Lubk0 - už jsem tu psal, že možností čučet na film má v dnešní době každé dítě tři řitě a stejně jako Ty nechápeš, proč já tuhle vychytávku nepovažuju za potřebnou, stejně tak já nikdy nepochopím, proč bych měl ze své peněženky vyndat byť 10% z prodejní ceny a tuhle - podle mně zbytečnost - si do auta pořídit (chápu ale, že se někomu obrazovky pro děti mohou v určitých případech stát vítaným pomocníkem).
Co se výchovy týče - samo o sobě možná tohle zařízení není výchovný problém, ale pokud se mi nelíbí, že kolem nás roste generace dětí, které velkou část volného času neumí trávit jinak než ve společnosti DVD nebo PC, nebudu přece svému dítěti to co se mi nelíbí předkládat na zlatém podnose se slovy: Vem si ....
Moji rodiče neměli ani auto a přesto jsme téměř každý víkend někam cestovali (neměli ani chatu a byť jsem mezi spolužáky jeden z mála, dnes jsem rád, že právě její absence nám umožnila nejezdit jen na jeden flek a dřít tam do úmoru, jak jsem pak viděl třeba u svých kolegů v práci, ale umožnila nám cestovat kam nás napadlo). V době mého dětství se taky určitě říkalo, že chata je nutnost a že moji rodiče mně odporem k chataření od dětského kolektivu izolovali. Já sám jsem to ale nikdy jako handicap necítil a tvrdím, že není vždycky nutné dělat to, co dělá stádo - když má člověk vlastní hlavu a rodiče umí dítěti vysvětlit, proč se jejich cesta životem od většinové cesty odlišuje, může nechat problémy stáda někde mimo a i tak se dítě nemusí cítit v životě o nic okradeno.
Jak už jsem psal - chápu ty, kteří si DVD do auta pořídili ale jsem přesvědčenej, že tím, že je v autě mít nebudu, Pavlíkovi nijak dětství nezničím.