Přejít na obsah

daniel1997

Uživatel
 • Počet příspěvků

  28
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli daniel1997

 • ID člena 53607
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 10.2.1994

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

634 zobrazení profilu
 1. daniel1997

  Lítá volnoběh, chyba P0215

  Mohl by to být DRV ventil na čerpadle, měl jsem ten samý problém, akorát mě to navíc občas po přidání plného plynu hodilo do nouzáku. Nicméně před výměnou mi za studena také lítaly otácky a motor na volnoběh jakoby "houpal", po výměně se vše uklidnilo. DRV ventil lze buď vyčistit, nebo koupit nový (cca. 3500kč).
 2. daniel1997

  Chyba P0087, P0088

  P0087 Ovládání regulátoru tlaku paliva - Tlak je nižší než požadovaný P0088 Ovládání regulátoru tlaku paliva - Tlak v rampě příliš silný P1166 Ovládání regulátoru tlaku paliva - Chybný tlak v rampě P0495 Obvod skupiny ventilátoru chlazení - Koherence mezi rychlostí otáčení ventilátoru chlazení motoru a požadavkem - přesně tuto chybu jsem měl také, nešla mi klima (nespínal kompresor). U mě to byl vadný větrák, jak do něj padá bordel a voda tak to nejspíš odpálilo řídící jednotku uvnitř větráku (sahary). Vyřešeno koupí nového origo větráku, z vrakáče to ukazovalo stejnou chybu. Ještě je možné, že bude chyba ve vedení od ŘJ motoru k větráku které udává pokyny větráku a naopak větrák udává svojí rychlost. Pokud chceš otestovat tu klimu, zajeď někam kde je +5 stupňů nebo přidrž ruku na pupíku co je na pravém zpětném zrcátku, dej klimu do režimu AUTO a poslouchej jestli sepne kompresor (cvakne spojka) a po chvíli by se měl roztočit i větrák chladiče.
 3. daniel1997

  Ventilátor sahary P407 2.0 HDi RHR

  Tento stejný problém jsem řešil, u mě ale nefungovala jen klima, chlazení motoru fungovalo, v mém případě pomohl nový větrák. Co se týče ovládání větráku tak povely dává rj motoru, jsou tam dva kabely, jeden co dává povely a druhý je na kontrolou otáček. Podle vin pak lze zjistit jaké kabely to jsou a jaké piny to jsou na konektoru k rj motoru.
 4. daniel1997

  Nejde klima

  Ahoj kluci, mám prosbu nebyl by tu někdo kdo by měl doma funkční saharu? Už tento problém nějaký ten pátek řeším, koupil jsem si z vrakoviště jinou saharu, ale se stejnou chybou a samozřejmě není vyloučeno, že je také vadná a kupovat nový větrák za 7500,- se mi opravdu nechce, aby se pak ukázalo, že je to něco úplně jiného. Mám ještě podezření na počítač klimatizace, když jsme včera s HonzouZ dělali diagnostiku tak ani nevyslal požadavek na chlazení, tak otázka jestli to není on. Jinak chyba P0495 stále přetrvává (Koherence mezi velkou rychlostí ventilátoru chlazení a požadavkem - ŘJ si myslí, že větrák jede stále na 100%) Díky za odpověď(i)
 5. daniel1997

  ucpané ostřikovače

  Tak jsem si objednal ty trysky z Aliexpressu, jsem na to zvědavej, určitě napíšu jestli to stojí za to nebo ne, ale za těch 1,82$ (45Kč) za obě to asi stojí ten risk.
 6. daniel1997

