Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. To jsme na tom stejně. Taky jsem si na to vzpomněl až dneska...
    • 39
  2. Fakir

    Miras tuní káru

    Pěkný kola Míro, jen tak dál. Ty šurikeny mu pěkně sednou, vypadá s nima \"ostře\". 2 @re: Nemůžu si pomoct, ale tvojí Kačenku prostě žeru... jeden z nejhezčích Pežotů, co znám (a to jsem jí ještě neviděl naživo)...
    • 68
  3. Je fakt že Verbatimky jsou jistota (na nic jiného nepálím; mimochodem mi 16x DVD+R Verbatim bez problémů snesly testovací vypalování 18x overspeed), nicméně já fakt při vypalování nespěchám, není důvod.
    • 47
  4. I za půl roku?
    • 47
  5. Aj si si to potom kontroloval? Dosť často síce napaľovanie nezdochne, ale výsledné cd/dvd je potom v iných mechanikách nepoužiteľné. Jistě. Nikdy jsem nepotkal problém. Používal jsem LGčka (lidi na ně nadávají, ale mně chodily v pohodě) a teď mám Asusky a ty jsou ještě lepší. Diskuze o vlivu vypalování na výkon mi přijde vzhledem k současnému výkonu PC trochu mimo mísu - na Pentiu 4 to udělalo 2%, na současných procesorech je to naprosto zanedbatelné. Disk to brzdí jen pokud pálíte DVD stylem \"co to dá\"... já jsem ještě ze staré školy (ikdyž vzhledem k mému věku asi jeden z posledních), takže jsem zvyklej pálit CD maximálně 8x (míň mi mechanika nedovolí) a DVD nejlépe 4x... obvykle nespěchám a na vyšší rychlosti kašlu, zbytečně snižují kvalitu záznamu.
    • 47
  6. Nevím jak vy, ale já přestal problémy s vypalováním řešit od nástupu vypalovaček s ochranou proti podtečení bufferu (BurnProof, SafeLink, apod.), což bylo někdy před osmi lety.
    • 47
  7. aaischa: á, už je to tady, muselo to jednou přijít. Takže, vezmu to ve zkratce: důvod, proč Vista na rozdíl od XP zabírá už pár minut po spuštění většinu dostupné RAM je systém Superfetch, kterým Vista, na rozdíl od XP, od začátku disponuje. Díky tomu má Vista kompletně předpracovanou správu paměti a využívá jinou politiku, než jakýkoliv starší OS Microsoftu, tedy politiku \"neznám volnou ramku\". K čemu je ti volná paměť? K ničemu, jen čeká, než do ní něco nahraješ. Vista tohle ví a jelikož má uložené statistiky často načítaných souborů, knihoven, atd., tak hned po startu nahraje těchhle souborů do paměti, co se vejde. Když pak pustíš program, který má přednačtený v paměti, tak se doba spouštění redukuje velmi výrazně (už se mi povedlo pustit Photoshop CS2 za 3 vteřiny, protože tam celej vlítnul z RAMky ). Když mu bude něco chybět, bez problémů si to nahraje z disku. Vůbec to ale neinterferuje s požadavky programů na volnou paměť - z jejich pohledu se paměť zabraná Superfetchem jeví jako volná a v okamžiku, kdy si vyžádají od systému přidělení paměti, systém dané množství paměti okamžitě přidělí s tím, že data Superfetche v tomto rozsahu prostě zahodí. Proto se Vista jeví, že sežere šíleně paměti... ale sama žere cca tolik, co XPčka. Superfetch funguje velmi dobře a řeknu ti, že jsem si rychle zvykl, že programy startují nesrovnatelně rychleji oproti XP. Stejně tak všichni ohrnují nos nad grafikou Aero Glass. Otázka zní - zkoušeli jste ho? Nejde o to, jak vypadá, ale o to, jak reaguje. Díky přesunu celého GUI windows na GPU grafická odezva od systému reaguje okamžitě. Žádné čekání, než to systém \"nakreslí\", koukání na polovykreslená okna, která se stále ještě načítají z disku, apod., jako na předchozích systémech. Prostě zmáčknu např. Win+E (pro průzkumníka) a než pustím klávesu, tak tam to okno je. Toho na XP fakt nedosáhneš. Pochopitelně to chce i dvoujádrový procesor, což má ale každý moderní počítač. Na ty starší Vista nepatří, tam by to chodilo hůř, než XP. Nemám rád, když na