Musím popřemýšlet, kdo jel do Kanady - někdo z mého okolí tam jel, ale protože teď jezdá do zahraničí opravdu hodně mých zámých tak v tom mám trochu hokej. Teď doufám, že to moc nezamotám, ale vím, že tam někdo letěl pracovat do nějaké rybárny a bylo fajn, že to měl celé zajištěné předem (ubytování, práce, cesta). Výdělek nebyl nijak ohromující, ale protože to bylo někde "mimo" civilizaci, tak se dalo ušetřit, protože nebylo mnoho za co utrácet. Ale šlo o príci jen na několik měsíců.
OT:
to, že někteří odjíždí mi zrovna žíly netrhá, ale je pravda, že v současné ČR je práce nadbytek a není to nutnost spíš otázka zkušeností - pokud v zahraničí člověk nechce zůstat na několik let, tak stejně nebude mít práci, která bude po odečtení nákladů o moc ziskovější, než u nás. A já osobně taky přemýšlím, že bych se odstěhoval jinam, ale chci, aby si malá užila babičky a děděčka. Pro mě to není otázka materiálního zajištění, ale spíše jiné otázky. A to je samozřejmě problematické, pokud je ta vzdálenost 500 km a více.