Jump to content

forumikus

Uživatel
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

About forumikus

 • ID člena
  33685
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 3008
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja osobne cenu keramiky neriešim. Pri rodinnom aute za 30 000 EURO celkové náklady na prevádzku taktiež neriešim. Úprimne 3008čka sa veľmi dizajnovo podarila a úprimne by mi bolo veľmi ľúto ak by som sa o auto za 30 tisíc nestaral. Ak by som to mal brať čiste ako guľatu lopatu, ktorú vymeníš každé 4 roky tak si kúpim Daciu za 13 000 EURO a šetrím každé euro pripadne kačku na celkových nákladov za 1 KM. Mne ide o celkový stav auta a udržať lak a vonkajší stav auta v čo najlepšej kondícii a na prípadný budúci predaj. Až vtedy sa ukáže o koľko sa zníži cena pri výkupe auta. A taktiež mám radosť z toho keď je auto pekne čisté. Ak by som znova do toho šiel tak už hneď od nova celo polep xpel fóliu na auto a nato keramiku.
 2. Takže to stalo cca 20 000 Kč. Hrubý prepočet z EUR na Kč. Čo sa týka keramiky. Prachu na aute je minimálne skoro žiadny, žiadne hnedé fľaky od špiny na bočných dverách a stále je auto lesklé. Hmyz sa síce nalepí od rýchlej jazdy ale stačí menší dážď a hneď je znova auto čisté. Nie je potrebné striekať žiadnu agresívnu chémiu nato, aby som sa zbavil hmyzu. Po daždi taktiež nezostávajú fleky ani fleky od vody. Keramika vydrží cca 50 000 Km. Inak údržba tak ako stále. Aktívna pena a splachnuť s vodou. A vysušiť auto.
 3. Tak a máme tu aj video o mojom aute https://www.youtube.com/watch?v=RxPEhewXsZY&feature=share
 4. Takže ahoj nový update Minulý týždeň bolo auto ošetrené Nano keramickou ochranou od Nanolex Si3dHD s výdržou 50 000 Km. A taktiež dekontaminácia laku od ná letovej hrdze a asfaltu. Autíčko bolo urobené u Vaľko a syn - Prešov
 5. Ano Total Ineo First 0W-30
 6. 170 euro na SK z toho olej 102 euro. To ani omylom. Z Autokelly ten istý olej mam za 65 ecek 5 litre. No veľmi nebol nadšený prijímací technik z toho že nezarobí na oleji. Takže finálna cena 135 euro servis.
 7. Husky tak to som prekvapený. Mňa predajca upozorňoval o vyššej spotrebe Adblue taktiež mám to uvedené v knižke od auta. Pomer 4 nadrže nafty 1 nádrž Adblue. Jedine že motor dobre zabehujem podľa môjho jazdného štýlu a postupne si sadol. Ani spotrebe nafty nemám čo vytknúť.
 8. Fangluin áno navigácia fungovala bez problémov. Veľmi pekne značí zjazdy, výjazdy, čísla ciest taktiež koľko metre máš na zjazd a taktiež sú aj aktívne dynamické jazdné pruhy. Určite odporúčam. Čo sa týka Traffic Live ten v mojom aute nefunguje. Ale čítal som niekde tu na fóre, že je možné ho dokúpiť a z aktivovať. Jedinú kolónu som mal len pri Záhrebe.
 9. Ahoj ahoj po dlhšej prestávke pridávam nové info o aute . Aktuálne máme na aute cca 9000km a dlhodobá spotreba podľa PP je 6,1L/100KM. Podľa aplikácie My Peugeot je 5,6L/100KM. My Peugeot vypočítava spotreby od 5,2 po 6,1 záleží podľa trasy a rýchlosti. Motoru nemám čo vytknúť. V Šport režime je veľmi svižný a veľmi rád sa necháva vytočiť až po obmedzovač. Človek by nepovedal že pod kapotou je 1,5 BlueHDi o výkone 96kw. Úplne v pohode postačujúci motor na bežné jazdenie, diaľnica, ťahanie vozíka atď. Adblue som dolieval za celý čas od zakúpenia auta zo ZVEDAVOSTI 2X. Pri 4000km 3,5 Litra a pri 8500km 3,10 Litra. Máme za sebou aj dlhšiu cestu na dovolenku konkrétne Prešov SK - Makarska HR. Spotreba nafty 6,0Litra podľa PP. Diaľničné tempo 130/150 Skvelý výsledok. Po dotankovani a prepočítaní nafty mne vychádza spotreba 5,82 Litra čo aj sedelo podľa zakúpenej nafty. Auto si skrátilo samo servisný interval a svieti servisný kľúč. Naplánovaný servis Výmena Oleja + filtre na September 2019. Čoskoro nový update mate sa načo tešiť
 10. Nie žiadny nový facelift nie je. Na prvej fotke máš halogénové svetlá a na druhej máš FULL LED svetlá. Takže pri halogenových svetlách je iná mriežka a predný nárazník.
 11. Bohužiaľ to netuším. Ale olej som už mal pri 3000km úplne čierny. Olej motor nežerie je na Max.
 12. Určite tomu motoru len pomôžeš. Mne svieti servisný interval za 2000km a to mam na aute necelých 7000km. Pritom interval mam mať 30 000km/1rok. Bolo mi povedané od Servisného technika že si auto vraj samo vyhodnocuje kvalitu oleja a môže si samo skrátiť servisný interval. Taktiež sa servisný interval skráti sám ak sú časté krátke štarty a jazdy po meste. Vraj sú tam čidla a riadi si to samo. No ruku na srdce ono ta eko voda 0w30 je riedke až až. Skôr by som mu doprial 5w30/40. No 4 roky tam bude musieť byt olej Total a potom by som uvažoval nad zmenou značky.
 13. Odbočim trošku mimo témy zábehu 1.2 Puretech ale mám 1.5 BlueHDi a od nova sa s ním nemaznam. Šľapem mu po krku stále a najviac mu vyhovuje jazda v Šport Režime. Ten motor je skvelý jednak na predbiehanie neskutočne živý a hravý. Dlhodobo mam priemer 5,8 Litra/100km. Ďiaľnica nie je problém spraviť aj vyše 6 litre záleží podľa terénu a zvolenej rýchlosti. Mimo mesto a pri dodržiavaní rýchlosti v pohode sa človek zmesti do 5,5 litra. Najmenej som mal 4,9. Čo sa týka Adblue to si sadlo. Pri 4000km som dolieval 3,5 litra iba z vlastnej zvedavosti. Zaujímavé je že výrobca uvádza 4 nadrže nafty a 1 nádrž Adblue. Vraj časté tankovanie Adblue. No neviem mne jedna nádrž vychádza na cca 16000km podľa jazdy. Uvidíme koľko budem dolievat po príjazde z dovolenky o mesiac. Zatiaľ fičím na naftu OMW Maxmotion alebo Slovnaft EVO plus.
 14. Mal som podobnu zľavu z ceny 3008 ako Jarin o trošičku vyššiu. Tak aspoň som si za tie peniaze vybavil auto takže doplnková výbava grátis a max. zaplatil kúpnu cenu + farbu + ťažné.
 15. forumikus

  Divný zvuk

  Tento zvuk ja vnímam pri 206tke pri spomaľovani pri zaradenom prevodovom stupni. Uvediem príklad blíži sa odbočka - križovatka tak dám nohu z plynu a pomaly ma zbrzdi motor. Ale je fakt že na ňom mam 210 tisíc KM, takže to už môže byť aj únava materiálu. Ale pri novom aute by som toto neakceptoval.
×
×
 • Create New...