Jump to content

paprna

User
 • Content Count

  30
 • Joined

About paprna

 • ID člena
  66369
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 08/25/1985

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1997

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Lipov
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

525 profile views
 1. paprna

  kouřivost

  Hehe, bude to přicpaný. Je možné, že já mám kouřivost dle motoru 1,14? Nějak málo. Jinak i já točím ten můj můj starý diesel ke 3000 ot/min, na dvojku a trojku i 3500 A emise sem prošel v pohodě. \krtek a jak myslíš, že tomu ten technik při měření pomáhá? Rychlost šlapání na pedál? Nic jiného mně asi nenapadá ..
 2. A co třeba zkušebně dát čerpadlu tu naftu až tzv. pod čumák do nejaké petky nebo kanystru.
 3. Co tak první diagnostika a od toho s odpichnůt?
 4. Zdravím, nemá tady někdo náhodou nějaké schéma Epica, kde jsou označeny všechny jednotlivé části čerpadla origínálním Delphi číslem? Nemyslím to schéma, které j v sadě těsnění, tam ty čísla nevyčtu. Chcu to pro případné objednání dílů.
 5. Já motor nešetřím, běžně to točím do 3 tisíc sem tam tomu naložím víc, hlavně na 3 stupeň. Je teda pravda, že první 2 měření, než vyhnal saze a pořádně to prohřál, byly mimo toleranci.
 6. Inoxing: ano, motor to ustál bez úhony, doufám. ozzy56: díky, příště zkusím měření emisí někde jinde, ne přímo na STK, třeba bude ta domluva jednodušší.
 7. Opravdu nekecám, minule šlapal akorát tak, aby překročil ty 4000 otáček, mám to i v protokolu.
 8. Zdravím, dnes sem teda naštěstí absolvoval komplet STK s Peugeotem 406 2.1 td. Co mně ale zarazilo, že 2 roky zpět při měření emisí byly přeběhové otáčky 4000 - 4800, letos je technik nastavil až na úctyhodných 5000 - 5200, což je prakticky na omezovač. Po nastavení otáček, sem technika upozornil, že 2 roky zpět byly otáčky nižší, proč je teď nastavil vyšší? Ptám se, zda se třeba změnila metodika. Odpověděl, že nezměnila, že každý motor je má tyto otáčky stanovené dle výrobce nebo co. Samozřejmě měl motor vyšší kouřivost, která nakonec nevadila a motor prošel, ale zážitek, kdy 20 let starý motor točí do omezovače a chvilku ho tam podrží je opravdu jenom pro otrlé. Tak se ptám, je tu někdo z STK a mohl by mně případně zjistit, které otáčky jsou správné. Nebo se se mnou někdo podělí o protokol z měření se stejným motorem? Díky.
 9. Hafity, aha, ro mně nenapadlo, že ten jeden nebo dva válce mozu spalovat olej přes krouzky. Zatim oleje rapidne naubyva, ale budu sledovat. Diky za radu.
 10. Neco podobného? Asi nejhorší karbon, ze 4 pístů, motor P8C, starý komůrkový nafťák.
 11. Ja si myslím, že je to prostě zvuk motoru ještě nepromazaného olejem, tudíž zdvihátka bez oleje a hlasitější klapot motoru. Či?
 12. A co tak to víko sundat a mrknůt na to.
 13. Zdravím, řeším hlavu, mám buď fouklé těsnění nebo prasklů hlavu na P8C. Mám tu jednu starší nebo možná půjdu do funglovky od AMC. Mám tu ale jedno ale, jaký průměr předkomůrky patří na DW10, P8C pro Peugeota 406. Dle serviceboxu patří průměr 14 mm, ale mám tu starší hlavu i blok ze 406 a tam je průměr jenom 12 mm. Nová hlava od AMC s průměrem 12 mm je o něco levnější. Jaký průměr tam opravdu patří? Nebo je to jedno? Jaká je kvalita hůav od AMC?
 14. Doktore, neco si pohledej na foru ohledne motoru VTI, myslim si, ze je to na tyto kilometry bezny jev.
×
×
 • Create New...