T4ku jsem měl (2,4 D pětipíst a 2,5 TDI nejslabší verzi, obě dvě v dlouhé verzi) a obě auta byly neskutečný držáky. Ale je fakt, že koupit jí dneska ve slušném stavu v podstatě nelze - přestaly se vyrábět tuším někdy kolem roku 2004 a tudíž bys kupoval cca 10ti letý auto, který určitě za komínem nestálo. Já na tý druhý, kterou jsem koupil dvouletou se 107 000 km na tacho natočil za dalších pět let provozu necelých 480 000 km - krom spotřebáku jsem měnil převodovku (už nevím proč) a naftový čerpadlo, vše ostatní fungovalo až do prodeje (vstřiky, pera, tlumiče).
Z Tvého výběru se mi taky hodně líbí Vivaro/Trafic/+ ještě to dělá Nissan. Jezdil jsem s tím chvíli u Řebíka a docela prima to auto sedlo do ruky. Marek ho měl cca rok a nepamatuju si, že by se mu to nějak zásadně s*alo (když tu čtu zkazky o 807ách, pak ten Trafic je o hodně lepší volba).
Ve výběru Ti chybí Expert. Kamarád si ho letos pořídil a je velice spokojený (jen já bych volil 100% jiný motor než 1,6 HDI).