Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 SW Active 1.2 PureTech


honzanaj

Recommended Posts

JVT: Olítaných aut je tu hodně, to ano. Ale tady se bavíme především o těch malých benzínech s turbem a to je poměrně novnka. Znáš někoho, kdo by měl najeto alespoň těch 200t km? Já zatím ne. Až někdo rozebere takový motor po těch 200t km, pak to bude zajímavější. Info mám z firmy spolupracující na vývoji motorů. Oficiálně se tím nikdo chubit nebude, tak naivní snad nejsme.

ozzy56: Předpokládám, že děláš ve vývoji nějaké automobilky, výpočtář třeba? Na jednu stranu co píšu zpochybňuješ a na konci to vlastně potvrdíš :D

Jenže s auty nejezdí jen běžný člověk. To si třeba uvědomit. Firemní auto ti najede těch 200t km za 4 roky jako nic a jde dál do prodeje. A ne každý má na to si koupit nové auto nebo nechce. Já si právě kupuju ta čtyřletá. A za pár let nebude z čeho brát, protože to bude samá malorážka. A auto je stále pro hodně lidí dost drahá spotřební věc. To není lednička za pár tisíc

 

honzanaj: nevadí naše debatování?

Upraveno uživatelem MATTESS00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako majiteľ rovnakej 308SW mi neostáva len pochváliť výber :D farbu a aj doplnkovú výbavu, tá strecha vyzerá božsky.

Predpokladám že priemernú spotrebu máte niekde okolo 6, okresky 5-6l/100 km ?

Nech autíčko slúži.

 

Díky. Zatím po 1.300 km a třech tankováních to vypadá nějak takto  745120.png

Upraveno uživatelem honzanaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MATTESS00

 

ano, tady auto zatím není lednička, ale celkový vývoj spěje k tomu, aby to ta lednička byla--nejen auta jsou dnes MNOHEM přístupnější, než před 30 lety, to se okecat nedá, takže je celosvětově tlak na rychlou obměnu zboží, ano, můžeš si nechat nějakou starou plečku, ale brzy s ní budeš moci jezdit leda po své zahradě, taky neříkám, že jsem z toho trendu hotový, ale kdo jej nevidí, je slepý, nebo hloupý...

 

a ještě jedna věc: vždy jsem se staral, čím budu jezdit já, o firemní ať se stará firma :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem ke kvalitě paliva v našich končinách mi do PureTechu bylo doporučeno tankovat pouze 98oktanový benzín a výše.

Poznámka je i v tištěném návodu a pro jistotu i na vnitřní straně krytu víčka palivové nádrže je tato samolepka

 

RON-98-100.jpg  

 

 

Vzhledem k tomu, že z minulého auta jsem zvyklý tankovat podobně, tak se pro mě příliš nezměnilo, ale zajímalo by mě, co tankujete vy a jaké jsou zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je o tom téma, keďže P2008 používa rovnaký motor.

https://www.peugeot-club.com/topic/103629-12-vti-82k-vs-110k/page-4

V skratke, zmena platí pre motory 110k a 130k predané po 15.01.2016 no fyzicky tam nie je žiaden rozdiel.

Malo by ísť o krátkodobý výpadok výkonu pri akcelerácii, predstavujem si pod tým niečo ako vodnatý benzín, t.j. nejaké to trhnutie a reklamovalo to len malé percento majiteľov.

Ja od 1. dňa tankujem Shell V-Power Nitro+ čo je stále N95 a keď som sa pýtaj predajcu, povedal že kľudne tankovať ďalej, pokiaľ nie sú žiadne problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar!

Potvrzuji, jak psal PeterZA, že gumové dorazy na 5. dveřích jdou štelovat. Jsou to vlastně závitový špunty. Řešil jsem stejnou věc. Pak chvilka a vyřešeno.

