Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Predne brzdy


Hamec

Recommended Posts

kup nějakou značku, Bosch, Brembo, TRW atd.--mají kotouče různé kvality a ceny, je dobré koupit kotouče a desky jedné značky, většinou nepískají ani po částečném opotřebení

 

nechej si to vysvětlit prodavačem--každá značka vyrábí základní kvalitu (levná), pak něco uprostřed a nakonec to nejlepší, co umí (nejdražší)--záleží co vlastně chceš a jakým stylem jezdíš :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Isiel by som asi zlatou strednou cestou

Co sa tyka jazdy, tak skor pohodovy styl, denne 100km do prace a 100 spat, spotreba cca 3,3-3,5

Original prvovyroba je aka znacka?

jen tak pro info - vyzkoušel jsem kotouče a desky fy ABE  (intercars - navíc byly ještě v akci, takže chlazený př. kotouč 288mm kolem 400, destičky to samé ) - byly tak levné, že jsem řekl, za tu zkoušku nic nedám, když tak vyhodím nebo zkusím reklamovat. Zkušenosti - brzdění OK, žádné nadměrné opotřebení kotoučů, destiček, nepravidelné sjíždění, pískání.  Dnes je mám na dalším autě a úplně v pohodě. Na rozdíl od levného Starline, kde to nikdy nedělalo dobrotu .. Jako levnou variantu na zcela běžné ježdění mohu jen doporučit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Originální kotouče jsem se pokoušel řešit ještě v záruce - při intenzivním brždění kmitání-vibrace. Ale nepochodil jsem, ač skoro důchodce, jsem se dozvěděl že jezdím agresivně a na takovou zátěž brzdy nejsou konstruované. ( 301 1,2 ). Nebo, že jsem prolétl kaluží. U předchozích vozů, v servisu i na STK, shodně poznali mechanici opotřebení brzd protože je prý nepoužívám. Tak nevím.

Kotouče vyměněny za TRW a obložení Brembo, což nebyla štastná kombinace, protože při dobrždění občas pociťuji jakoby kousnutí a sem tam i písknou. Ale pokud jde o brzdný účinek tak rozhodně lepší než původní ještě neházející. Mají přes 10000 km i vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím ,rozhodol som sa meniť predné brzdové platničky .Pri objednávaní u predajcu boli  na vyber dva tipy  a podľa vín čísla určil správne.Pri výmene som zistil že nie sú totožné s pôvodnými a všimol som si nápis na  strmeni podľa ktorého je to systém Mando.Pri výmene platničiek je preto vhodne si zistiť systém bŕzd ,či už Mando alebo Bosch  priamo na vozidle ,objednávka cez vín kód nemusí byt presná .Pre tých skúsenejších to bude asi samozrejmosť ale možno to niekomu pomôže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎24‎. ‎4‎. ‎2016 at 18:19, Hamec napsal:

Isiel by som asi zlatou strednou cestou

Co sa tyka jazdy, tak skor pohodovy styl, denne 100km do prace a 100 spat, spotreba cca 3,3-3,5

Original prvovyroba je aka znacka?

Fakt moc hezká spotřeba - taky bych chtěl jezdil za 3,3 🙂 Skoro se tomu nedá věřit ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj keď téma už nefrčí, tak pripíšem. Mám odskúšané kotúče od Zimmermann. Podľa mňa No.1. ATE tiež dobré, ale záleží na aký trh to ide.Stále platí že na "východnú zónu" im to musí stačiť. Obloženie kupujem Bosch, niekedy TRW a Sasic.Ani jedno auto mi nepiští pri hamovaní.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahojte.Odstupom času som zmenil názor na kotúče Zimmerman. Už to flákajú. Na 206+HDi v zúfalom stave a s mikro- prasklinkami. Je to v materiáli.Strmene (vodítka, piestiky,náprava,čapy...)

sú OK. Kotúče "vydržali" 2 roky- 12800km. Vymenené za italské A.B.S. Zdravím všetkých pežoťákov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...