Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Lubk0 - už jsem tu psal, že možností čučet na film má v dnešní době každé dítě tři řitě a stejně jako Ty nechápeš, proč já tuhle vychytávku nepovažuju za potřebnou, stejně tak já nikdy nepochopím, proč bych měl ze své peněženky vyndat byť 10% z prodejní ceny a tuhle - podle mně zbytečnost - si do auta pořídit (chápu ale, že se někomu obrazovky pro děti mohou v určitých případech stát vítaným pomocníkem). Co se výchovy týče - samo o sobě možná tohle zařízení není výchovný problém, ale pokud se mi nelíbí, že kolem nás roste generace dětí, které velkou část volného času neumí trávit jinak než ve společnosti DVD nebo PC, nebudu přece svému dítěti to co se mi nelíbí předkládat na zlatém podnose se slovy: Vem si .... Moji rodiče neměli ani auto a přesto jsme téměř každý víkend někam cestovali (neměli ani chatu a byť jsem mezi spolužáky jeden z mála, dnes jsem rád, že právě její absence nám umožnila nejezdit jen na jeden flek a dřít tam do úmoru, jak jsem pak viděl třeba u svých kolegů v práci, ale umožnila nám cestovat kam nás napadlo). V době mého dětství se taky určitě říkalo, že chata je nutnost a že moji rodiče mně odporem k chataření od dětského kolektivu izolovali. Já sám jsem to ale nikdy jako handicap necítil a tvrdím, že není vždycky nutné dělat to, co dělá stádo - když má člověk vlastní hlavu a rodiče umí dítěti vysvětlit, proč se jejich cesta životem od většinové cesty odlišuje, může nechat problémy stáda někde mimo a i tak se dítě nemusí cítit v životě o nic okradeno. Jak už jsem psal - chápu ty, kteří si DVD do auta pořídili ale jsem přesvědčenej, že tím, že je v autě mít nebudu, Pavlíkovi nijak dětství nezničím.
    • 32
    • 32
  2. Nemyslím si, že bych prckovi neumožnil podívat se na pohádky a že by si s dětmi neměl co říct, ale prostě podle mně do auta tohle nepovažuju za nutné (dokážu ho zatím zaujmout i jinak) a když DVD v autě nebude, určitě se díky tomu nebude cítit méněcenný. Když to uvidí v Péťově autě - O.K., vysvětlím mu, že o ni ho v autě mají a my ne, že to tak prostě je a prcek to bude muset akceptovat. Kdyby DVD v autě bylo, bylo by mnohem složitější ho přesvědčovat, že ta obrazovka teď nepojede, protože chci, aby vnímal něco jiného. P.S. Zakazovat něco je něco zcela jiného než předcházet konfliktům tím, že problematickou a mnou nepodporovanou vychytávku ani nepořídím. Klukovi je 4,5 a tak o některých věcech opravdu rozhoduju, až mu bude 13, bude to asi jiné kafe. [upravil dne 16/7/2011 12:36 Medvěd]
    • 32
  3. Auto zaparkovaný před barákem ?.... - si mohl klíďo cinknout u dveří a pozvat se na kafe (věřím, že by to Adraje - zejména ve stavu po noční - velice pobavilo). :mrk:mrk [upravil dne 16/7/2011 11:19 Medvěd]
    • 42
  4. Máš už dítě?? To, co popisuješ, je ideální stav, jehož dosažení v případě mého prcka (4,5 roku) považuju za zcela mimo realitu. Kdybych totiž podlehl, stalo by se z té obrazovky kyselé jablko případných svárů. Téměř okamžitě by jednoznačně začaly půtky o to, zda bude DVD v provozu nebo ne a z cestování a ze zážitků s ním spojených by nebylo nic. V podstatě se mi jedná o jednoduchou rovnici - nebude-li v autě DVD, nebude ho prcek vyžadovat a tím pádem bude klid (možná je to sobecké, ale domnívám se, že ke sledování pohádek má i tak času až dost). [upravil dne 16/7/2011 11:16 Medvěd]
    • 32
  5. Když už prcka nebaví sledovat cestu a potřebuju jet po dálnici nějakou štreku, pustím mu v CDčku dětské písničky a společně si zpíváme (auto je v tomhle dobrá jistota, že naše krákorání nikdo jiný neslyší). Pokud mně ale netlačí čas, klidně z té dálnice sjedu a jedu po okreskách, což je pro něj samozřejmě podstatně záživnější než jet několik hodin jen rovně za nosem.
    • 32
  6. Medvěd

