Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Ferry - dle moudrých prý praskl píst, ale díky vstřiku to nebylo (byly na stolici a dle PPčka všechny O.K.).
  2. Medvěd

    Lyžujete ?

    Co se peněz týče - i klasické výlety, které s Pavlíkem minimálně 2 víkendy v měsíci absolvujeme dokážou lézt slušně do peněz. Dopravit se někam (auto, bus, vlak - všechno něco stojí), zaplatíš za oběd, nějakej ten vstup + někdy i ubytování a jsi na 2000,- Kč za víkend ani nevíš jak. Jak už jsem psal jinde - jsem ochoten vnitřně pochopit běžkující lyžaře, jen mi vadí, že se jako pěšák zhusta dostávám do situací, že jsem v některých lokalitách v podstatě nevítanou přítěží. Jet jako pěšák třeba na Šumavu je celoroční opruz - v zimě všude běžkové stopy (i tam, kde není cesta lyžomilcům vyhrazena), když sníh sleze, tak se zase všude valí stádo cyklistů (opět i na cestách, kde je člověk rád, že může ve skupince jít husím pochodem). Když se pak ze zatáčky vyřítí cyklista - magor (není jich moc, ale jsou a každý pěšák si setkání s nimi velice dobře pamatuje), má pěšák s malým děckem co dělat, aby stihli uskočit. Co se týče lyžařů sjíždějících celý den jeden kopeček a platících několik stokorun za to, aby to mohli provozovat - to je opravdu nad moje chápání a tajně doufám, že Pavlík nebude za 10 let právě tohoto sportu vyznavačem. Zatím - vzhledem k tomu, že já i Helča máme k prkýnkům vztah vyloženě odtažitý - nic takového nehrozí, ale nikdy neříkej nikdy. Nejhorší pálky nejsou ani tak lyžování samotné, ale výbava - kdy slyším kolik stojí lyže, kolik boty, nějaký kombinézy apod., jsem hned v tisícovejch sumách a takovou investici si fakt 1000x rozmyslím. [upravil dne 28/2/2013 08:34 od Medvěd]
  3. Medvěd

    Díra do prahu na 406

    Si děláme p*del, ale já začínám mít strach čím mě 406tá bude chtít zjara překvapit. Že jsou některý OLDy shnilý jak řešeto, to už jsem akceptoval, ale že by i FACE ?:bojim:bojim:bojim:bojim
  4. Milane - domnívám se, že využití klubového účtu by mělo být v takovém případě vedením naopak vyžadováno.
  5. Medvěd

    Díra do prahu na 406

    Se divím, že tu ještě nikdo nenapsal, že Piškoti přece vůbec nereznou, páč jsou celý z pozinku a Péťa si danou fotku celou noc ladil ve fotošopu.
  6. Nechci podrážet Milanovu snahu, ale zkušenost říká, že většina podobných vláken zahoří velkým zájmem přesně do momentu, než začne jít o prašule a určení termínu - pak je najednou z 20 ti zájemců 5 a nejlépe každý z jiného kraje (viz. Pe.Trův zájezd) [upravil dne 27/2/2013 22:40 od Medvěd]
  7. Medvěd

    Tip na nuselskou retauraci

    Na Květnici jsem kdysi býval častým hostem, jak ale fungují přes obědy, tio nevím. Mám dobré zkušenosti s www.lunchtime.cz - zadáš si lokalitu a najde Ti to hopody v okolí včetně meníček http://www.lunchtime.cz/denni-menu/praha/praha-4/nusle/ [upravil dne 27/2/2013 21:34 od Medvěd]
  8. Medvěd

