Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

infračervené topné systémy


Uďa

Recommended Posts

Tak se taky přidám.

Stavím novostavbu v současné chvíli jsem pod střechou, čekám na okna a začínám dělat na vnitřních rozvodech.

Půdorys je 10x10 - přízemí, podkroví a sklep. Sklepu jsem se vždy bránil, ale vzhledem k tomu, že jsem v mírném svahu a je tam riziko povrchové vody a kvůli tomu jsem musel přízemí trochu zvednout, tak ho mám a v něm budu mít svoje království - garáž s dílnou cca 45 metrů.

Materiál Porotherm 40, stropy typizované panely, střecha sedlová Bramac, eurookna 78 mm s trojsklem.

Vytápění bude plynový kondenzační kotel s radiátory, některé podlahy elektrikou a krbová vložka s teplovodním výměníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, děkuji za info, už mám účet. Takže tady je Půdorys. Klasika - černě zdivo, červeně zařizováky ( WC, vana, krbík, ...) modrá - nábytek.., zelená přerušovaná - spaní pro děti v podkroví. Orientace - dole východ, nahoře západ, vlevo jih, vpravo sever. Vpravo je soused, takže tam nejsou okna ( pouze z koupelny. Nahoře terasa a zahrada. Zahrada lícuje s levou hranou RD, na pravé straně přesahuje o 3m.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadro, já bych na tvém místě asi prohodil ložnici s dětským pokojem. Ta tvoje ložnice mi přijde jako moc hezký pokoj, aby z toho byla jenom místnost kam se půjdeš vyspat, navíc je situovaný na západ takže děti by tam měli odpoledne dobré světlo a taky výhled do zahrady. A v ložnici by ti asi nevadila ustoupená zeď a omezený výhled, který tam máš kvůli té technické místnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lamancha

To se to pekne rozjelo - poplivejte mi nekdo ten Velox:D je to tady sama cihla, poroterm atd. ze by byly obavy z betonu ?

2Hadra : Diky

No já si myslím, že cihla má pro člověka nejvhodnější mikroklima - beton má malou nasákavost vodních par, a ještě ve spojení s polystyrénem, no nevím já bych do toho nešel. Ytong je zase velmi nasákavý, takže jsou místnosti vysušené a navíc zdivo praská - mám to z vlastní zkušenosti - celý dům mám z Porothermu 44 a zateplení 5 cm Rockwool. Jenom jednu příčku jsem udělal z Ytongu a nestačím opravovat praskliny - a to jsem ho před stěrkou polepil perlinkou.

Jinak já mám barák (už asi 2 roky tam bydlíme) o rozměrech cca 7 x 15 m, celý podsklepený a obytné podkroví, střecha polovalba, krytina beton. taška doma dělaná. Podsklepený to mám proto, že mám malý pozemek a ve svahu - cca 10 x 30 m. V suterénu mám garáž 4 x 6 m, dílnu, kotelnu + sušárnu a sklep. V přízemí chodba, koupelna, WC, kuchyňský kout uzavíratelný posuvnými dveřmi od obývaku, který je částečně i jídelnou. V podkroví mám ložnici, dětský pokoj a pracovnu, a ještě jednu koupelnu a WC - v podkroví jsou to mini místnůstky - cca 10 m2. Myslím, že je důležité WC pojmout jako samostatné místnosti - odér, soukromí, apod. V obou koupelnách i WC mám okna - v podkroví střešní Roto. Všechna okna mám dřevěná Euro, dvojité zasklení. Teď mě čeká komplet zahrada a suterén - dodělat garáž, dílnu a pod. Topení mám plyn - radiátory plus falešné podlahové vytápění (ze zpátečky) a chtěl bych krb nebo krbová kamna ale došly fufníky, takže časem. Většinu jsem si dělal svépomocí, až na některá řemesla.

Myslím, že není úplně vhodné dělat společně jednoprostorový kuchyňský kout + obývák - budete dělat nějaká aromatická jídla a je to v celým baráku, já doporučuji oddělit. I když - jeden můj známý to má velmi podobné jako Hadra a je spokojený. No a k tomu infratopení - já bych do toho nešel, elektřina půjde stále nahoru - viz. loňský i letošní rok. Takže asi souhlasím částečně s oddiem, ale zatím je tepelné čerpadlo moc nákladná investice, která má malou perspektivu návratnosti. Spíš nějaké topení na dřevěný odpad apod. s perspektivou přechodu na jiné alternativní zdroje, kombinace se solárkem, apod. A komín bych rozhodně nevynechával - můj příbuzný (stavař) si postavil dům na el. topení, komín nedělal a teď nedávno horko těžko předělával dům a dostavoval komín.

To jsem se ale rozkecal...:D

[upravil dne 11.1.06 MilaS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím WC je to o zvyku, my to tak máme a nikomu to nevadí ( nebo spíš jsme na to zvyklí ). A mám tam vymyšlenou jakože tu oddělovací polopříčku. Co se týče toho kuchyňojídelnoobýváku - já uvažuju nad optickým rozdělením ( např schodkem ) a je spíš otázka na manželku co vymyslí s oddělovací stěnou.Každopádně je to možný dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím WC je to sice o zvyku, to je pravda, já to mám v malém bytě taky, ale nedovedu si představit, že bych to navrhoval do baráku. Pokud se to vůbec může - není to náhodou povolené jen u malých bytů?

