Přejít na obsah

Fishman

Uživatel
  • Počet příspěvků

    122
  • Registrace

Vše od uživatele Fishman

  1. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    Tak dnes je to 10.let, co jsem si dovezl tuto káru. Zatím celkem v pohodě, běžná údržba, jednou výměna destiček, kotoučů, displej autorádia a anténa. I tolik pomlouvaný motor VTi prodělal za tu dobu jen výměnu vodní pumpy vloni. Najeto 124tis. km.
  2. Fishman

    zesilovač v anténě

    Taky jsem řešil blbý příjem, chraptění. Někdy to hrálo obstojně, ale většinou ne v porovnání s P 308 a 206 na stejných místech. Vylučovací metodou zjištěn špatný zesilovač. Koupil jsem novou značkovou Calearo 7677943 určenou primárně pro VW atd. a hraje to nádherně, chytám dříve nechytatelné. Poptat se v Peugeotu na cenu originální jsem se neodvažoval, abych sebou nešvihl.
    • 10
  3. Fishman

    308 1.6 VTi

    Mám 3008 1,6 VTi skoro 9 let, sestra 308 1,4 VTi 5 let. Měníme olej,filtry, svíčky dle servisních intervalů, jinak nic. Jezdím sólo i s naloženým kufrem, rakví, vozíkem, vždy v pohodě. Praktické auto na praktické jezdění, ne na závodění.
    • 18
  4. Nevím přesně, jakou to má souvislost, ale mně tyto kontrolky taky svítily, když byl špatný brzdový spínač, někde pod volantem - stále svítily brzdové světla. Ruční brzda šla manuálně zatáhnout, ale už nepovolila. Bylo nutné zhasnout motor a znova nastartovat, aby se systém zresetoval a kontrolky zhasly.
  5. Fishman

    Co jste dnes udelali...

    Opravoval jsem světlomet, v noci přestalo svítit naráz tlumené i dálkové. Neuvěřitelná náhoda: tlumené - prasklá žárovka, dálkové - volný konektor. Teď jdu dělat něco lepšího, okoštovat meruňku, jestli už je správně vyvětraná.
  6. Fishman

    Jak chytit potulného kocoura?

    Darovat Vietnamcům, jistě se pak z toho vyklube nějaká delikatesa. Dříve se u nás poptávali po "přebytečných " psech.
    • 28
  7. Fishman

    Rádio a příjem signálu

    Mám úplně stejné zkušenosti s rádiem (3008,základní typ). Od počátku to nebyla žádná sláva, teď je to ještě horší. Dal jsem delší anténu a nepomohlo to. Špatný příjem se ale vyskytuje nepravidelně. Nejvíce to testuji na Radiožurnálu. V rovinatém terénu, kde to šumí, hraje staré kazetové rádio s metrovou anténou v 206 v pohodě. Nebo jedu z K. Varů, hraje to krásně celou cestu, včetně tunelů na obchvatu Prahy, vyjedu směr Brno a je to hrůza. Neposlouchatelné škrčení a pískání. Nevím nevím, co to dělá. Jestli rádio nebo anténní zesilovač. Údajně se taky snižoval výkon vysílačů, dle nařízení EU.
  8. Objednal jsem si a nechal namontovat potahy pro celé vozidlo s vyhříváním předních sedadel v Peugeot Jonal v prosinci 2010. Vyhřívána je sedací část, regulace je dvoustupňová. Vše funguje, potahy jsou bez známek opotřebení. Potahy 4844kč, montáž a zapojení 998kč.
  9. Fishman

    Jaký plynový kotel

    Od roku 2008 Protherm Medvěd 20 KLOM - bez závad. Rodinný dům, vytápěno 6 místností, chodba, schodiště, 2 koupelny, záchod.
    • 81
  10. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    Tak máme za sebou 6 let, druhou STK (žádné závady, ani lehké), 71000 km. Nedávno klekla původní baterie, žárovka denního svícení a preventivně byl vyměněn klínový řemen, byl už popraskaný. Jinak nic. Takže si vesele rajzujeme do práce i po dovolených. Sice má papírově slabší motor, ale na normální, předpisové jezdění to stačí, i když je plně naložené. Původně jsem trochu litoval, že jsem si nepřiplatil za THP, ale po těch negativních ohlasech jsem asi udělal dobře.
  11. Na doporučení jsem auto kupoval v Hodoníně, také ho tam servisuji. V Lednici jsem byl dvakrát, drobná oprava a montáž mlhovek, vše v pořádku, akorát se mi po čase na autě něco nezdálo - vyměnili mi podložku pod spz (Jonal) za jejich (Auto-Wozar) a zjevně použitou, odrbanou. Je to normální? Dělají to i jinde?
    • 14
  12. Fishman

