Maturantko - asi by to chtělo sólo téma, tady odpoví mnohem míň lidí - přesto se pokusím
V paneláku jsem bydlel a bydlí v nich i spousta mých přátel, pokusím se vzpomenout si, v čem oni viděli zásadní problémy
a) je potřeba uvědomit si, jak záleží na zázemí v okolí bydliště - tahat nákupy několik zastávek busem nebo muset jezdit na nákup autem není nejpraktičtější, to samé se dá říct o vzdálenosti od MHD a následném spojení s městem (ještě dnes mám osypky, když si vzpomenu, jak \"úžasné\" bylo spojení z našeho přechodného bydliště na sídlišti Rohožník s Prahou a opravdu nechápu lidi, kteří si v této lokalitě kupují novostavby (RD i byty) v ceně mnoha milionů Kč.
b) hlučnost - bydlet nad hospodou nebo v její těsné blízkosti nepatří určitě k ideálům, přesto se takové byty vyskytují a na první pocit si to ani nemusíš uvědomit
c) sousedy si nevybereš, ale určitě bych řešil, jak na mě působí barák jako celek (pořádek, poničený interier apod.) - bydlení mezi \"prasaty\" se dlouho nedá vydržet (a stačí jeden problémový týpek aby bylo \"vymalováno\").
d) pokud kupuješ družstevní byt, pak je třeba zjišťovat i maximum informací o družstvu samotném
e)chceš-li klídeček, pak není ideální bydlení v blízkosti tramvajové nebo vlakové trati - ty potvory na kolejích dokážou být v noci pořádně hlučné
[upravil dne 6/3/2011 07:51 Medvěd]