Jinak v našich luzích a hájích 95 radši nebrat. Jedině prémiové, ale ne u mušle. Dřív jsem měl naftu a ta jim v testech nikdy moc neobstála, tak si říkám, proč jim věřit teď u naturalu. Z druhé strany úplně nějaký fakt čerstvý test jsem neviděl..

Ať slouží.

Pa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o moje trápení s nenačítáním USB flash disku, SMEG se prostě rozhodl, že se s jednou flashkou přestane kamarádit, i když si předtím docela rozuměli.

Vyzkoušel jsem ale jinou a z ní mp3 v pohodě hrajou, takže aspoň tak.

 

Dostala se ke mě od diagnostika informace, že francouzi pracují na aktualizaci SMEG systému a mimo jiné by měl být řešen i problém nerozpoznávání USB flash disků. Očekávaný termín - léto 2016 (červen, červenec?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejnovější poznatek ohledně zabezpečení auta.

Pokud člověk montuje něco "svýho", už si nevystačí s originální nebo "originální" diagnostikou, jako tomu bylo třeba u minulých modelů, ale je třeba navštívit originální online diagnostiku pro povolení komunikace s jednotkou BSI. Poté, co to Paříž schválí, je možno pokračovat. Aspoň u mě to tak bylo.

 

Z taktických důvodů neuvádím konkrétní typ ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapyy--tímto systémem se seřizují kapoty a víka kufrů snad 50 let u každého auta ;) , ale ještě nedávno to bylo z gumy, dnes je to fakt materiálově katastrofa--člověk aby měl plný sáček těchto duperelů :D (plast. cypovin)

 

Přesně. Můj dvacetiletý veterán byl takto seřiditelný ještě minulý týden, než jsem ho prodal.

Dneska je to snad z lisovaného papíru... Takže pytel cvočků, čudlíků a dalších ... cypovin jako povinná výbava do garáže  :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ac nevim jestli se téma udajne "nekvalitního" benzinu neprobira ještě v nejakem primo urcenem vlaknu pisi radeji zde sve postřehy. Mam 308SW registrace 06/2015 1.2/130, pul roku jsem tankoval klasickou 95 na průměrných benzinkach a vse bez problemu. Během zimy jsem presel na Shell V-Power Nitro+ a musim potvrdit cuknuti při akceleraci. Celkem se mi to stalo uz pet krat za zimu, naposledy tento tyden v pondělí (kdy bylo kolem 13 stupnu takze zas takova zima nebyla a motor nebyl uplne studeny) kdyz jsem zrychloval na sesty stupeň z 110 na 120 přes tempomat a v aute cuklo a tempomat se vypnul takze projevy presne jak se zde uvadi. Tak a ted mi napiste co si mam o tom myslet, but je zakarbonovano coz se mi zda moc brzo nebo Shell palivo není kvalitni nebo je problém nekde jinde (mozna malo vytacim motor?, radim podle pp prave kvůli tomu ze to není klasicka atmosféra na kterou jsem byl zvykly). Najeto mam k dnesku 13k takze v Cervnu mam tak ci tak servisku kde se poptam. Zkusim prejit na VERVU a uvidim. Vse jsem zatím prisuzoval studenému motoru a zimnimu obdobi ale jak ctu tak mylne.

 

Za hacky a carky se na me nezlobte, pisi bez nich ale něco se doplnuje automaticky tak to vypada jako bych neumel psat :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Vypozoroval jsem takovou věc, že když se po delším stání (resp. po stání s vypnutím motoru) rozjíždím, ozve se vždycky kolem rychlosti 40 km/h zpod auta klapnutí. Nejdřív jsem myslel že je to po rozjezdu kamínek do podběhu, co se uvolnil odstředivou silou ze vzorku pneumatiky, ale je to s železnou pravidelností po každém prvním rozjezdu po stání při rychlosti cca 40 km/h.

Určitě někdo víte, co tam pokaždé klapne. Poradíte? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...