Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna gufera automatické převodovky


j.kuntos

Recommended Posts

Ahoj,

našel jsem pod autem pár skvrn od oleje, tudíž jsem začal pátrat a po návštěvě servisu jsem zjistil, že se zřejmě jedná o gufero mezi automatickou převodovkou a motorem co propouští motorový olej. Doma jsem ještě kontroloval zpod auta a vypadá to, že to tak bude, vyčistil jsem tedy spodní dekl a sleduji jak velký únik to je, od vyčištění pár dnů, čekám až něco najedu a mrknu na to.

Řešil již někdo tento problém? Řeším dilema zda dál jezdit a čekat zda se to nezhorší a nebo jít na výměnu - trochu se bojím, aby při výměně, kdy se bude sundavat docela značná část spodku a převodovka půjde ven někdo něco ještě víc nedomršil a nezačalo se to celé sypat.

Vtipnost na závěr, byl jsem u Domanského a ten tento opravu neprovádí.

Díky za případné zkušenosti.

Upraveno uživatelem j.kuntos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem v zimě kupoval kola od jednoho mechoše, tak se mě ptal, jestli už mi to taky teče, že prý to řeší každou chvílí. Nějak jsem to přešel s tím, že mám auto krátce. Pak jsem byl na jarní prohlídce a bylo mi oznámeno, že to tam trochu rosí. Koukal jsem pak na to a bylo to jen z lehka umaštěný. Tak jsem to otřel a neřeším. Pod autem je sucho (a že se něco nastojí) a na deklu taky nic. Budu to hlídat, a pokud by se to zhoršilo, že to bude vyloženě kapat, tak se to vymění. A rovnou by se mohla převodovka rozpůlit a vyměnit filtr a všechen olej ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám již vyměněno, před dvěma měsíci se začaly objevovat skvrny pod autem. Přesně to co píšete. Práce na dva dny. Po výměně auto musí stát 24hodin, aby si těsnění sedlo. Za olej do převodovky si teda pěkně zaplatíš. Už si nepamatuji přesně kolik mi servisák říkal, ale bylo to hodně přes 1000Kč za litr. A je tam toho docela dost. Mě jen dolil to co se vylilo, možná ještě něco více, odvzdušnil, zkontroloval hladinu a bylo. Dle slov Peugeotu, je to celoživotní náplň, případná výměna se dělá, jen kdyby byl olej z nějakého důvodu přepálený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jsou tam cca. 3 litry, u peugeotu stojí olej tuším pod 3500 kč. mohu se zeptat, kolik jsi platil celkem za opravu?

 

budu v příštím týdnu zjištovat, kde to udělat, kdyby měl někdo tip na prahu a střední čechy, budu rád.

 

díky všem

Upraveno uživatelem j.kuntos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nějak kolem 3litrů to bylo, ale s tou cenou oleje si nedělám srandu. Byla to cena přímo z Peugeotu.

 

Cenu celkovou za výměnu neznám. Služební auto, tak mě to tolik nebolí :), ale pokud by někdo měl zájem mohu zjistit. měněno bylo u servisáka v Orlové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

je to ta 9 na horním obrázku (toto gufero když teče,  je to motorový olej)

ta 1 na spodním obrázku těsní převodovku (takže když teče,  je to převodový olej)

jak dlouho vydrží to gufero těsnit se nedá říct, prostě se to nedá určit, taky jeho výměna znamená převodovku a spojku ven, takže celkem velká oprava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

A jsi si jistý, že teče gufero převodovky (teče převodový olej) a neteče to gufero na klice (motorový olej)?

Jinak ani jedno se bohužel bez demontáže převodovky vyměnit nedá. Ale není třeba jí rozebírat. Jen se musí oddělit od motoru :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...