    Díra do prahu na 406

    Hele, Péťo, neděs mně, ju? V pátek vyhrožuješ počítadlem, teď mi naznačuješ, že můžu mít prahy na pochodu .... Co bude zítra, ptám se?
  9. Medvěd

    orurovanie autobusu

    Chlapi - s tuzerama v jiných vláknech se neshodnu, tady taky ne - KDE JE SAKRA TA CHYBA? Jinak mě se rourový off-road doplňky vždycky líbily, ale je fakt, že řeba na 406ce si to představit neumím. Na MPV ale říkám, proč ne? 807a není vysoká a pokud s ní někdo jezdí po polňačce třeba na chajdu tak proč si nechránit spodek a prahy?
  10. Medvěd

    orurovanie autobusu

    Za mě dobrý
  11. Sraz s čistě (jen a pouze) touto náplní bude bez Medvědí účasti. Kdyby byla ještě nějaká přidaná hodnota a měření výkonu by se stalo jen třešničkou na dortu, pak nemám problém. Na srazu v Mělníce jsem si nechal auto změřit, zjištěno bylo to, co jsem stejně věděl (auto plný výkon nemá) a tím to skončilo. Vím, že to je můj problém - někdo jiný by řešil příčinu, měnil to nebo tamto .... - já raději cca po roce vyměnil motor.
  12. Medvěd

    Lyžujete ?

    StibTo - lyže jsem zkoušel a to jak sjezdovky (několikeré jarní prázdniny s turistickým oddílem, jehož jsem byl členem + samozřejmě školní lyžák v 7mé třídě a v prváku na učňáku). V rámci mých sportovních aktivit jsem musel jezdit na týdenní soustředění na běžky - u těch, na rozdíl od sjezdovek, aspoň chápu smysl. Přesun z bodu A do bodu B s možností cestou něco vidět, zastavit se na oběd nebo grog kontra půlhodinová fronta pod vlekem, 5 minut cesta na kopec, 3 minuty cesta dolů a opět fronta na vlek. Prý to dnes už takhle není, ale já si to tak z dob dávno minulých ještě pamatuju. Mimoto mi lyžování (opět zejména sjezdové) přijde jako velice drahý koníček, který pro mně prostě nemá onu přidanou hodnotu. A teď trošku srandy, ju? První zážitek z lyží si pamatuju právě z nějakých těch jarňáků s TOMíkem. Byl jsem samozřejmě v družstvu lyžařskou múzou nepolíbených děcek a od chaty (Barrandov) jsme jezdili busem pod lanovku na Portášky. Náš instrukror se tam jednou \"zakecal\" s nějakou slečnou a bus zpátky nám ujel. Na chatu to ale nebylo daleko (nějaký 3 km ? - přesně už fakt nevím) v podstatě až na jedno místo po vrstevnici. Tak jsme k chatě zamířili po svých. Cestou ale byl krátký prudší padák do úvozové cesty, který jsem chtěl sejít po svých. Instruktor (kluk tak kolem 20ti) ale rozhodl, že si lyže nemám sundavat, že si mě, když se bojím, vezme mezi nohy a sjedeme ten kousek spolu (bylo mi tak 12?). Když se na kopečku odrazil a mě to přišlo rychlé, nevím už přesně jak, ale prý jsem zapíchl hůlku - následovaly kotrmelce a nakonec borec zjistil, že má lyži poněkud nalomenou. Co dodat? - neměl mě rád ten hoch. O něco později jsme jeli se sedmičkou na povinný školní lyžák. Opět jsem se dostal do družstva začátečníků a po třech dnech jsem měl pocit, že už umím zatáčet. Ten třetí den byly vyhlášeny třídní závody ve slalomu, na svah učitelky zapíchaly laminátové tyčky, co se používají v bazénu a závod mohl začít. Když jsem se ocitl na startu, první oblouk jsem nějak dal, u druhého jsem ale zjistil, že vrchní vrstvu na sněhu tvoří taková ledová krusta, po které jsem začal klouzat. Doklouzal jsem až k zapíchnuté ocelové tyči označující pramen potoka, kolem které jsem se omotal. Brýle s kulichem prý našli (podle spolužáků) daleko ode mně. Já se probral až na nosítkách, které táhl skůtr a pak mně sanitkou odvezli do Vrchlabské nemocnice. Doktoři se velice divili, že stehno není zlomené, ale dodneška mám ve svalu zřetelnou prohlubeň. Lyžák na učňáku jsem vyřešil zcela jednoduše - půjčil jsem si v půjčovně malé lyžáky a tak jsem po prvním dnu měl takové puchýře, že už mě nikdo s lyžema neotravoval. Pak jsem ale začal jezdit na zimní soustředění na běžkách. První rok jsem lyži Artis Polar prošlápl - po několika dnech trápení se jsme večer zjistili, že v tom vyvýšeném bodě pod nohou je lyže rozpraskaná po vrstvách, takže jsem místo lyžování dělal pěší túry. Druhý rok jsem s jedinou holkou v oddíle skončil v roští. Při jízdě po vrstevnici jsrem jí dojel, pravá noha se mi dostala mezi její nohy, tím mi zatížila pravé klleno a už jsme valili pěkně z kopce dolů. Po pádu jsem zjistil, že mám v pravé běžkové botě místo děr ve špičce pro vázání drážky a že tedy nemohu botu do vázání upnout. Pak už i můj táta pochopil, že lyžování a já - to je pekelně drahýá sranda a od té doby jsem na těch prkýnkách nestál Přesně mi vyhovuje hláška z jedné písničky Ivana Mládka: \"A při vstupu do lyžárny se obličej můj rozzáří: Sláva, ukradli mi lýýýýže\" [upravil dne 27/2/2013 09:21 od Medvěd]
  13. Medvěd

