Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. To budu rád, dostal bych se tam nejdřív v pátek. Takže Tě tímto žádám o rezervaci salonku nebo cca 20 míst.
    • 21
  2. Medvěd

    Čtecí koutek

    Pokud by ses opravdu chtěla do této knihy pustit, doporučuju začít Sedmičkou a následně Ostrovem přátelství, Cvoci jsou až třetí (i když volné) pokračování.
    • 45
  3. Medvěd

    Čtecí koutek

    Momentálně jsem se trochu vrátil do dětství a čtu knihu od Miloše Zapletala \"Cvoci\". Tato kniha je vlastně třetím dílem teď už trilogie o pardubickém oddíle vodních skautů \"Sedmička\". Miloše znám osobně, protože to byl jeden ze spisovatelů, které vydával můj otec - \"Cvoci\" byly původně psané právě pro tátovo vydavatelství a kdyby před 5ti lety nezemřel, určitě by je vydal. Jinak tato kniha je vlastně takovým dobrodružným cestopisem odehrávajícím se na počátku roku 1969. Několik členů oddílu se vsadí, že přejedou v zimě republiku z Liberce na Slovensko pouze po vodě. Následně je poutavě rozvíjen příběh a kluci projíždějí Jizerské hory, Krkonoše, Jestřebí hory, Orlické hory a prožívají spoustu různých dobrodružství. Jak se jim povede přejet v zimě po vodě celou republiku? [upravil dne 13/10/2009 Medvěd]
    • 45
  4. Daleko nebezpečnější pro ženskou mi přijde třeba taxikářka v Praze - a taky jich tu pár jezdí. jinak k nehodám kamionů - za totáče to fungovalo tak, že si papíry na náklaďák udělal kluk před vojnou (armáda zaplatila), na volně se naučil jezdit s vejtrou, pak s TATROU a nakonec s přívěsem. Pak (pokud se chtěl volantem dál živit) nastoupil do ČSAD a jezdil nejdřív kolem komína - třeba ČSAD Smíchov čerstvýho řidiče poslalo jezdit s Tatrou v lomu na Zbraslavi a teprve až se tam naučil přesně couvat apod. dostal volant Avie a vozil po Praze limči. Po cca roce se teprve mohl svézt v LIAZce, ale jen po republice. po dalších měsících praxe si mohl připřáhnout i vlek, pak zase čekal na novější auto a než se dostal na TIRák a pustili ho za čáru do RVHP, tak taková procedura trvala minimálně 3 roky (a to vůbec nemluvím o cestách na Západ, tam samozřejmě muselo být i prověření politické loajality). Když vidím 20ti leté klučiny, kterak svůj kolos ženou \"hlava - nehlava\" (z českých kamionů zejména řidiče p. Hanzalíka), divím se, že těch nehod není ještě mnohem víc. Je fakt, že dnes je konkurence v autodopravě opravdu tvrdá a zejména řidiči kamionů ze zemí na východ od nás (Maďaři, Rumuni, Bulhaři, Turci a Poláci) si vrásky s něčím tak zbytečným jako tachograf a povinný odpočinek absolutně nedělají. Protože Ti mlaďoši u Hanzalíka jsou placeni podle najetých km (čekačka = 0, nakládka = 0, vykládka = 0) a neumí si domyslet, co vše riskují jízdou přes čas, tak to holt na silnicích vypadá tak, jak to vypadá a lepší to bude až bude za přešvihnutý \"kolečko\" stejná \"raketa\" pro řidiče i firmu, která ho zaměstnává. [upravil dne 13/10/2009 Medvěd]
    • 48
  5. Zkusím se domluvit s vedením, jak by se tvářili, kdyby se na Cindě udělal vánoční sraz - myslím si, že v sobotu odpoledne by problém s dopravou na Cindu nemusel být tak žhavý.
    • 21
  6. Tu kuchyň bych po použití takového mixeru fakt nechtěl uklízet.
  7. Medvěd

    sraz roku 2010

    On ale dotyčný má zájem o sraz v lednu - pokud jsem tedy správně pochopil. Jinak ve VČ se občas někdo zblázní a malý srázek uspořádá (byl Perníkov, teď Dzana vymýšlí Trutnov), ale je to opravdu poněkud složitější než ve velkých městech, kde je členská základna poněkud silnější.
    • 11
  8. Rád bych zúčastnil, každopádně ale BEZ BLÁZNIVÝCH PRKÝNEK. Co se orienťáku týče, vidím to tak na 50% (50% si nechávám pro možnost, že si udělám orienťák spojený se sbíráním TZ sám).
  9. Medvěd

    Superb Combi - Co na něj říkáte?

    Jen ta 1,4ka v SuperBu velice brzy odejde do věčných lovišť - líbil by se mi některým nafťákem
    • 70
  10. Vyměň žhaviče a možná pak bude baterka stačit. Pokud budou i dále problémy se startování, tak vyměň baterku - roztlačovat motor s rozvodovým řemenem se může docela prodražit.
    • 18
  11. Medvěd

    Superb Combi - Co na něj říkáte?