  Nefunkcna sahara

  Zdar, dnes jsem byl na dia, kvůli mé nefunkční klimě, jak už jsem řešil v jednom vlákně. Auto vypsalo chybu P0495 - koherence mezi otáčením ventilátoru a požadovanou rychlostí (nebo něco takového) - trvalá závada. Saharu jme přes dia zkoušeli, ale šla tam odzkoušet pouze maximální rychlost, sahara se zapla a začala pomalu nabíhat do maximálních otáček, jako by byla plynule pomalu regulována až do maxima. Kamarád mi řekl, že je prý v háji elektronika uvnitř té sahary a je to na výmenu. Ještě jeden dotaz, k čemu slouží u té sahary to relátko? přepíná mezi rychlým a pomalým režimem? co reguluje otáčky sahary a jedná se o plynulou regulaci nebo pouze přepínání mezi 2 režimy (pomalu, rychle). Prosím neměl by někdo saharu na prodej za slušné peníze? Díky moc.
 7. daniel1997

  Nejde klima

  Moc díky. :-)
 8. daniel1997

  Nejde klima

  Dobre, diky za rady, dnes jsem jel tunelem a teplota v tunelu cca. 7-8 stupnu a klima nic, kompresor nesepl, auto lehce opocený, tak uvidím, asi to dám někam do tepla do garáže, abych vyzkoušel tu teplotu jestli je to opravdu OK, jinak nezbude asi nic jiného než DIA. Snad to nebude ta sahara....
 9. daniel1997

  Nejde klima

  Ano, je tam někde u pedálu plynu... Přístup na prd... No co, zábava na sobotu... :-D ještě jedno díky.
 10. daniel1997

  Nejde klima

  No tak přesně tohle jsem potřeboval slyšet, aspoň vím, že po doplnění nemusím hledat chybu jinde, je pravda, že je to logické, že by vyparnik při nízkých teplotách zamrzal. Co se týče kabinoveho filtru, tak ten mi každoročně mechanik mění, ale je otázka jestli ho mění jen papírově nebo doopravdy, takže se na to chystám sám. Díky.
 11. daniel1997

  Nejde klima

  Ahoj, tak jsem několik týdnů klimu zkoumal a zjistil jsem, že se kompresor nesepne v žádném režimu pokud je venkovní teplota pod 5 stupňů nad nulou. Pokud je teplota vyšší nebo rovna 5 stupňům klima spíná absolutně bez problému hned po nastartování, ověřil jsem si to na tom, že když bylo lehce pod 5, klima neběžela, po průjezdu tunelem, kdy se teplota v tunelu zvedla cca. na 6 stupňů se kompresor sepnul a následně po chvíli kdy jsem vyjel z tunelu a teplota klesla se kompresor odepnul a není to náhoda, dával jsem si na to pozor a opravdu se to děje pokud je teplota vyšší než 5 nad nulou. Chtěl bych se zeptat jestli na to není nějaký softwarový upgrade, protože v tomto počasí se auto docela potí. Díky.
 12. daniel1997

  Nejde klima

  Tak jsem dnes byl na doplnění té klimy a prý ten únik nebyl tak velký, asi to teda bude něco elektronického, budu to muset sledovat a asi se mrknu na to relé, pokud se k tomu půjde dostat nějak normálně bez demontáže masky. Je na dia vidět jestli se sahara nespustila když měla? je možné otestovat všechny snímače které ovládají klimu? Díky.
 13. daniel1997

  Nejde klima

  No jeeeje, lze se tam dostat bez nejake vetsi demontaze?, nejdrive si necham zkontrolovat ten tlak v klime, popr. necham doplnit a druha varianta bude tedy toto. Diky.
 14. daniel1997

  Nejde klima

  VF36ERHRH21741041 Pokud je na BSM jednotce, tak tu mam nove menenou, mohli to blbe zacvaknout. Diky.
 15. daniel1997

  Nejde klima

  Díky, nechám jí zkontrolovat a uvidíme, zdá se mi, že to začne fungovat když se ohřeje motor - chladič a tudíž stoupne tlak, ale zase to občas vypadne i při teplém motoru, no nechám zkontrolovat klimu a pak bych se podíval na to relé, mohl bych se ještě zeptat kde ho najdu? Ještě otázka: když by byl nízký tlak v klimě tak to asi nesepne ani v režimu "odpařování" předního skla že? Díky.
×