Vistu nadávají lidi, kteří jí buď vůbec nezkoušeli (např. většina pošahaných linuxářů), nebo jí zkoušeli na stroji, se kterým se při jejím návrhu vůbec nepočítalo (jednojádrové Pentium 4 a starší s méně než 2 GB RAM) a kde to logicky nemůže chodit dobře. Neříkám, že to je tvůj případ, ale obecně to nemám rád. Pravdu má Lubk0, že dneska stojí nejlevnější \"odpovídající\" počítač kolem 8 000 Kč nový, to si může dovolit snad každý, kdo má počítač a chce upgrade. Je ale nesmysl na takový stroj dávat něco jiného, než Vistu, protože pro to prostě není žádný důvod (kromě tvrdohlavosti a konzervativnosti většiny čechů, což vídám nejen na pracovišti denně).
    • 47
  8. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Skokan hnědý, krásná žába.
  9. To by mohlo ukazovat na čerpadlo, protože to značí chudou směs (když se ti rozjede volnoběh a chcípne). To vypadá, jak kdyby to čerpadlo natlakovalo okruh a hned chcíplo - motor vyjede jen benzín v rozdělovacím potrubí a postupně chcípne.
    • 56
  10. MatrixChose: to je nesmysl, chodí tam všechno, i pálený věci. Nikdy jsem neměl problém ani s vložením prázdného DVD a puštěním Nera. Radek: Mně se ten systém (Vista 64bit) prostě chová úplně normálně (oproti XP necítím opravdu žádné omezení) a pokud se někde vyskytne chybička, na 90% je to vinou jiného softwaru. Zbylých 10% jsou prkotiny. Za hrabání na HDD nemůže indexace, ale superfetch (automatické přednačítání často používaných programů a knihoven do paměti), tedy je to vlastnost a můžu říct, že velmi užitečná. Týká se to především několika minut po startu systému, pak to ztichne. No a řízení uživatelských účtů (UAC)? Osobně radím nechat zapnuté, má to svůj význam. A taky s tím nemám žádný problém. Emiš: jop, souhlas. Dělám IT technika ve velké stavební firmě a tam teď dojíždíme Win 2000 na starších kompech a na nových stanicích s Core 2 Duo (bereme HPčka) budeme zanedlouho instalovat už rovnou Vistu. Síť je postavená na doméně s Active Directory (Windows 2003 Server) a Win 2000 se s Vistou na síti bez problémů snášenjí, plus jsou servery nastavené tak, aby braly v úvahu oboje, takže to funguje dobře. XP jsme přeskočili, protože pro nás nebyli zajímavé, tak nebyl důvod měnit. [upravil dne 28/6/08 Fakir]
    • 47
  11. Ano Radku, pochopil jsem, že si z Billa děláš prdel. Ale znáš mně, nemůžu si nerejpnout, za Vistou si stojím.
    • 47
  12. Jako Yves... je to hodně dlouhý (dá se zkrátit, ale já nemůžu, protože bych pak nezamkl Construct ), gumový jo, nepřesný bych netvrdil, na rozdíl od Fábie (která je tak přesná, až mě to při jízdě sere ) s mi nikdy nestalo, že bych netrefil kvalt. U Fábie sem tam jo. Nevyskakuje. Zařadit rychlost nikdy nebyl problém, jen zpátečka je vopruz, brnknutí o zuby je běžnou praxí a při stojícím motoru a zamykání constructu to tam narvu tak na potřetí (napoprvé jen s extrémní dávkou štěstí) a už se mi stalo, že jsem to tam nenarval vůbec a musel jsem nahodit motor a protočit hřídel, aby se ty kola pohly (prostě rovný ozubení, používá se na zpátečku běžně, nicméně tady dělá bordel). Jo a můj osobní problém při sprintu - když roztočím jedničku nad 5000 otáček, trvá asi půl vteřiny, než se synchronizuje dvojka. Synchron to nedává.
    • 67
  13. No nevím proč by ho měli kopat kvůli Vistě, která se imho poměrně povedla. Gates stejně už pár let nemá s vývojem softu nic společného, je jen figurka. Firmu řídí Ballmer.
    • 47
  14. Fakir

    cocky na aute

    Nejlepší je stáhnout si z nějakýho e-shopu obrázky těch světel, vyfotit auto v odpovídajícím úhlu a pak to tam zasadit, abys měl aspoň nějakou představu, jak to bude vypadat.
    • 7
  15. Fakir