    zotrvacnik (dvojhmota)

    Já třeba žádný problém se setrvačníkem necítil (žádné cvrlikání, žádné rázy ...) přesto, když mi měnili v servisu spojku (brala až úplně nahoře), definovali jeho stav výrazem: \"na sračky\". [upravil dne 16/7/2011 07:58 Medvěd]
    • 12
  7. Doba pokročila a proto se spousta dětí válí doma u počítačů a ven je nedostaneš ani násilím. Doufám, že Pavlíkovy dokážu nabídnout jiný způsob zábavy - už od mala na tom pracuju. [upravil dne 16/7/2011 07:54 Medvěd]
    • 32
  8. Tak tohle bych já nekoupil. 1) cestování mám od dětských let spojené se sledováním okolí (hele, tam je hrad, tamhle jezero ....) a tohle udělátko cestující dítě o veškeré prožitky spojené s cestováním spolehlivě připraví. V této souvislosti mi silně vadí i sledování DVD v autobusech třeba Student Agency nebo cestou na dovolené - přece když chci sledovat film, tak můžu jít do kona nebo se na něj kouknu doma v telce, jedu-li na výlet, tak proto, abych něco viděl (a to i jako dítě). 2) v autě poslouchám rádio nebo hudbu a vnímat, jak na mě zezadu řvou filmové postavy - z toho bych se asi zcvoknul 3) je to sakra lákadlo pro různé zlodějíčky Suma sumárum - tenhle výstřelek Pavlíkovi nedopřeju
    • 32
  9. bylo to fakt super, škoda, že je to jen na tento víkend
  10. Dnes jsme s prckem navštívili Luminárium - jedná se o soustavu velkých stanů propojených různými chodbami - více: http://praha.idnes.cz/video-v-praze-vyrostlo-luminarium-kochejte-se-barvami-a-relaxujte-103-/praha-zpravy.aspx?c=A110715_161702_praha-zpravy_ab tato akce bude přístupná jen tento víkend, pokud někdo má čas - určitě doporučuju. [upravil dne 15/7/2011 21:16 Medvěd]
  11. Medvěd

    Řidiči z povolání

    To musí bejt šok, když už nebrousíš p*delí po zemi, viď?
  12. Medvěd

    807

    Aaaamilan - mně by třeba docela odradil bazarista, který klidně veřejně prezentuje auto pomocí tak kvalitních fotek, jako můžeme vidět pod číslem 12 a 14 (to si nenašel ani těch pár sekund na to, aby si své dílo překontroloval?).
    • 93
  13. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Podle znaků na registrační značce bude majitel známý minimálně na úřadě, kde se vydávají \"kamarádské\" RZky.
  14. Ravel - ano, proč se divíš?
    • 22
  15. Bobovka je zajímavá, ale mám podobné výhrady jako Honza Z (ještě k tomu mně nevyhovoval systém obsluhy a nabídka jídel - asi jsem už moc zmlsanej). Příště jsem jednoznačně pro změnu a navrhuju vyzkoušet http://www.upecku.cz/index.php?misto=2&&akce=kdenasnajdete , což je restaurace poblíž už vyzkoušené Radnice, ale disponující velkou zahrádkou. Pokud by byl zájem, mohu na září zařídit rezervaci. P.S. Omlouvám se všem, které jsem na sraze přehlížel jak rodné lány, ale prcek mi nějaké hluboké řeči prostě nedovolil. [upravil dne 14/7/2011 23:05 Medvěd]
    • 53
  16. Medvěd