    Mě teda hodně připomíná spíš Audi A6 Avant, nicméně líbí se mi a uměl bych si ho v mých rukách klidně i představit. Jenže to bude muset Vltavou protéct ještě hodně moc vody, než jeho ojetina bude za takový peníz, aby mě zajímala.
    • 70
  12. Medvěd

    Auto do 1000 E

    Tak tenhle Passat bude 100% \"holej\" diesel (bez turba). Kámoš má stejného sedana, má na něm přes půl mega km a jezdí bez větších servisních nároků. Pokud chceš jen dělníka na stavbu a couračky po městě, nebál bych se ho (po kontrole zaměřené na veškeré motorické věci, nápravy, brzdy, korozi a taky zda neprošel nějakou vážnou nehodou - svařenec ze tří kusů ani v SR nemusí být vyjímkou)
    • 61
  13. MJ - stejně tak, jako by sis nekoupil bundu velikosti 36, triko XS nebo boty velikosti 7,5, tak i auto musíš pořizovat takové do kterého se vejdeš a které Tě nebude nikde tlačit. Nákupní tašky prostě nejsou výrobcem určeny k přepravě dospělých mužů, našim hezčím polovičkám ale celkem vyhovují. [upravil dne 13/10/2009 Medvěd]
    • 20
  14. Medvěd

    Mapy na skle při dešti

    I proto auto NEVOSKUJU
    • 49
  15. Počkám do toho čtvrtka, ale zatím se hlasování vyvíjí zcela jednoznačně
    • 21
  16. Medvěd

    uz zimaky?

    Dolly - tahle zima ještě ani nezačala, štvát Tě může až někdy v březnu - pokud s ní máš vážně problém už teď, papej hodně sladkýho, ať to vypětí Tvé nervy zvládnou (infarkt prý už může dostat i - náctiletý) [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 97
  17. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Patří autobusové dopravní společnosti p. Kukly a jeho pronájem ani nevyjde tak draho http://www.autobusova-doprava.com/historicky-autobus.html [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 41
  18. Pokud je to tak, jak píšeš \"Budu teď dva, tři roky v Praze a rád bych se srazů účastnil\", pak není vůbec třeba Vertexův hlas odečítat. [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 21
  19. Mohl ses ráno zeptat, okno mám na 99% původní
    • 10
  20. Šumava bývala SUPER, když se ještě dalo v létě po cestách normálně chodit bez obav z toho, že mě za zatáčkou sestřelí rozjetý peleton cyklistů. Jinak Šumavu mám rád, hlavně okolí Kašperek a Prachaticko - jen ta vlna cyklonadšenců mě coby pěšákovi poněkud leze na mozek.
    • 8
  21. Medvěd

    uz zimaky?

    Přezuto !!!!
    • 97
  22. Hezké - ale na rozdíl od mé maličkosti máš úplně jinak nastavený bod a), takže naše vyjednávací pozice je poněkud rozdílná.
    • 76
  23. Prosím zamknout - založeno nové, aktuální vlákno.
    • 35
  24. Medvěd

    uz zimaky?

    Bydlím ve velkém městě a zimáky jdou za chvíli na auto - stresy spojené s doprošováním se kterej pneuservis mě milostivě objedná v nejkratším termínu nemám rád. Mimoto na víkend jedu k Jindřichovu Hradci, možná si udělám výlet do Nové bystřice nebo do novohradských hor a tak raději budu připravený než čekat kam až doklouzám. Ad Marlin - Ano, velice dobře si pamatuju na jednoho střelce, který na první zimní klouzání přijel na gumách bez vzorku, neznáš ho taky?
    • 97
  25. Destiny - můžu s Tebou i souhlasit, ale: a) domluvím se dobře česky, obstojně slovensky a trochu rusky - hádat se s německým poldou bych fakt neuměl b) symboly atestů na fóliích mohou být klidně falešné (stejně jako se u spousty výrobků (hlavně hraček) v poslední době stává, že mají na obalu vyražené CE, nikdy ale nebyly v žádném schvalovacím procesu, který by jim tuto značku povolil užívat - Číňana to ale nezajímá). c) kámoš měl na autě čirá zadní světla (dokonce i na nich měl jakési Ečko) a z Germánie se vracel o dost éček chudší Co se týče nějakého měření propustnosti fólií - pokud bych se dostal s poldama v zahraničí do křížku (snad krom Slovenska, kde bych si troufl vyjednávat), tak sklopím uši a budu poslouchat. Pokud bych situaci dohnal až k tomu proměření, věřím, že bych oné normě podle jejich měření neodpovídal nebo by si našli něco jiného - každopádně by si mě vychutnali a já bych cvakal jak blázen. Možná i proto mám auto pokud možno v sériovém stavu, nerad totiž ze sebe dělám snadnou kořist.
    • 76
×
×
  • Vytvořit...