Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

cukání volantu


Igorb

Recommended Posts

Zdravím všechny,

Třetím rokem vlastníme 508SW active, cca před rokem mi začal v ruce při řízení vždy při vracení volantu po tom co jsem odbočil tak divně jakoby -cukat chvět se volant, nevím jak bych to lépe popsal. V servisu údajně přeprogramovali rychlost otáčení vrtulky v čerpadle, které žene hydraukickou kapalinu do řízení a doplnili hladinu hydraulické kapaliny do posilovače, prý někam zmizela ale neví kam. Pod autem nikdy žádná skvrna nebyla. Nyní je to cca 14 dnů co se problém objevil opět. Nemohl by někdo poradit jak doplnit hydraulickou kapalinu a jaký typ do posilovače řízení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je zřejmě opět ve ztrátě kapaliny, takže pokud se nenajde místo úniku, bude se to opakovat. Cukání volantu dělají vzduchové bubliny v hydraulickém okruhu posilovače. Zatím dolít a odvzdušnit. Při otevřeném dolévacím víčku několikrát vytočit řízení oboustranně na doraz. Pak po nastartování ještě jednou a znovu dolít na horní rysku. Předek auta si při tom přizvednu, jinak to jde bez nastartování hodně těžko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

uvědom si, že jsi problém neodstranil, olej ze serva se nemůže ztrácet jen tak, někde musí být vidět jeho únik :roker

 

např. u Tatry šel olej ze serva do oleje motorového (v případě neviditelného úniku)

Zdravím

U Tatry možná , ale zde je el. čerpadlo oddělené od motoru s integrovanou nádržkou , tak by to leda muselo nějak do motoru přeskočit z víčka do víčka :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo Ozzy56 v pohodě, nemyslel jsem to nějak zle.

Jinak na staré 406 mě to teklo kolem nalisovaní na gumových hadicích tak jsem si je pak nechal udělat servisu na hydrauliku a byl klid a cenově to bylo levnější něž origo. A co koukám do servis boxu tak tam vidím minimálně 4 ks a to cukání bude asi vzduch který se tam bere přes tu netěsnot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...