V noci přesun domů. Provoz proti teda neskutečný, to snad byla souvislá kolona aut. Na Lučku asi půl hodiny, na pitomý hranici k ničemu Hr/SLO jsme vytvrdli asi hodinu. Nakonec si nevezmou ani doklady a jen mávne. Tak proboha proč? Ať si tam kontrolují Bosnu a Turky. Ale, že seděl celník i na Šentilji, to mě překvapilo. Taky jen mávnul. Přes Rakousko v klidu, kolem Gratzu po stavbě a až před Vídní to houstlo po připojení S6ky. Jen ta cena nafty, myslel jsem, že dojedu do republiky, ale nechtěl jsem to riskovat, tak jsem vzal za 1,559eura. Ve Vídni trochu vysvětlování a troubení se Slovákem v Audi, který nepochopil, že mám přednost. No tak si musel zablikat a za několikrát zatroubit. Vrátil jsem mu to. Od Vídně jsem měl pocit, že domů jedeme sami a všichni naopak k moři. Na Nových Mlýnech čtvrtý u semaforu a do minuty jsme jeli. Na té barevný pumpě jsem zastavil na pauzu a během chvíle hasiči, sanitka a potom nic nejezdilo. Dál už cesta přes Brno a Svitavy v pohodě. Ale chtít za dálnici od Pohořelic poplatek, je drzost. Směr na Brno je teda vpravém pruhu v hrozném stavu. Tak sláva nazdar výletu.