Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 072
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. To Celic - záleží na úhlu pohledu. Mně vyhovuje, že za téhle situace je z čeho si vybírat
    • 56
  2. Tak v Praze je nás 3249 a manželek 3547 - ženský zjevně přebejvaj´.
    • 56
  3. Bostich - ale jen na některé, na ten můj klíček zrovna jak na potvoru ne.
    • 15
  4. Medvěd

    Touran vs. 5008

    Pánové - že se Vám chce dopisovat s provokatérem. Máte pocit, že kdybyste na jakémkoli fóru začali psát, že tamní značka je lemplovsky udělaná, že odpadá to nebo tamto, že by se s Váma vůbec někdo bavil? Podle mně se Balvan velice dobře baví a směje se za volantem své Š 105 L, až se za břicho popadá.
    • 96
  5. Tak zatím tedy - podle toho, co si tu můžu přečíst - se moji předci snažili nejvíc.
    • 56
  6. Medvěd

    807

    Na Multivana prosím nešahat. Měl jsem VW T4 Transporter a kdybych mohl, okamžitě bych 406ku za Caravellu nebo Mulťáka na podvozku T4 vyměnil (T5 prý už zdaleka nejsou tak povedené). To, že nemohu je zaviněno názorem manželky, který se na rozhodování o našem povozu podílí podstatnou měrou. [upravil dne 26/6/2011 20:09 Medvěd]
    • 93
  7. Medvěd

    corka nafty z kamionu

    Pokud bude čorkař chtít, tak si naftu vezme - ubránit to lze snad jedině vlčákem přivázaným u nádrže (ale i ten jde otrávit nebo zastřelit). Často tu na foru čtu jak ten nebo ten má naftu od kámoše, páč ten jezdí s kamionem - je to něco jiného??? Případ zmiňovaný Oddiem si vybavuju taky - není to víc než pár roků. [upravil dne 26/6/2011 19:25 Medvěd]
    • 32
  8. Tak nás je jen 25 348 v celé republice - zajímal by mně spíš výskyt českých příjmení v zahraničí
    • 56
  9. Zkus se obrátit na Marka, v tomto oboru se nějaký čas pohyboval a mohl by mít kontakty. Jinak já prodával byt přes MAXIMu, konkrétně přes Davida Černíka, což byl spolužák mýho bráchy a za sebe můžu říct, že realitka MAXIMA jeho prostřednictvím docílila prodeje bytu za solidní peníz (nesliboval nemožné, ale přivedl několik zájemců, z kterých vzešla následná kupkyně), což se o jiných realitkách opravdu říct nedá (inzeroval jsem u několika firem, kde hlavní snaha byla donutit Tě k podpisu exkluzivity a kdy jsem to nechtěl, zájem ochabl na nulu). Davida vídám občas v televizi když se k něčemu za MAXIMu vyjadřuje - jestli už je tak vysoko, že má makléře pod sebou, klidně bych dal na jeho doporučení a jednal bych s jeho člověkem - samozřejmě je to můj názor, rozhodni se sám.
  10. Medvěd

    807

    To Dusan koukal jsem, že ten Tvůj tip je z Lipska. Zkusil bych na Tvém místě oslovit člena PP 205, který má s dovozem aut už nějaké zkušenosti a požádal bych ho, zda by se mnou do Lipska nezajel (z Prahy to není daleko). Ty se ze Slovače do Prahy můžeš taky dostat jednoduše a v konečné fázi by Tě celá akce mohla vyjít i levněji, než kdybys oslovil někoho od Vás a jeli se na auto podívat - další věc je jméno PPčka, který je tu na fóru vcelku známý a nevím, zda tam u Vás znáš někoho, komu v tomto případě můžeš věřit (přeci jen se nejedná o koupi rohlíku, že)
    • 93
  11. Tak to pobavilo i mou ženu, která má už z pouhého vyslovení slovíčka STAN vyrážku. Jen mi to připomíná spíš hangár než stan, tohle bych na zádech nosit nechtěl.
  12. Medvěd

    Kolik vám je let? / Věk?