    Co to je \"rezonátor\"

    Ticcino: Během chodu motoru se díky přerušovaným sacím cyklům sloupec vzduchu v sacím potrubí rozkmitá. To si lze představit jako tlakové vlny, vznikající setrvačností pohybující se masy vzduchu, která v určitém okamžiku narazí na překážku (ventil). Tyto tlakové vlny se odráží mezi ventily a otevřeným koncem potrubí (ano, od něj se díky rozdílu tlaků taky odrazí) a mohou nastat dvě možnosti. V prvním případě přijde tlaková vlna k ventilu v okamžiku jeho úplného otevření a do válce v podstatě pohybující se masa vzduchu vstoupí téměř sama (motor nemusí k plnění daného válce vykonávat práci, nebo je mu to přinejmenším velmi ulehčeno), pak mluvíme o rezonančním plnění, které je velice efektivní. Problém je, že toho lze dosáhnout jen v určitém úzkém spektru otáček (rezonanční frekvence je přímo závislá na délce a objemu sacího potrubí), proto to využívají především závodní motory. Přirozeně může nastat i druhá možnost - tlaková vlna se odrazí od zavřeného ventilu těsně před jeho otevřením. To jsou nejhorší podmínky k plnění válce, protože motor nejen že musí vykonat k naplnění válce práci, ale ta je oproti normálu ještě o něco větší, protože se musí \"přetahovat\" s tlakovou vlnou, jdoucí opačným směrem. V praxi se to projevuje různými poklesy na grafu točivého momentu v průběhu otáček. Rezonátor v sání běžného osobního auta je v podstatě prázdná krabice, vřazená do potrubí. Její funkcí je přidat svůj objem a tvar k sacímu potrubí, čímž mění jeho rezonanční vlastnosti tak, aby byly poklesy v průběhu točivého momentu posunuty nad hranici pracovních otáček. S nimi se posouvá samozřejmě i zdvihy vznikající při rezonančním plnění, ale to ničemu nevadí, protože je u běžného auta s velkým rozsahem pracovních otáček v praxi nevyužitelné. A jen tak mimochodem použití rezonátoru ztišilo sání, takže funguje i jako tlumič. Dáš-li sportovní filtr (tedy odstraníš sériové sací potrubí), může se projevit vliv rezonančního plnění. Ukáže se to na grafu z brzdy, kde mohou vzniknout právě mírné zdvihy a \"díry\".
    • 12
  16. Fakir

    Dnesni bourky-uz?

    A tady pořád prd.
    • 56
  17. a co se mnou doma udelas:-) to sem vazne docela zvedava.-) Pošli pak fotky. :D:D
    • 25
  18. Kdo tady co filtruje, cožé?
    • 25
  19. Fakir

    Kočkonos

    Ok, tak to kdyžtak někdo zamkněte, nebo smázněte.
  20. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Nevidím mazla...
  21. Fakir

    Kočkonos

    Nevím, jestli to tu už nebylo, nicméně vzpomněl jsem si na praktické zařízení:
  22. Fakir

    odpojenie baterky

    Nic se nestane. Já mám multiplexovou 206ku a baterku jsem odpojoval mockrát. Musíš akorát po připojení před startováním cca 15 sekund počkat.
    • 9
  23. Fakir

    Dnesni bourky-uz?

    Tady už je zase hic. Krucinál...
    • 56
  24. Fakir

    Dnesni bourky-uz?

    Tak to zkus napustit hadicí... :D hehe, jsem se špatně vyjádřil... už jsem byl donucený postavit (a samozřejmě i napustit) bazén, abych se mohl zchladit... Ráno půl hoďky zapršelo... a už zas peče No jasný, jen jsi mi tou formulací na ten výrok krásně nabil. Tady teďka konečně už leje... halelůja.
    • 56
  25. Fakir

    Tak jsem trochu \"led diodoval\"

    Osram NightBreaker.
    • 52
×
×
  • Vytvořit...