste. Jakmile na nej sahnes, mela by RJ snizit otacky - ridi je davkou paliva. Citovat
Lubo§ Odesláno 21. březen 2017 Odesláno 21. březen 2017 Napriklad ja mam elektricky plynovy pedal ziadne lanko preto som sa pytal lebo som nevedel ze boli plynove pedali aj na lanko pre 807 Citovat
Semir103 Odesláno 21. březen 2017 Odesláno 21. březen 2017 před 13 hodinami, jansky022 napsal: Lanko jsem včera kontroloval a jde zlehka oběma směry. Tak pokud lanko jde zlehka tak pak v motorovém prostoru potenciometr a nebo spojka, jak píše Honza. jinak bych to asi neřešil. Otáčky se mají držet při přeřazování ve stejné min. trošku nižší úrovni. Citovat
jansky022 Odesláno 31. březen 2017 Autor Odesláno 31. březen 2017 Tak vyřešeno... byl špatný kontakt na spínači spojkového pedálu... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.