Jump to content

paprna

Uživatel
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

About paprna

 • ID člena
  66369
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 08/25/1985

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1997

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Lipov
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

383 profile views
 1. A co tak to víko sundat a mrknůt na to.
 2. Zdravím, řeším hlavu, mám buď fouklé těsnění nebo prasklů hlavu na P8C. Mám tu jednu starší nebo možná půjdu do funglovky od AMC. Mám tu ale jedno ale, jaký průměr předkomůrky patří na DW10, P8C pro Peugeota 406. Dle serviceboxu patří průměr 14 mm, ale mám tu starší hlavu i blok ze 406 a tam je průměr jenom 12 mm. Nová hlava od AMC s průměrem 12 mm je o něco levnější. Jaký průměr tam opravdu patří? Nebo je to jedno? Jaká je kvalita hůav od AMC?
 3. Doktore, neco si pohledej na foru ohledne motoru VTI, myslim si, ze je to na tyto kilometry bezny jev.
 4. paprna

  Peugeot 406-nafta

  Já nevím, ale asi ne, normálně sem letos jezdil
 5. paprna

  Peugeot 406-nafta

  Já mám tento plastový filtr úplně zrušený, protože často to přisává vzduch a mám ho nahrazený klasických filtrem válečkem.
 6. Zdravím hoši a děvčata, može špatné sjíždění gumy z vnějšku mět za příčinu také špatné silentbloky?
 7. Zdravím, možná mne čeká výměna hlavy za jinou. Jenom se chci ujistit, že chytrá kniha "Jak na to Peugeot 406" nekecá. Dle návodu na zpětnou montáž hlavy, je potřeba v první etapě utáhnout na 70 nM, potom o 6O stupňů. Motor rozehřát, nechat 3,5 hodiny zchladnout, uvolnit šrouby. Ve třetí etapě utáhnout na 70 nM a finálně dotáhnout o 150 stupňů. Také to tak děláte? A jak vysoké mám vybrat těsnění, pokud mně píst přesahuje o cca 0,8 mm? Motor DW10, P8C.
 8. Přesně tak, starý olej máš přepálený. Vyměň a uvidíš.
 9. Ozzy56, možná každý rozumíme psanému textu trošku jinak, ale kde si prosím vyčetl, že to majitelka zjišťuje pro mechanika? Mně to spíš připadá, že mechanik se snaží majitelce nakukat výměnu servopumpy a majitelka zjišťuje, zda-li je to opravdu nutné.
 10. Ne, řemen zajišťuje pohon přídavných zařízení. Maximálně se mění napínací kladka, která zajišťuje správné napnutí řemenu. Nebo vodící kladka, pokud je špatná. Jinak nic.
 11. paprna

  Emise 406

  Přesně jak píše Krtek 2. Prohnat, případně natankovat lepší naftu plus třeba VIF, ale hlavně pořádně projet. Já sem normálně udělal emise s 2.1 TD. Měl sem obavy, ale v pohodě a to sem to auto ani pořádně neprovětral. Ono také záleží, jak bude šikovný technik.
 12. Já sem 14 dní zpátky měnil ty svislé tyčky na předku, dával sem Meyle. A ty to majů napůl. Jeden konec imbus a druhý zploštění na klíč.
 13. Čau, novů instalaci neseženeš, nemá cenu kupovat ani z nejakého jiného čerpadla, protože bude vypadat stejně. Já sem si to normálně na čerpadle přepájal a tu speciální koncovku sem nahradil zásuvků a zástrčků na vozík.
 14. Zdravím, není to vyloženě obrovský problém, ale po ohřátí motoru a při volnoběžných otáčkách čas od času motor jak kdyby zatarokuje. Otáčky malinko poskočí. Dělalo to i staré čerpadlo, momentálně je tam jiné, repasované. Určitou dobu byl klid, ale teď se to objevilo znova. Možná problém v elektrice? Nesetkal se někdo s podobným problémem?
×
×
 • Create New...