Daleko nebezpečnější pro ženskou mi přijde třeba taxikářka v Praze - a taky jich tu pár jezdí.
jinak k nehodám kamionů - za totáče to fungovalo tak, že si papíry na náklaďák udělal kluk před vojnou (armáda zaplatila), na volně se naučil jezdit s vejtrou, pak s TATROU a nakonec s přívěsem. Pak (pokud se chtěl volantem dál živit) nastoupil do ČSAD a jezdil nejdřív kolem komína - třeba ČSAD Smíchov čerstvýho řidiče poslalo jezdit s Tatrou v lomu na Zbraslavi a teprve až se tam naučil přesně couvat apod. dostal volant Avie a vozil po Praze limči. Po cca roce se teprve mohl svézt v LIAZce, ale jen po republice. po dalších měsících praxe si mohl připřáhnout i vlek, pak zase čekal na novější auto a než se dostal na TIRák a pustili ho za čáru do RVHP, tak taková procedura trvala minimálně 3 roky (a to vůbec nemluvím o cestách na Západ, tam samozřejmě muselo být i prověření politické loajality). Když vidím 20ti leté klučiny, kterak svůj kolos ženou \"hlava - nehlava\" (z českých kamionů zejména řidiče p. Hanzalíka), divím se, že těch nehod není ještě mnohem víc.
Je fakt, že dnes je konkurence v autodopravě opravdu tvrdá a zejména řidiči kamionů ze zemí na východ od nás (Maďaři, Rumuni, Bulhaři, Turci a Poláci) si vrásky s něčím tak zbytečným jako tachograf a povinný odpočinek absolutně nedělají. Protože Ti mlaďoši u Hanzalíka jsou placeni podle najetých km (čekačka = 0, nakládka = 0, vykládka = 0) a neumí si domyslet, co vše riskují jízdou přes čas, tak to holt na silnicích vypadá tak, jak to vypadá a lepší to bude až bude za přešvihnutý \"kolečko\" stejná \"raketa\" pro řidiče i firmu, která ho zaměstnává.
[upravil dne 13/10/2009 Medvěd]