    Lyžujete ?

    Punki - já jen odpověděl na dotaz. Bude-li mě chtít někdo z něčeho nařknout, tak pokud mi kvůli tomu nebude hrozit zatčení nebo soud, je mi to úplně šumák (má bedra jsou široká).
  14. Už to tu určitě někde je. Já svůj nick převzal z trampské přezdívky, kterou jsem dostal podle vzhledu
  15. Charlie - bylo to tu psáno už několikrát, tak ještě jednou spešl pro Tebe. Můj bratr a já jsme jiní nejen fyzicky (nezapomenu na vyjevený pohled předsedův, když mého bratra viděl poprvé), ale i psychicky. Zatímco já si bez auta život nedokážu představit a po autu chci, abych se na něj mohl maximálně spolehnout (a ještě k tomu aby se mi líbilo), brácha auto v podstatě skoro nepotřebuje. Jediný měsíc v roce, kdy je auto opravdu nutné je měsíc červenec, kdy je skautský tábor a auto tam funguje jako zabezpečovací vozidlo. Bráchovi se přes klub před cca 5ti lety povedl dobrý kup - koupil naftovou 405ku za 9000,- Kč, udělal rozvody, oleje a v podstatě s rozumnými investicemi s ní těch 5 let odjezdil (dle bratrových slov ho auto včetně kupní ceny za těch 5 let přišlo na nějakých 40 tKč). Samozřejmě si ale na pohodlí 405ky zvykl a tak nechce ani slyšet o tom, že nejrozumnější volbou by byla dlouhá filcka. A tak původní rozpočet byl koupit auto zase odhadem za 15 tKč (ideálně 405ku), něco do něj vrazit a zase 5 let pojezdit. Po shlédnutí jedné \"výstavní\" 405ky si brácha uvědomil, že by bylo lépe něco přihodit a koukat po autech mladších - strop je ale 25 tKč a přes to nejede vlak (včetně přihlášení, případné ekodaně a servisu). A tak koukám, sonduju a vím, že když nevyberu něco echt super, může se stát, že budeme mít s bráchou několik hlasitějších rozhovorů (i když ... - on toho i dost skousne ). Co se zadní nápravy týče - auto nebudu prolézat sám a budu věřit Trnkošovi, že stav zrovna tohoto segmentu odhadne dobře (i když vysypat se může vždycky). [upravil dne 26/2/2013 21:52 od Medvěd]
  16. Medvěd

    Lyžujete ?