    Když budete hodně pátrat, najdete mně i mou ženu zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318160067-noc-plna-slagru/ Jo a je mi 43 [upravil dne 26/6/2011 08:00 Medvěd]
  13. Pro ty kdo nebyli - dobře bylo, jen některá auta z naší stáje musela být odstavena - penízky ale byly i tak (i o jídlo do našich bříšek bylo postaráno na velmi vysoké úrovni). [upravil dne 26/6/2011 09:05 Medvěd]
  14. Tak přihodím trochu zkušeností z trhu práce netitulovaného. Jak už jsem psal dříve, od roku 1992 jsem se začal živit jako distributor knih (pro neznalé jedná se vlastně o pozici obchodního zástupce, který přeprodává knihy od vydavatele knihkupcům prostřednictvím distribuční společnosti). Do té doby jsem pracoval na pozicích, které mně nikterak neoslovily (automechanik u DP Autobusy Praha = cvičená opička, která umí vyndat a namontovat tu špinavou věc, kterou mistr vymontovat přikázal, skladník tamtéž, přidavač na stavbě), až se mi povedlo najít práci, která mně chytla svou různorodostí, v podstatě i volností a možností být odměněn přesně dle pracovních výsledků - což jako pracovník DP Praha se služebním číslem 88054 jaksi nešlo. Začal jsem tedy nejprve svou Š 105 jezdit pro firmu KONT, kde jsem dostal přidělen středočeský region - náplň práce spočívala ve vytvoření tras tak, abych region dokázal obhospodařit během týdne, naložení si novinek a objednávek knihkupců na auto a prodeje knih z auta (vystavení dodacích listů, spočítání hotovosti eventuelně hlídání neplatících zákazníků a vymahání peněz za neuhrazené faktury). Firma zpočátku velice dobře platila a já v roce 1992 vydělával včetně cestovních náhrad kolem 20 000 měsíčně (benzin v to nepočítám, účty byly propláceny přímo z tržby). Postupně se ale firma začala dostávat do problémů a v roce 1994 mi nabídl majitel jiné firmy takové podmínky, že jsem neváhal a přestoupil - původní šéf věděl, že mi takové podmínky nabídnout neumí a tak mi ani nebránil. V nové firmě jsem nastoupil místo člověka, který firemní dodávku namotal na lampu a tak jsem dostal fungl nové auto (MAZDA E 2200) a východočeský region. Jedinou podmínkou, o kterou majiteli šlo, bylo zásobování regionu tak, aby si žádný knihkupec nestěžoval, že ho vynechávám. Tehdy se knihy prodávaly ještě velice slušně a tak nebylo problém dělat z auta tržbu kolem 100 000,- Kč denně. Jezdil jsem kolem 500 km denně a dokázal jsem region obhospodařovat tak, že jsem ho zvládal za 4 dny a v pátek už jsem \"jen\" dodělával papíry (pravda - ty 4 dny jsem dělal od 6i do 20 hodin). Protože firma měla \"dost\", nikoho netrápilo, že se služebním autem jezdím na víkendy, na dovolené - zaplať naftu a je mi všechno buřt, hlavně to nezruš. Postupem času se ale prodej knih meziročně začal snižovat a tak i firma začala utahovat kohoutky, stále ale šlo o nadstandartní příjem. V roce 1999 jsem se rozhodl pomoci otci, který měl vydavatelství a neprodané spousty knih a založil jsem svou malou firmu s tím, že mu pomohu knihy prodat. Jakž takž to fungovalo až do roku 2004, kdy náhle zemřel - ač jsem v knihách fungoval dlouho, tak jsem neměl volný balík peněz, abych mohl vykešovat zajímavý titul a raději jsem činnost firmy ukončil. Vrátil jsem se do původní firmy - ta ale během těch 5ti let změnila majitele a sídlo a z lehce nadprůměrného výdělku, který vyplácela v době mého odchodu a založení vlastní firmy, se stal výdělek podprůměrný (v r. 2006 cca 15000 jako OSVČ, na vánoce to bylo lehce pod 40 000,- Kč). V té době jsem se dozvěděl o distribuční firmě, která vlastnila i vydavatelství a nabízela relativně slušné pracovní podmínky. Té firmě se v prosinci ztratil dealer včetně auta, zboží a tržby a nikdo netušil, co s ním je (myseli si, že asi vzal nějakýho stopaře, který ho podšmikl). Nakonec se auto našlo počátkem ledna na dvoře firmy a když firma udělala inventuru, zjistila, že na autě chybí zboží za několik set tisíc a podle neodevzdaných lístečků se prokázalo, že dotyčný od knihkupců vybral hotovost lehce přes 300 000 Kč - no a ztratil se jak pára nad hrncem). Začal jsem tedy jezdit na jeho místě a začal jsem si opět zvykat na spokojený život dobře zaplaceného pracovníka. Bohužel ale po roce se majitel rozhodl pokračovat pouze s vydavatelstvím a podstatně menší distribucí provozovanou ze severní Moravy - no a já šel místo ženy hlídat prcka. Dneska jsem v situaci, že - ač mám se spoustou knihkupců nadstandartní vztahy - v knižní branži o práci dealera nezakopnu. Je to zaviněno částečně tím, že dnes veškerý maloobchod živoří - ale hlavně se počet firem podstatně zredukoval a firmy nemají zájem o člověka, který má tak dlouhodobé zkušenosti, páč by ho museli odpovídajícím způsobem zaplatit. To raději vezmou 20ti letého kluka, který bude dělat za 15 hrubého 12 hodin denně a když ho to nebude bavit, vezmou jiného - na ulici je lidí dost. [upravil dne 25/6/2011 18:00 Medvěd]
  15. Tak to má teda Páťa ještě těsnější prohru, každopádně sláva vítězům a čest poraženým - věřím, že momentální vítězové důvěru medvědí rodinky nezklamou.
  16. Trutnov, Jičín, Vrchlabí, Valachy - pražáci nebudou?
  17. Medvěd

