Pokud na mě někdo zabliká -
1) kontroluju zda svítím (u mého mám automatické rozsvěcení světel, které se taky může rozbít - u cizího se mi může lehce stát, že rozsvítit zapomenu
2) podvědomě pouštím plyn a kontroluju, za kterým bukem číhají Ti, kteří nás chrání
A teprve po absolvování těchto kroků mi docvakne, že proti mě jel možná piškot a řidič mě mohl zdravit - to už jsem ale hodně daleko za místem kontaktu.
Chápu, že někdy v minulosti bylo zdravení příjemným zpestřením pohybu po silnicích (hlavně když dotyčný byl vlastníkem netuctového vozu západní provenience), dnes jde ale podle mého mínění ve vztahu k hustotě provozu spíš o nebezpečný prvek - kdybychom jezdili ve Ferrari nebo třeba Velorexech, pak bych zdravení i chápal, ale u zcela běžných aut typu Piškot fakt nikoli.