MilaS: ten popis vypadá dobře. Jak jsi spokojen s tím Porothermem - to by byl totiž asi můj favorit? Jináč ve svahu a dole garáž přes půl baráku by se mi taky líbilo - to by byla dílna... jo, ve svahu bych to dělal taky se sklepem, na rovině ale bez, a garáž a sklípek někde vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Hadra: Soukromí na WC je soukromí - a to s tím oknem - my to máme taky sousedům do zahrady, ale já jsem na všechny tyhlety \"intimní\" místnosti nakoupil matné neprůhledné ale průsvitné folie a nalepil jsem je na okna. Jsme čtyři - žena, holka 12 r a kluk 2,5 r a lebedíme si a žádný průjmy nás nezaskočí - jeden nahoru, jeden dolů. Bylo to sice trošku nákladnější, ale myslím, že se to vyplatilo. V noci, když jdeš na záchod, tak to máš u nosu, a ve dne, protože jsme převážně většinou v obýváku (6,1 x 6,6 m - základní obývací prostor) tak chodíme dolů. Nahoře mám vanu a dole sprchový kout, takže si taky může každý vybrat.

2oddie: Porotherm je super, ale podobné vlastnosti už dnes mají i jiné výrobky - later Chrudim, kinský, apod. Je to o tom, že tyhle dutinové cihly mají výborné tepelně izolační vlastnosti, přirozenou nasákavost a výborné zvukově izolační vlastnosti. Ten náš barák je tou dlouhou stranou orientovaný na jih, takže tam v létě pere zoncna a my máme v bytě krásný chládek. V zimě zase dobře drží teplo - pantáta, který bydlí nad námi a má \"dům\" 2+1 (nedposklepený s rovnou střechou), tak protopí 1,5 - 2 x víc než my. Ale mají topení na plyn i na dřevo, takže v rámci zahřátí jim vždycky to dřevo řežu já:D - tchánovi je 79. Ten svah je v Berouně na tzv. druhým Černým vršku, je to docela strk - naše miniparcelka (totiž část tchánova pozemku) měla z jednoho konce na druhý po úhlopříčce převýšení 4,5 m. Takže na jedné straně jdu z OP přímo na zahradu a do garáže zajíždím dolů - dělal jsem ručně velké zemní přesuny (fůrik je fůrik). Kdybych měl pozemek na rovině a dostatečně velký, tak bych do sklepa taky nešel, ale neber to, když je to darem, že:super. Náklady se tím zvýšily o min. 600 tis.Kč a možná i víc, já už to pak ani nepočítal. Jo a jedna zajímavost - původně měl být dům podsklepený jenom pod půlku obývacího pokoje, takže máme komín prostředkem. Tam bude jednou ten krbík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a k tomu oddělení kuchyně - my jsme si to taky původně naplánovali dohromady, ale pak jsme si to rozmysleli a já jsem ještě před montáží linky udělal ke stěně takovou kovovou konstrukci, na kterou jsem zavěsil pojezd a dal sádrokarton a na ten jsem pověsil skříňky k. linky. Dveře, když jsou zavřené, tak jsou vlastně zasunuté do stěny za k.linku a když smažíme bramboráky, tak to zavřeme a je po starostech:super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

S tím WC je to sice o zvyku, to je pravda, já to mám v malém bytě taky, ale nedovedu si představit, že bych to navrhoval do baráku. Pokud se to vůbec může - není to náhodou povolené jen u malých bytů?

Jestli si pamatuji , tak odle stav. zakona musis mit jedno WC oddelene a druhe muze byt spolecne s koupelnou, ale jisty si nejsem:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám jak máte všici rozestavíno. Jen se přidám s takovou troškou do mlýna ohledně topení.

Podlahové topení není moc zdravá záležitost. Zvedá prach+roztoče a můžete uklízet jak chcete. Dospělým to moc problémy nedělá, ale trpí dost děti hlavně ty které ještě nechodí. Slušnej základ pro alergiky a astmatiky. Není moc dobré taky že nohy jsou ve větším teple než hlava kvůli krevnímu oběhu. Když už podlahovku tak max. do koupelny nebo do míst kde se dlouho člověk nezdržuje. Už jsem slyšel od dost lidí který si dali podlahovku hlavně z důvodu že nejsou nikde vidět radiátory, že už by do toho příště nešli.

O tom infra jsem slyšel jen z televize a nevím proč, ale nějak k tomo nemám důvěru. Novinka a není to moc odzkoušené, jinak by o tom mluvili mnohem častěji, kdyby se to po finanční stránce vyplatilo.

Podle mýho nejlepší tepelnej zdroj je kombinace plyn+krb. Možná ještě kotel na dřevoplyn, ale to chce kvalitní proschlé dřevo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se tady tak začlo stavět, tak se taky na něco zeptám. Nevíte někdo jak má být správně provedeno venkovní zateplení polystyrénem na cihly porotherm. Má být udělána venkovní omítka a na ní nalepené desky nebo desky dát přímo na cihly?

Názory na toto se dost různí, u novostaveb se to většinou dělá přímo na cihly, ale zase spousta lidí tvrdí, že díky dutinám, které tam jsou tam můžou hnízdit brouci apod a tyto dutiny pak zvenku rozklofávají ptáci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

normální skladba je: Zdivo - stěrka - polystyren nebo vata - perlinka - stěrka - omítka

Já bych to ještě rozšířil - ta perlinka se zatírá do stěrky, po přebroušení se provede druhá stěrka, taky se přebrousí, ale pečlivě (málem jsem tam nechal ruce) natře penetrací a potom se natahuje ušlechtilá omítka. Na stěrku se používá stejné lepidlo jako na lepení izolace. U novostaveb se skutečně většinou dává lepidlo přímo na cihly, protože vzniklé vzduchové dutiny mají dobré izolační schopnosti. A brouci jsou i v normálních omítkách :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...