    Akumulátor

    Tak jsem se do toho pustil podle toho videa a šlo to. Nejvyšší čas, zaoxidovaný nepřístupný mínus pól, chybějící elektrolyt ve všech článcích. Nevím, proč ten postup nenapíšou do knížky k autu, vždyť údržba baterie patří odjakživa k základům péče o auto. Jsem zvědavý, jak ještě dlouho vydrží. Přítelkyně má P 206 1.1i, vydržela ji bez údržby 5lel. Druhá, udržovaná má skoro 7 a ještě je dobrá.
  13. Fishman

    Akumulátor

    Zdarec, taky bych rád věděl, jak ho jednoduše vytáhnout, abych udělal pořádnou kontrolu a údržbu. Zatím jsem nenašel odvahu ty pojistky a kabely oddělat. Jinak teda ho čas od času nabíjím přes kostru auta tak, že mínus pól nabíječky přicvaknu na hlavu šroubu u měrky oleje. Auto mám 5 roků a 1 měsíc a zatím se nezdá, že by baterie slábla, ikdyž jezdím krátké trasy.
    • 10
  14. Tak tak, najezdím ročně asi 12000km, nejvíc krátké trasy 12-20km, a v průběhu dvouletého cyklu výměny oleje dolévám 1 litr Total 5w-30. Celkově mám 60000km. Bude to určitě normální.
  15. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    Zdarec všichni. Tak máme úspěšně za sebou první STK, druhou servisní prohlídku, najetých 50000km. Kromě oprav kliky a autorádia, o kterých jsem psal dříve, se jen zlomila hadička k předním ostřikovačům, jinak nic.
  16. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    Tak jsem nedávno překročil 40000 km. Už jsem plánoval, že budu psát \"stále všechno v pořádku\",ale odešel display autorádia (základní verze). 5000kč je v luftě. Jinak bez závad.
  17. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    Nééé,to je překlep, jen 30000.
  18. Fishman

    Moje skusenosti s 3008, Vase?

    3008 1,6 VTi Comfort mám od 8/2009 a nedávno jsem překročil prvních 300000km. Po přečtení všech bolestí a nářků na toto auto můžu konstatovat: ŽÁDNÁ ZÁVADA. Tedy žádná,z které bych si měl trhat vlasy. Akorát ve dveřích v otvíracím mechanismu vypadlo nejaké těsnění,klika se nevracela do původní polohy. Oprava 495kč. Auto je pohodlné na všech místech (i při mých parametrech 187/110) a hlavně praktické. Výborný byl nápad s chladícím kastlíkem pro cesty v parných dnech, s otvorem v zadním sedadle pro lyže nebo udice, s dvojitým otvíráním kufru sloužící jako sedátko. Nic v autě nevrže,nefouká a popelník tam byl.Po sklopení zadních sedadel a vyjmutí podlahy tam dám až 12 vinařských beden. Motor sice nemá raketové zrychlení, ale nemíním předjíždět přes plnou čáru či před nepřehlednýma zatáčkama. Spotřeba je určitě úměrná velikosti auta. Díky výšce a mohutnosti jsem zatím projel všechny překážky,sněhové závěje apod. Tedˇnejaké mínusy: vestavěné autorádio má slabší příjem (Blaupunkt-zřejmě základní model) než můj starý Panasonic a VDO. Odkládací skříňka u spolujezdce je fakt naprd malá. Kola po výměně v Peugeot servisu byla tak dotažená,že jsem ohl festovní klíč (nemyslím to drbátko z výbavy). Takže shrnuto, za akční cenu 379900 + 15000 červená perleť + construct zdarma to byl určitě dobrý kup.
  19. Fishman

    Spotreba 1.6 VTI

    Mám stejný motor,stejné kilometry,ale 10l/100 je moc. Já měl spotřebu ve stejném období 8,4. Dálnice Břeclav - Brno - jízda po městě a zpět. 130-150km/h bez tempomatu.
    • 26
  20. Mám hodně špatné zkušenosti. Viz můj příspěvek ve foru 207.
    • 17
  21. Jo,kuny jsou svině. Vlezou všude a nenechají se chytit do pastí. V noci je běžně vídávám běhat po ulicích,pomalu mezi nohama. Moje přítelkyně měla taky překousané 2 dráty u lambda sondy na 206,ostatní měly poškozenou izolaci. Já mněl u 3008 několikrát rozkousanou izolaci nad motorem. Nové auto a v celém prostoru vyškubaná žlutá vata. Spray koupený v Peugeotu za 400kč je na hovno,bytˇpoužívaný častějí, než uvádí výrobce. Takže používám chlupy z vlčáka v silonové punčoše a vysokofrekvenční pípák,který se aktivuje vypnutím motoru. Zatím je klid. Dříve jsem míval u Favorita v motoru kosti a skořápky od vajec,jinak bez poškození.
    • 10
×
×
  • Vytvořit...