    Gabriel: Hned z fleku mě napadly minimálně 2 věci, které má snowboard a skateboard společný - jsou to čertovský prkýnka a nemají brzdy. [upravil dne 26/2/2013 21:34 od Medvěd]
  17. Váháme mezi http://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/306/12261766?goFrom=list a http://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/306/11611471?goFrom=list
  18. Jak tak pátrám po přibližovadle pro bráchu, našel jsem aspoň dle fotek docela hezkou 306 BK. Je to sice 1,4, tedy poměrně slabý motor, ale on doposud jezdil se 405kou v holé naftě a tak výkon 55 kW asi nebude problém. Auto vypadá vážně hezky, ale zajímá mně co si myslíte o níže vložrené fotce - můžou to být načaté dveře?
  19. Misch - vypadá to jako to ono, ale ruku do ohně za to nedám, je to už pár let.
    • 6
  20. Medvěd

    Lyžujete ?

    Nelyžuju, zimu nemám rád a lyžomilce nechápu (i když vlastně každej jsme nějak cáklej´, že jo). Já stál na lyžích odhadem maximálně 5x a dávám to k dobrému za dlouhých zimních večerů.
  21. Medvěd

    trošku smula ...2.7hdi

    Myslíš??? Já takhle prodával 309ku, do které jsem sypal a sypal. Koupil jí ode mě švára jednoho klubáka a prý mě chválil všude možně, páč za 30 tKč koupil auto na které x let nemusel šáhnout (a lítal s tím Francii, Norsko, Chorvatsko ....). Mě vadí, když někde něco vrže, ťuká a protože tehdy kačky nebyly až takový problém, auto \"zakašlalo\" a valilo do servisu (zlí jazykové tvrdili, že tam mám předplacené stání) - on byl mladej kluk a řešil to auto tak, že když jezdí, je všechno O.K. Další osud nevím - je možné, je už je 309ka někde rozebraná (a země je jí lehká), ale taky je možný, že ještě pořád někde v Orlických horách jezdí.
  22. Medvěd

    trošku smula ...2.7hdi

    Agrafik - ano, známá historie auta je při prodeji +, ale .... Budu-li chtít koupit auto, podívám se na net, sem na inzerci, na inzerci v Němcích a porovnám si auta dle CENY !!!, výbavy, kondice dle fotek .... Tím si zúžím výběr a teprve pak mně bude zajímat historie auta - samozřejmě v souvislosti s cenou. Chci tím říct, že budu-li chtít konkrétní auto a zbydou-li 2 - 3 kandidáti na to, abych se na něj jel podívat, jejich cena bude asi velic podobná ať auto bylo servisováno v autorizáku nebo u Franty Vomáčky. Stejně si s sebou povezu mechanika, kterej bude mít (aspoň v mém případě) poměrně zásadní slovo. Půjde-li o auto v ceně cca 100 tkč, řekl bych, že akceptovatelné navýšení dík známé historii může být 10 - 20 000,- Kč (těch 20 už mi přijde hodně). Jestliže tu Ondra píše o servisním zásahu za 100 000,- Kč !!! a jiný tu píše o ceně cca poloviční, tak bych asi na Ondrově místě opravu v autorizáku zásadně přehodnotil.
  23. Medvěd

    krycí plech zadního kotouče

    406ek tu kluci rozebírají hafo, poslat to do Brna nebude problém.
    • 9
  24. Medvěd

    Pořád se krade

    pipi - mně nerozházíš. Autem jsem dneska jel do servajzu a stěrače byly tam, kde jsem je očekával. Že by Trnkoš toužil zrovna po mých cca půlročních stírátkách tak nějak nepředpokládám - jedině že by mi je hodlal vyměnit za nové.
  25. Medvěd

    Pořád se krade

    Ploche, bezraminkove .. http://www.sterace.eu/1504-1356-thickbox/sada-steracu-bosch-aerotwin-a051s.jpg Tak takové mám ....
×
×
  • Vytvořit...