Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Nemůžu hlasovat - chybí mi možnost: Pěškobus - to je jednoznačně nejspolehlivější motorizace
    • 43
  2. Slibované rozluštění a) ulice Evropská - Leninova b) ulice Milady Horákové - Obránců Míru c) metro nádraží Holešovice - Fučíkova d) metro Pankrác - Mládežnická e) Masarykovo nádraží (ČD) - nádraží Praha Střed f) ulice Korunní - ulice Wilhelma Piecka g) metro Anděl - Moskevská h) Štefánikův most - Švermův most i) ulice Seifertova - Kalininova j) most Legií - most 1. máje k) náměstí Jana Palacha - náměstí Krasnoarmějců l) metro Dejvická - Leninova m) metro Florenc - Sokolovská n) metro Vyšehrad - Gottwaldova o) metro Chodov - Budovatelů p) metro Háje - Kosmonautů q) Holešovické výstaviště - Park kultury a oddechu Julia Fučíka r) metro Opatov - Družby s) náměstí Kinských - náměstí Sovětských tankistů t) ulice Štefánikova - S. M. Kirova u) Masarykovo nábřeží - Gottwaldovo v) Rašínovo nábřeží - Engelsovo
    • 21
  3. Dejvická v Praze je, taky u Kulaťáku, ale ta tam byla už za totáče a je až do teď. Název 100% neměnila - je mezi Kulaťákem a Hradčanskou.
    • 21
  4. Medvěd

    Zemřel zpěvák Pavel Bobek

    Pavla Bobka měl můj táta moc rád a i já si jeho písničky rád poslechnu. Myslím si, že už dožít se jeho věku je krásné a když ještě za sebou na zemi nechá někdo takovou stopu jako p. Bobek, není se vůbec za co stydět. [upravil dne 20/11/2013 15:31 od Medvěd]
    • 7
  5. Až z poslední fotky jsem pochopil \"o co gou\" , ale dobrý Co se týče psaní SMS za volantem - nechápu to a jedince toto provozující považuju za bezmozky, kterým přeju spoustu ošklivých prožitků (třeba stoletou lípu v cestě apod., hlavně ale ne nikoho nevinného). Netvrdím, že vždy a za všech okolností dělám vše podle pravidel (telefon v autě není až takový problém zvednout - i když i za to jsem tu byl onehdá dost kritizován), ale ťukání SMS za jízdy, to je ouplně jinej level, to je vážně \"o přes držku\".
    • 19
  6. Evropská byla tuším na Evropskou přejmenována hned na první pokus. Ty stanice metra Jinonice a Butovice jsem \"vygůglil\" (tím směrem jsem nejezdil, takže v hlavě nebyly), ale vůbec si nejsem jistej, jestli se tak fakt jmenovaly nebo jestli to nebyl \"jen\" nerealizovaný návrh, Wilsonovu si fakt nevybavím. [upravil dne 19/11/2013 21:59 od Medvěd]
    • 21
  7. Oddie - rok 95? Hmmm Firemní dodávka (funglovka, kterou jsem přebíral v 7/94 přímo v autosalonu) parkující před domem a šéfem stanovená \"povolená\" suma 5000 km/rok, které jsem mohl (každý dealer - zaměstnanec) najet \"pro vlastní potřebu\", ale nesměly se objevit v knize jízd = musely se rozepsat, což při nájezdu cca 2000 km/týdně fakt nebyl problém, abych s autem jezdil jako se svým na víkendy i dovolenou. Moje auto tedy tehdy nebylo žádné. Odcházel jsem každý měsíc s 20 000,- Kč v ruce + na vánoce cca 1,5 násobek (tzn. cca 50 000,- Kč) + benefity typu volno od 20.12. do cca 10. 1., nákup knih za cenu nákupu firemního (tzn. o cca 40% levněji) ..... suma sumárum NEMĚL JSEM SE VŮBEC ZLE Vím, že to byl těžký nadstandart a taky vím, že mi táta měl snahu dobře radit, ale bohužel jsem byl mladé a blbé hovádko boží a penízky se kutálely a kutálely ..... až jsem v roce 2008 děsně otrávený zjistil, že můj tehdejší příjem (na dnešní dobu stále velice slušný) už mi neumožňuje to, na co jsem byl zvyklý a já od knih odešel dělat různé práce za čím dál míň. Momentálně se blýská na lepší časy - sice to nebude žádná finanční hitparáda, ale tváří se to jako práce rozumná, kterou bych mohl klidně i mnoho let dělat (řidič + správce vozového parku VŠCHT). [upravil dne 19/11/2013 21:27 od Medvěd]
    • 99
  8. Tak teda gratulace - gratula. Ale úplně na rovinu se zeptám - umí si někdo Scratche představit jako \"fotra\"?
    • 46
  9. Na jaře nebo v létě bude zřejmě na prodej jedna modrá kombíková 406ka 80kW HDI.
    • 52
  10. Oddie - přečetl jsem si to a musím souhlasit. Zrovna včera v TV ukazovali několik takových \"rychlokupců\"
    • 99
  11. Obecně sehnat +10ti leté auto ve stavu \"aby nebylo vylítané\" je problém. Netvrdím, že to nelze, ale není to otázka teď chci a kupuju - spíš je to o ježdění od čerta k ďáblu a jednou .... se třeba i zadaří. Jestli ale to JEDNOU bude za měsíc nebo za půl roku, to je velká neznámá
    • 52
  12. Honzo - na rovinu, NIC MOC nechám to běžet dejme tomu do zítra večer, pak vyhodnotím tipy a samozřejmě doplním správné odpovědi.
    • 21
  13. Včera jsme měli významné výročí a já jsem při vzpomínkách narazil na problém, že nevím, jak se jmenovalo jedno pražské náměstí. Tak jsem v noci sedl k počítadlu a připravil tento testík - o ceny to není, klidně pište co Vás napadne. Na FB se to některým mým kamarádům dnes celkem líbilo Vzpomente si ještě na názvy těchto dnes už zažitých pojmů, které se používaly v roce 1989? a) ulice Evropská b) ulice Milady Horákové c) metro nádraží Holešovice d) metro Pankrác e) Masarykovo nádraží (ČD) f) ulice Korunní g) metro Anděl h) Štefánikův most i) ulice Seifertova j) most Legií k) náměstí Jana Palacha l) metro Dejvická m) metro Florenc n) metro Vyšehrad o) metro Chodov p) metro Háje q) Holešovické výstaviště r) metro Opatov s) náměstí Kinských t) ulice Štefánikova u) Masarykovo nábřeží v) Rašínovo nábřeží Myslel jsem si, že toho vymyslím ještě víc, ale ono Vám to bude stačit
    • 21
  14. Medvěd