    Co se mi tuhle stalo

    Taky mám rád origo kola a nedám na ně dopustit.
    • 15
  17. Medvěd

    Boxer - tonáž

    Nevím, jak je na tom šestimístná verze, ale nám se povedlo do Boxera nacpat 62 stojících lidí ().
  18. Medvěd

    Držák na kafe

    Ve Fiatu se prodávají origo koberce do Ducata (tedy i Boxera a Jumpera), třeba by je šlo nějak upravit nebo se zeptat, jestli se neprodávají origo třeba na Ullysse nebo krabicoidní Lančku.
    • 56
  19. O tom podjíždějícím spěchálkovi (tak 20ti letý střelec s kšiltovkou otočenou kšiltem vzad - v autě děsně potřebný doplněk zřejmě podstatně zvyšující ego jeho nositele) jsem věděl, to nebyla kolizní situace
    • 58
  20. A neměl by být pokojný občan - řidič sirénou úmyslně vyváděn za svého pokojného stavu právě za účelem jeho varování, že se blíží situace, která jeho pokojný stav jistojistě naruší? (Průjezd vozidla s právem přednosti v jízdě totiž takovým narušitelem pohody je - ať se nám to líbí nebo ne).
    • 58
  21. Video je bez zvuku a tak netuším, zda poliši jeli i s houkačkama nebo, jak se v poslední době často stává, letěli jen pod majáky a sirénu neměli nebo jí pustili až těsně před křižovatkou. Přiznám se, že takové vypínání sirén dost dobře nechápu - v současném přecpaném provozu je řidič rád, že se městem stíhá proplétat tak, aby nikoho neodřel a když se mu zčistajasna za zády rozječí siréna (kdo z nás v koloně co 10 s sleduje zrcátka) jejíž řidič si myslí, že auta umí létat, je to občas docela pecka na nervy. Bydlím u jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Praze a jsem přesvědčenej, že 90% řidičů IZS zásadně pouští houkačky až 50 m před křižovatkou a 50 m za ní je zase vypíná - dále už se řítí rychlostí čerta jen pod majákama a až když někdo hned neuhne, tak mu je pěkně osolí za zády. Před lety asi byla jiná pravidla, ale vybavuju si, že pod houkačama jezdili sanitky, cajti i hasiči celou dobu, kdy blikali. [upravil dne 13/7/2011 21:23 Medvěd]
    • 58
  22. Medvěd

    Držák na kafe

    Šikovný ručičky
    • 56
  23. Klidně mohl mít kamery dvě - pro časté jízdy ve městech bych to i chápal.
    • 58
  24. Souhlasím s Tebou. Coby pořadatel několika srazů se zveřejněním vyúčtování samozřejmě nemám problém, ale popravdě moc nevěřím, že by o něj byl mezi členy nějak podstatný zájem. Co se týče Stiflerova pohledu na transparentnost chodu klubu - je potřeba si uvědomit, že všichni členové vedení se dobrovolně vzdali části svého volného času (obávám se, že mnozí budou časem překvapeni, jak podstatné části) a na rozdíl od něj jen neplácají, ale i něco dělají. Stifler si tady stěžuje, že se nikdo nehlásí a netvoří - on ale bohužel neumí. Teď se mu zase nelíbí, že transparentní si lze vykládat i jinak než si vykládá on - kandidátku do vedení ale pro jistotu nepodá, páč předem ví, že by nebyl zvolen (možná je to třeba i tím, že plácat je mnohem jednodušší než něco dělat). Osobně se domnívám, že transparentnost fungování našeho klubu je dostatečná a jakékoli zvyšování administrativy mi přijde zcela zbytečné - už tak toho vedení má na hrbu dost a dost.
×
×
  • Vytvořit...