sorry, ale soudit dopad zakona podle jednoho dne a to jeste prvniho je _blbost_. najednou se velice zprisnily tresty a vsichni co vyjeli pocitali s masivni pritomnosti hlidek, navic dost lidi radsi ani nevyjelo.
jsem rad, ze bylo na silnicich tento vikend mene mrtvych, ale opravdu to bylo jen diky novemu zakonu? rozdil cini 7 lidi, to muzou byt treba dve nehody, kdyz bude v tech autech sedet plna osadka cestou na dovolenou... navic v den, kdy byli vsichni plni ocekavani reakci policie, uz to samo o sobe je dost velky zasah do podminek, kdy se porovnavaly vysledky. pockejme si na dlouhodobe vysledky a uvidime.
osobne mi na nove uprave vadi tyhle veci
- velka moc do rukou MP bez odpovidajiciho vzdelani a kontroly
- nepomer postihu za ruzne prestupky - napr. zneuziti majaku je za 1 bod, pritom tohle ohrozuje ostatni mnohem vic, protoze jizda nasich velkomoznych panu je agresivni.
- nekteri si jsou opet rovnejsi - poslanci a dalsi ustavni cinitele nemusi tento zakon dodrzovat, jsou kryti imunitou a jejich ridici vymluvou ze spechali na jednani. to nema obdobu nikde v civilizovanem svete, spis naopak.
- neprimerene tresty i za malo nebezpecne prestupky (napr. lehke prekroceni rychlosti, rozhodne nemluvim o lidech co jezdi kilo na padesatce a 70 ve dne pred skolou, tam si myslim ze je uprava v poradku)
Jo, tak je mi jasný, že ten první den to bylo největší mírou zaviněné právě tím, že lidé očekávali Policii všude atd. Ale i přesto si myslím, že lidi, kterým nevadí pokuty bude vadit fakt, že nebudou mít řidičák a tedy když si nějaký bod nasbírají, už si dají pozor. Určitě souhlasím s těmi body, co si vypsal, co ti vadí. Ale pořád věřim tomu, že se i v naší zemi bodový systém osvědčí. . .
Nevím jak ty, ale až mi padne červená, raději budu ryskovat nehodu, než 5bodů. Jestli se stihnu podívat, kdo za mnou v tom autě sedí a jestli neveze děti, nepřivázaného psa, nebo já nevím co, na ot bych nesázel. A takových věcí je spoustu.
Tohle není bodový systém a o tom, jak v jiných zemích funguje nevíš vůbec nic, jinak by si nemohl něco takového napsat.