    Prasknutá pružina 406

    Pokud měnil horní uložení pozdě (bylo zarezlé a pružiny se při zatáčení kroutily) je možné, že už dílo zkázy začal a tak teď pero odešlo samovolně.
    • 10
  18. Medvěd

    Prasknutá pružina 406

    Ozzy - mně nepraskla, já měnil preventivně díky několika vláknům, která tuto \"pihu na kráse\" našich 406ek řešily. Mechanik mi tehdy tvrdil, že to bylo za 5 12 (horní uložení zarezlý až natvrdo) a tehdy mně oprava stála kolem 10ti táců (obě pružiny včetně horních uložení a tlumičů).
    • 10
  19. Jedině snad, že by to byla Francouzská Inspirace Automobilové Továrny [upravil dne 24/6/2011 18:49 Medvěd]
  20. Budu tam - on Fiat je francouz?
  21. Pastorku - kuk sem http://www.vejska.cz/akademicke-tituly taky jsem se divil
  22. Lubk0 - čéče, musím Ti (ač to není často) dát za pravdu. 20 let jsem měl zajímavou práci, která se dala klidně dělat i se sotva dokončenou ZDŠ, byl jsem velice spokojenej (i hmotně zajištěnej) a o vzdělání jsem si myslel totéž co třeba Jose A nebo Šalda. Bohužel pro mně se situace změnila (lidi začali mít jiné priority než kupovat knihy) a sehnat dnes zajímavou práci, když je Ti přes 40 a máš \"jen\" maturu a ŘP není žádnej med - kór když máš finanční nároky na které jsi byl před lety zvyklej. No nic - nebudu brečet, mohl jsem se líp učit a nebo nebýt v současné době línej a byl bych někde jinde. Jen mi přijde, že dneska se na VŠ dostane s odpuštěním kdo má do p*dele dírku - za mně mohlo studovat odhadem 50% zájemců (některé obory ještě mnohem méně) a tak měl titul i mezi lidmi úplně jinou váhu. [upravil dne 24/6/2011 17:39 Medvěd]
  23. VŠ nemám, byl jsem rád, že jsem si nástavbově dodělal maturitu (i když mi nyní tento handicap trošku vadí, tak na další studium nepomýšlím). Každopádně ale když čtu, jak tu někteří mnohem vzdělanější kolegové dokážou prznit svůj mateřský jazyk (viz. jazykový koutek), nechápu, jak je možné, že vůbec nějaký titul získali. To je jen povzdech ......, určitě to není mířeno konkrétně proto Milanovi F1, v souvislosti s ním si žádné češtinářské perly nevybavuji. [upravil dne 24/6/2011 15:01 Medvěd]
  24. Jde o to, zda ten byt má být fakt startovací, tzn. že 100% za pár roků začne stavět, nebo zda je tu i reálná šance, že by v bytě zůstal dlouhodobě. V případě a) je v podstatě jedno, kde hlavu složí a měl by asi koupit byt co nejlevnější, na kterém při prodeji minimálně prodělá. V případě b) je potřeba na věc koukat s mnoha pohledů (jak je řešený, jaké je v okolí zázemí (obchody, školka apod.), jak je to s dopravou a parkováním ....), v podstatě jako by tam měl žít trvale V případě a) tedy za mně klidně panelák, v případě b) ani panelák, ani předraženou novostavbu - ale nejraději rekonstruovaný byt ve staré zástavbě, který v případě rozhodnutí se stavět, můžeš snadno prodat. [upravil dne 24/6/2011 14:01 Medvěd]
    • 14
  25. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Když už jsme u toho, tak já 8 let (těch prvních) bydlel v Lobečku a několikrát ročně se jezdím cákat na tamní koupaliště.
×
×
  • Vytvořit...