Hele - mně neštymuje, že jsem zaplatil 243,- Kč a dle první kalkulace bych měl platit 258,- Kč, co těch 15,- Kč?
Druhá kalkulace je mi volná - pokud to nakonec máš za 233,- Kč, pravdu si těch 10,- Kč klidně nech.
A co je ta položka 99,- Kč?
Co se týče bezpečnosti.
Kamarád měl v roce 1993 asi 5ti letýho Renaulta 25 (podobná loď jako 605ka). Několikrát měsíčně točil Praha - Frankfurt až jednou na dálnici někde v Německu usnul. Říkal, že začal vnímat zhruba v momentu, kdy auto letělo ze silnice - pak několik set metrů letu po poli a nakonec auto zastavilo někde v keřích. Kámoš z auta vylezl zcela nezraněn, ale auto bylo na odpis - tak urval SPZ, sloupnul CSku, vzal si z kufru batůžek a stopem dojel domů. Kdyby jel nějakým tehdy fungl novým fávem (stálo podobné prachy jako ta 5ti letá 25ka), asi bych s ním už na pivko nezašel.
Chceš upřímnou odpověď ? Sloupni to. Doufám, že to na autě nemáš dlouho - jinak totiž i po sloupnutí bude taková hovadinka stále vidět (viz. různé strhané polepy dodávek) a bude Tě to čím dál víc štvát.
ChouLu - na vlákno R.I.P. bych nereagoval už z principu - jsme totiž v Čechách, tak netuším, co mi (česky) má taková zkratka říct.
Jinak - p. Jirásková byla herečka úctyhodných lidských kvalit, dožila se krásného věku - mrzí mně, že už s ní nic nového nebude.
StibTo - 605ka byla vlajková loď s prodejní cenou nového vozu někde kolem milionu Kč. Krom motorů, které se dávaly i do 406ek a tudíž jsou rozšířené, jsou veškeré díly poměrně specifické a díky malé rozšířenosti tohoto vozu sehnatelné téměř výhradně origo. Další věc, která servis vozu zásadně prodražuje je zanedbaná údržba a flikování oprav předchozími majiteli - prostě si koupili prémiovou opici, ale na banány nezbylo.
Podobný osud bohužel čeká i 607y
Na podzim jsme si s Helčou zaplatili zálohu na týdenní pobyt v penzionu Quatro v Javorníku na Šumavě. Bohužel se to s prací sešmoulilo tak, že jsem momentálně bez a i kdybych práci splašil, určitě mi nikdo nedá hned v únoru dovolenou. Hledáme tedy rodinu, která by jela místo nás. Objednáno je ubytování v červeném apartmánu (max. 4 - 6 osob), zaplacena záloha 5000,- Kč -, na místě se doplácí nějaké drobné, bližší info mailem.
Děkuji
Pamatuju si, když John svolával chat pravidelně každý den ve 20 hodin a možná půl roku, možná i dýl to celkem fungovalo. Podle mně to sice bylo až moc často a možná právě proto, že spousta lidí účast odkládala (dnes nejdu - byl jsem včera a zejtra můžu zase) to nakonec skončilo, ale kdybychom z toho udělali pravidelnost (třeba každé úterý večer nebo tak ...), mohlo by to přece fungovat. Jinak si myslím, že včera těm, co na chatu zašli, bylo fajn.
A nebylo náhodou těsně kolem nuly? Občas silničáři vyrazí dřív a místa, která by mohla namrzat, předošetří. To se jak vidno některým nelíbí, když si pak na náledí o hodinu později někdo rozbije hubu, tak se to taky nelíbí - holt těžko se zavděčit všem a být všude přesně v danou minutu .....
StibTo - blbá nálada je ve společnosti už dlouho (poprvé jí zmínil p. Havel) a to, že se i tady v poslední době po sobě prská je důsledek toho, jak všechno souvisí se vším. Netvrdím, že se mi to lbí a určitě bych byl raději pro řešení problémů tzv. mírovou cestou, ale i já jsem občas ten, komu nervy cáknou - takže co se mnou?
[upravil dne 6/1/2013 21:10 od Medvěd]
nevím či to spadá pod označení \"novej piškot\" ale TADY
Tak to se povedlo
406ku mám doma a tak něco o její spolehlivosti i tuším. Tazatel se ale baví o 407ě a ta je - aspoň jak se zde dá dočíst - o něco víc marod.
Milane - Berounskem nic nezkazíš, je to nádherná lokace na víc než jeden jednodenní sraz.
Jak jsem psal - já se nemůžu účastnit na 100%, páč tou dobou budu na Chomoutovsku. Každopádně si ale myslím, že program srazu je vymyšlen dobře - kdybys potřeboval nějak poradit, klidně se na mně můžeš obrátit, mám to tam hodně prošlapaný.
Rozumí tomu někdo?
Teda abych upřesnil - rozumím nedostatku financí (byť nějakých 250,- Kč není až takový balík), nerozumím ale tomu, že před 14 dny nedostatek nebyl a teď najednou, když je potřeba zaplatit a čeká se jen na dotyčné, najednou nedostatek přiznají (a to je ještě musí Roman a ChouLu nahánět někde na horách - 3. 1. slíbeno, že peníze hned odejdou).
Nevím, asi sem blbé - ale netahal tu někdo někoho za fusekli?
[upravil dne 6/1/2013 17:12 od Medvěd]
Ano - lidi jsou kokoti a když jde o peníze, pak v první řadě.
Proto se třeba obdivuju odvaze Pe.Tra ve vlákně k výletu do Francie, kdy má uzávěrku plateb pouhých 14 dní před faktickým odjezdem - při v česku běžné platební morálce bych měl v pozici organizátora opravdu velký strach, aby mi peníze včas dorazily.
Já třeba vybírám cca měsíc předem peníze za ubytování i od mých kamarádů, kteří pravidelně jezdí na jednu mnou pořádanou jarní akci - všichni to berou jako normál a já nemám problém v případě, že se někdo nedostaví bez toho, aby poslal náhradníka, s platbou za hotel.
Auta s majáčky je mají proto, aby je řidiči používali, když je to potřeba. Že by je všichni používali v souladu s předpisy si nedělám iluze, ale jede-li někdo s majákem, já opravdu nebudu šetřit kam a proč spěchá, ale uhnu mu. Poletí-li za mnou nějakej chvátající pilot bez výsad, bude mně muset taky bez výsad předjet - křídla si kvůli němu fakt kupovat nebudu.