nejlepsi mi prislo dnes v tomhle clanku vyjadreni pani Rejchertove, z nejakeho toho sdruzeni, co bojovalo za 50 na magistrale :
\"My máme údaje o pět decibelů vyšší. Měřili jste v jedenáct dopoledne, to jezdí méně aut,\" podotýká Rejchrtová.
I kdyby hluk v tomto místě byl 69 decibelů, pořád je to o devět více, než je limit. Snížení rychlosti podle Rejchrtové výrazně nepomohlo.
viz cely clanek zde: http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-namerila-u-silnic-nepovoleny-hluk-vyresi-to-obchvaty-rikaji-politici-1wa-/domaci.asp?c=A100318_080121_domaci_ban
Zajimave mi prijde treba to, ze se v tuhle chvili neobjevi nikdo, kdo by dal do souvislosti napr. rychlost provozu/mnozstvi emisi, o tom najednou vsichni taktne mlci. Pritom je jasne, ze pri nizsi rychlosti musim jet na nizsi rychlostni stupen s vyssimi otackami motoru, cili vyssi emise, stejny usek pojedu delsi dobu, takze opet zvyseni doby produkce emisi, ale to najednou nevadi. Hlavne, ze se dosahlo snizeni na 50 a jako bonus ziskame usek, kde se da merit a jeste z toho neco kapne do kasicky