Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Čo som pozeral podľa SB, tak z citroenu mi to asi nesadne, 607 som nezistil a 406 2.2 HDi má iné označenie ventilátora a 500W namiesto 350W...takže zostáva ho asi len zohnať z rovnakého auta

post-42487-0-35055800-1439629837_thumb.p

post-42487-0-79014500-1439629851_thumb.p

Odesláno

Niekto kto by mal ventilátor zo 406 MUX, 2.0 HDI, príp. kontakt? Aj z ČR.

No jakékoliv autovrakoviste případně pezovrakoviste, hledej na bazos.cz aukro atd... Ze zdejších členů nechci teda dělat nikomu reklamu ale třeba uživatel Hugoboss.

Otázka je jestli ti opravdu nejde Sahara nebo je problém někde s ovladanim. Chapej aby jsi s jinou Saharou neměl stejný problém. Stalo by možná za to někoho navštívit s diagnostikou, případně servis.

Odesláno

Z ČR som mal na mysli len klubákov, inak sa to asi veľmi nevyplatí. Klubák by ma k tomu oklamať nemal, no z ČR to beriem už ako posledné riešenie.

Zháňať saharu na MUX dá zabrať...

Neskôr dám vedieť ako to dopadlo.

Odesláno (upraveno)

Pozeral som cez SB, aj zisťoval v Peugeote, ale že sa do iných áut táto sahara nedávala. Originál niečo cez 360e, replika okolo 160e (ale kto vie, či by nebola s 2 pinmi). Navyše ju nikto nemá, obvolal som každý inzerát, vrakoviská, ktoré som poznal, ale nič. Volal a bol som aj v predajniach s dielmi, lenže zatiaľ mi všade povedali, že majú len s 2pinovým konektorom, niektorí mi ešte majú dať vedieť.

Inak káblovačka sa ťahá pod skrinkou s poistkami v mot. priestore, odtiaľ ide jeden kábel do konektora, ktorý je pripevnený na držiaku baterky. Ten ide do šedého relé a z neho vedú 3 káble (šedé relé uchytené na držiaku baterky, káble 2 hrubšie, jeden tenší). Spolu idú dopredu k sahare. Vpredu pred chladičom sa to ďalej rozdeľuje. Navyše idú od šedého čidla z chladiča 3 kábliky, ktoré sa potom pred chladičom spájajú a celkovo vedú do konektora ventilátora 4 káble (2hrubšie + a - a 2 tenké). Konektor je pritom 5 pin, jeden pin je voľný.

post-42487-0-20512900-1439989749_thumb.j

post-42487-0-33444500-1439989777_thumb.j

post-42487-0-43192000-1439989801_thumb.j

post-42487-0-47172800-1439989826_thumb.j

post-42487-0-95306300-1439989848_thumb.j

post-42487-0-32551400-1439989871_thumb.j

post-42487-0-77210000-1439989900_thumb.j

post-42487-0-17959500-1439989949_thumb.j

post-42487-0-04941100-1439989978_thumb.j

Upraveno uživatelem misho.1709
Odesláno (upraveno)

potrebuje toto http://oportunidadeslowcost.com/shop/sistemas-termicos/motor-ventilador-ref1253-e4/

 

toto z kely bude bez toho regulatora a to mu bude k nicomu ked pravdepodobne je v prdeli elektronika a nie sahara samotna

 

To misho-  oddel ten regulator zo sahary a ostanu ti tam dva piny a to pust napriamo z baterky na 90 percent verim tomu ze sa rozbehne bezproblemov

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

on ti dal ok saharu ale bez toho bazmeku regulatora ten si tam musis domontovat  :) ale ty asi potrebujes prave tu elektroniku skus to rozobrat a napojit priamo ako pisem vysie a uvidis co a ako

Odesláno (upraveno)

Pod tým čiernym plastom je plošák a ten ide až k uhlíkom, viď. foto. Na spodnej strane je iba plech, tak ti ho zbytočne fotiť nebudem.

Napojil som to priamo na uhlíky a šlape to, takže problém bude v tej elektronike. Len odkiaľ ju zohnať?

Upraveno uživatelem misho.1709
Odesláno (upraveno)

:) nj  asi len komplet saharu ked vidim ze to nejde rozumne oddelit 

 

no mohol by si byt prvy kto by urobil rozborku toho plosaku  :) aby to tu bolo ale  nutit ta  do toho nebudem 

 

vidim tam praskly epoxid zrejme to urobilo teplo alebo tam nieco strelilo nejaky tranzistor napr

 

mozno by to slo este opravit ak by sa dal ten epoxid rozumne odstranit 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

Ja som hneď vedel, že s tým asi nič nenarobím, v podstate by stačilo vymeniť len tú elektroniku, ale aj to bude asi problém.

Jediné označenia čo tam sú. Čo som zatiaľ hľadal, no aj tak bez výsledkov.

Pre zaujímavosť: rok je tam 06, auto bolo kúpené v 2007, hneď asi 2 dni na to odišla sahara. Takže rovnaký problém po 8 rokoch...Vtedy som to vyreklamoval, takže to ešte nešlo z môjho

post-42487-0-64345000-1440004352_thumb.j

post-42487-0-67500600-1440004388_thumb.j

Upraveno uživatelem misho.1709

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...