Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. ozzy56

    hladina oleja v prevodovke

    na boku z levé strany je kontrolní (napouštěcí) šroub--na rovině by z otvoru měl kapat olej dej si hledání, je to tu i s foto
  2. ozzy56

    Přednost na přechodu už neplatí??

    vzpomínám si po převratě před dvaceti lety, když se většina místních poprvé podívala do vídně nebo mnichova, jak nadšeně pak vyprávěla, že vlezli na přechod a všechny mercedesy a bavoráky zůstaly stát :o:o co tak si to za volantem připomenout a ve městě jezdit v klidu a u přechodu zůstat stát...??? (a když tam bude babka, co nakonec přejít nechce--tak si něco jen pomyslet a jet dál...,uvědomte si,že v případě kolize na přechodu budete mít téměř vždy vinu...)
  3. ozzy56

    Hláška ,,....Hladina oleje...,,

    když bude v motoru více oleje než má být, zvýší se tlak v klik. skříni, což může být příčinou netěsnosti obou gufer na klice... značka max. je na měrce proto, aby se nepřelívalo
  4. ozzy56

    jíte chleba ?

    taky pamatuju jako děcko pekárnu, kde pekl starý pekař v peci na uhlí myslím, pak to vzal jeho syn,to sem tam jezdil ještě dlouho po vojně a pak to nějak skončilo a šlus
  5. ozzy56

    Venkovní teplota...

    to náledí ber vážně, a přezuj gumy...:papa
  6. ozzy56

    motorovy olej

    kdybys byl můj syn tak tě zliskám promin, musel jsem (přece nemůžeš nalít co tě napadne) měl ses nejdřív zeptat,(nastudovat),jaký olej se tam leje ale když jezdíte s olejem přes limit výměny, s blikající kontrolkou oleje , tak je to jedno... [upravil dne 17/8/10 ozzy56]
    • 9
  7. jj, už jsem to tu psal: kasička na prachy,první okouzlení opadlo, jde do tuhého...,stalo se to aspon jednou každému z nás
  8. ozzy56

    Voda v autě

    někdy jsou ucpané listím odtokové kanálky pod torpedem:myslim
    • 7
  9. ozzy56

    Hláška ,,....Hladina oleje...,,

    není nejjednodušší nalít blíže k max. a pak uvidíš,co to udělá osobně tu elektrickou měrku neregistruju, měřím jen na měrce v motoru--fyzicky
  10. ozzy56

    Hláška ,,....Hladina oleje...,,

    Asi tak nějak,no
  11. ozzy56

    Spotřeba HDI

    Medvěd tu spotřebu do 8 máš myslím nejvyšší tady v klubu, ale když jsi s ní spokojený, není co řešit... k té spotřebě do 6 dodám jen to, že jsem i sám velmi překvapený, měl jsem 205 1.8D a ta jezdila do 5.5 a je to v podstatě proti 406ce koloběžka...,sám jsem při koupi 406 předpokládal spotřebu do 7 litrů (podle zkušeností jiných) nemyslím si ani,že bych jezdil ,,na spotřebu\'\', jezdím ale tak,že používám tu kouli,co mám na krku...,např. ve městě se nerozjíždím na křižovatce jako fittipaldi, ale podle zkušenosti vím,že když pojedu předpisových 50, projedu další křižovatku na zelenou...,atd.,atd.,těch příkladů je v dopravě milion...,po dálnici jezdím nejméně 130--tam jsem asi za ,,piráta\'\'
  12. ozzy56

    Hláška ,,....Hladina oleje...,,

    s tou hláškou asi nepomůžu, ale myslím si--na rozdíl od tebe--že hladina oleje v motoru by se měla udržovat v horní polovině měrky, olej nejen maže,ale i chladí..., pokud nenaleješ oleje hodně přes max.,nemá to s tlakovými poměry v kartru nic společného [upravil dne 16/8/10 ozzy56]
  13. ozzy56

    Voda v prahu

    odtokové otvory bývají v prolisech spodní části prahu dveří--vem tenký šroubovák a pročisti je
  14. znám pár lidí,kteří použili přípravky řady TEC 2000 a nezaznameneli žádný rozdíl--tím nechci říct vůbec nic--osobně těm ,,zázrakům\'\' nevěřím osobně používám na základě zkušeností zdejších členů přípravek VIF do nafty--zaznamenal jsem jen ztišení motoru a tak ho tam teda dávám...
  15. v klimaservisu po připojení plničky a odsátí tvého chlad. média přesně zjistí,kolik ho tam máš--resp. kolik bude třeba doplnit...,platí se jen dodané množství chladiva plus olej
  16. ozzy56

    Dobíjení 206

    když řešíš nabíjení,musíš si být 100% jistý,že altík je OK:myslim--takže altíkem to může být, uhlíky sjeté,zadřené ve vodítku atd., až ti zase přestane dobíjet, prostě změř kolik Voltů nabíjí...,změř i za stavu kdy nabíjí...(optimální hodnota 13.8--14.2 Volt) samozřejmě nejprve zkontroluj čistotu a kontakt el. vodičů na altíku a na baterce, včetně řádného ukostření mínus kabelu od baterky;) [upravil dne 15/8/10 ozzy56]
  17. jj, to by jeblo,když si to uděláš sám,ale nikdo není dokonalý a ted si budeš dávat pozor;)
  18. ozzy56

    motor HDi 66 vs 80 KW rozdily?

    66kw--motor RHY--jiná řídící jednotka,bez intercooleru--nemá Fap 80kw--motory RHZ (bez Fap), RHS (s Fap)--oba s intercoolerem
  19. no až mu ,,vrátíš\'\' všechny koně,kterými motor disponuje,po nějaké době zjistíš,že ani plných 79kw nieje bohviečo , je to nekončící boj
  20. ozzy56

    Problém v motoru?

    citace: z aquaplaningu mi asi nateklo do auta-- to jde?? nejezdi proti vodě...,zkus to nechat vyschnout a uvidíš co pak
  21. zkontroluj pojistky,ted nevím která to je, a pak sundej plast podběh před pr. př. kolem-je tam čerpadlo ostřk. a zkus zda tam jde proud a pak samotný motor čerpadla
  22. ozzy56

    jíte chleba ?

    jím chleba ve formě piva:P
  23. no když tak všichni víte, jak nakupovat ojeté auto a stav KM není důležitý , tak už je dvacet roků po sametce a je načase udělat v tom bordelu pořádek:myslim, vytvořit právní stav,kdy za uvedené kilometry ručí prodejce a jinak přísné tresty včetně zrušení živnosti... jinak jsem taky koupil s přiblblýma kilometrama, po technické stránce bylo perfektní...,u toho prodejce jsou všechna auta do 90tkm , nazrála už doba k řešení tohoto švindlu
  24. ozzy56

    směsná motorová nafta

    na to jezdíme všici, né?
  25. ozzy56

    horne ulozenie tlmica

    stydím se:mad:, přehlídl jsem zadní [upravil dne 11/8/10 ozzy56]
×
×
  • Vytvořit...