Jump to content

pásek s kroužkem airbagu páček pod volantem COM- Peugeot 407


chuck11
 Share

Recommended Posts

Dá se na sehnat a vyměnit jen holý pásek(snímač natočení volantu) s kroužkem airbagu na vícefunkčním ovladači pod volantem (COM).

Případně existuje nějaká firma, která by se případně zabývala opravou?

Jedná se o vícefunkční ovladač pod volantem(COM) se snímačem světel,palubním PC, s ESP, typ VALEO SCHALTER z Peugeot 407.

Díky za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Vidím to dost špatně. Ten pásek je v podstatě zataven do plastu a výměna mi připadá nemožná. Jednou jsem kamarádovi na 206 tento pásek opravoval. Je to už dost dlouho a pořád funguje. Byla to příšerná práce. Neměl ale ESP a tím pádem snímač úhlu volantu. To je zásadní problém. Jakmile to rozebereš, rozhodíš nastavení snímače a už to nikdy nedáš dohromady. Takže řešení je buď sehnat na vrakovišti (je tu ale riziko funkčnosti), nebo nový COM, ale cena cca 14 tisíc (pro SW) asi nebude to pravé.

Link to comment
Share on other sites

mne sa podarilo na 407 pri demontáži volantu vyhodiť pásik na airbag. snažil som sa to spraviť 3 hodiny a nič proste sa to tam poskladať naspäť nedalo. Nakoniec som musel kúpiť nový lebo na 407 facelift COM 2008 som nenašiel nikde na predaj. ale nebol až tak drahý myslím že 250 - 300 eur

Link to comment
Share on other sites

Mohl by mi někdo zjistit jaký je rozdíl mezi původnímy pačkami Valeo 96611302XT

a páčkami Valeo 96511302XT (kromě toho, že tam není páčka tempomatu,která předpokládám se dá přehodit s původních páček)

Díky

Link to comment
Share on other sites

Jsem dříve dělal tyhle jednotky, sice ne do Peugeota, ale do spoustu jiných aut. Ten pásek (plochý vodič) je napájen na kontaktní destičky nebo u novějších modelů odporově přivařen. Vyměnit samotný pásek je dost problém, lepší sehnat celou kontaktní jednotku.

Link to comment
Share on other sites

Ty rozdíly bohužel nezjistím. OEM čísla se na dílech neudávají a toto jsou čísla výrobce. Jinak ty moje páčky jsou podobné s těmi jak uvádíš ten VIN ale nemají stejné obj. č. Ovšem v náhradě mají to číslo stejné (96 773 906 ZD)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...