    Kamera do auta

    Děkuji
  15. Medvěd

    bydlení v Milovicích

    Jak psáno výše - ta nižší cena je kvůli něčemu a je třeba opravdu zvážit výhled na několik let vpřed - byt nejsou ponožky
  16. Medvěd

    Kamera do auta

    Faktický dotaz do pléna kameronadšenců: Dnes jsem nastoupil do práce, kde budu sedlat 3 auta. Pokud bych si hypoteticky kameru pořídil - je její přendavání z vozu do vozu (berme, že všechna 3 vozidla jezdí + určitě jí budu chtít používat ve svém) jednoduché nebo se musí u každého zvlášť něco náročně nastavovat, aby ten záznam byl k něčemu? Ptám se jako lama, páč lamou jsem a nákup 4 kamer mi vážně přijde poněkud out.
  17. To mimčo na konci - nebudu zastírat, že mi zatrnulo (tak nějak jsem si představil, že by to byla realita a za zády se mi zjevila Helča, o které bych byl přesvědčený, že je ještě v práci - to by byl rachot ) [upravil dne 18/11/2013 12:46 od Medvěd]
    • 9
  18. Tak výsledky našeho sobotního výletu už na netu jsou. Není to nic k chlubení, ale hřeje mně, že jsme aspoň SV 24 porazili. Vvitty - ono nejde jen o tu GPS, ale spíš o kooperaci mezi posádkami a \"lovení\" informací všude možně bez toho, aby dotyčný to místo sám navštívil. [upravil dne 18/11/2013 11:51 od Medvěd]
    • 41
  19. Medvěd

    bydlení v Milovicích

    Bydlením v Praze zase děti připravíš o to kouzlo nechtěného, až Ti oznámí, že v lese za tím krásně zrekonstruovaným barákem našly nějakou tu kovovou památku na téměř trvalé nájemníky, kteří přijeli v roce 68 na přátelskou návštěvu a zapomněli, kterýma dveřma.
  20. Medvěd

    bydlení v Milovicích

    Tak do Čakovic se dá dostat od Benátek celkem v pohodě, ale je to štreka
  21. Medvěd

    bydlení v Milovicích

    Tak tyhle Milovice znám, ty prvně inzerované (okres Benešov) jsem 40 km od Čerňáku nějak marně hledal (furt mi oči mířili jen sem). Na denní dojíždění do Prahy to - stejně jako Oddie - taky ideálně nevidím, dost často slýchám, že R10 i D11 ráno i několik km před Prahou stojí. No a z Čerňáku buď krtkem (a doufat, že na P+R bude flek) nebo skákat Prahou i násobek času, který jsi ztrávil na cestě po dálnici. Nebo využít vlak, ale ten Elefant do na Masaryčku určo pod hodinu nedá. Je ale fakt, že kdybys (zcela hypoteticky) pracoval někde na Praze 8 nebo 9 a jezdil do práce až na 10ou, tak už bys mohl na cestě ztrávit i míň času, než někdo, kdo do stejné práce bude na stejný čas dojíždět z druhýho konce Prahy (jenže on pojede na lítačku za 1500 na čtvrt járu, zatímco Tebe ta doprava autem vyjde minimálně na tágo měsíčně (a to jsem spíš cenově při zemi)
  22. Z fotky to vypadá, že tam nelezl tak úplně dobrovolně, ale spíš pro peníze. A já říkám, že kdyby suma byla zajímavá, i ten žebřík bych si k autu postavil, abych pak mohl ze střechy jako z lešení vrtat o zlom vrták.
    • 12
  23. Jen nevím, jak by asi ta střecha Boxera vypadala, kdyby na ní postávalo mých 130 kg živé váhy? P.S. A povolit pánovy jen tak z legrandy ručku, asi by taky bylo veselo [upravil dne 17/11/2013 21:27 od Medvěd]
    • 12
  24. V těch našich klubových orienťácích by taky mělo jít hlavně o tu zábavu, cena pro vítěze většinou není dražší než náklady na PHM na trasu orienťáku. Ale je fakt, že ta vsuvka (byť víme, že by bylo těžko dokazatelné její porušení) by fakt aspoň řekla: \"Tohle není fér, to je out\" - jestli by pak dotyční chodili i po takovém \"vítězství\" dále na srazu s hlavou vztyčenou už by bylo jen na nich a jejich svědomí.
    • 41
  25. Je otázkou, jestli Ti, co budou po té, co se takové jednání proflákne, nas*aní, budou nas*aní na sebe (a vydupou si možnost užití GPS a netu) nebo na Ty, co daná pravidla porušili a ty pak vypískají tak, že už to žádní další raději příště zkoušet nebudou...
    • 41
×
×
  • Vytvořit...