Přejít na obsah

punkac

Uživatel
  • Počet příspěvků

    7 513
  • Registrace

Vše od uživatele punkac

  1. Franto pobavil jsi mě hodně, al tím co je v obrázku
  2. Matiční je liduprázdná, baráky vybydlený a nikdo tam není, je tam prakticky klid a mír :D:D Ty jebky se stahujou do ubytoven patřící nějakým zkurveným hajzlům z hl. města, které vznikají kdysi v klidných částech města
    • 48
  3. furt to Marceli nevysvětluje, proč si nechávat na pozemku zrezlý rachotiny, přeci z toho sundám to, co vím, že se kazí, mohlo by se hodit do budoucna a zbytek pošlu do šmelce
    • 67
  4. Alééééé, že o tom nic nevím
    • 48
  5. taky toto nechápu. Nějak nevím, co je kchůůůl na tom dobrovolně si zasrat pozemek zrezlejma vrakama..... I když palba z molotovovejch koktejlů by se na tom trénovala dobře:P
    • 67
  6. teda tohle auto musí být harakiri Takže nadměrným množstvím nafty to asi nebude, to by hulilo pod tahem jako kráva, nebylo by za tebou vidět čmoudí ti to pořád? I když se motor zahřeje? Dejme tomu se projeď cca 20 km normální jízdou a mrkni na výfuk... Na tu hadici jsi šahal, jestli není tvrdá? Proplach se dělá tak, že vypustíš starý olej. Naleješ proplachovací olej, na ten necháš motor půl hodinky na volnoběh frčet (ten čas se může lišit dle výrobce, čti etiketu) a pak naleješ nový olej. Modře nekouří, takže gufera ventilů a stírací kroužky válců by měly být v cajku.... Jinak olej se mění cca po 15 tisících km nebo po roce, záleží, co nastane dříve! Olej stárne a ztrácí své schopnosti, bacha na to. Co se týče převodovky nevím, jak je to u tvého modelu, ale na 406 byl výpustný šroub k vidění po sundání levého kola a podběhu k vidění, plnilo se to tam tudy na <>, proto se oddělal kaslík držící baterku a byl k vidění spínač zpátečkových světel, ten se odšrouboval a plnilo se to dokud to tím výpustným neteklo ven (1,8 litru, ale to nevím přesně, plnit hlavně pomalu, jo olej musí být přesně dle specifikace!!!! nelej tam nic jiného) Spínací skříňku seženeš za pár šupů, osobně bych toto nyní vůbec neřešil vstřiky: za a) vyměň přepadové hadičky, někdy nafta tudy ráda utíká.... Bublinky se dělají mezi závitem vstřiku a hlavy nebo na těle vstřiku. Obojí jde přetěsnit.... Podložky pod vstřiky jsou dvojí, jedna velká-hlavní, a pak je ještě takzvaná žárová ochrana vstřiku. ta první má průměr asi jako pětikoruna, je z mědi (musí být před namontováním vyžíhaná) a stojí okolo kila, ta druhá je asi jako padesátník z hliníku (nebo čeho), je z bombierungem alias je prohnutá.... Třeba u mého auta vadná ochranná žárová podložka způsobila, trhání při jízdě, velkou spotřebu a neskutečnej hustej bílej čoud z výfuku - byla propálená a kousek se vylomil a zakrýval dírku do komůrky a nafta se tam (spíše vůbec) špatně rozprašovala. Motor defacto jel na tři válce. Na volnoběh běžel normálně a při jízdě peklo... Tato podložka stála cca 20 kč v bosch servisu za b) teče ti to okolo hlavy vstřiku... V tomto případě vstřiky vymontuj. Je na to potřeba hodně velkej ořech a hodně velká páka (podložky jak jsem psal výše se v tomto případě mění stejně za nové - obě! a vstříky necháš přetěsnit tam kde to dělají - nechal jsem si to pro jistotu udělat v dílně MHD Ústí nad Labem u chlapíků co 30 let nedělaj na busech nic jinýho a ví co dělají Hodně štěstí
    • 16
  7. Ahoj, opět mi vyšla ranní šichta a neváhal bych se s pražáky a okolními klubáky srazit na jídlo na Džbáně. Jel bych asi určo vlakem Modří vědí.... V tuhle roční dobu snad nebude nutné nic rezervovat a v pohodě bychom si sedli, ale vím prd, třeba někdo zkušenější ví více
    • 23
  8. máš dvě možnosti a) dej to do servisu, kde zkontrolují nastavení čerpadla + vše okolo motoru nebo za b) se tu budeme královsky bavit pečením řízků když napíšeš, žes 3 roky neměnil olej, jsi diletant. Takže v první řadě vyměň olej, určitě bych udělal i proplach motoru. Jak je na tom vzduchový filtr? Taky jsi ho neměnil 3 roky? Taky vyměňit! Klidně když už budeš ve výměně filtrů, vyměň i palivový Teďka po výměně oleje vyzkoušej po projetí, jestli není šlem na víčku od dolévání oleje a vyzkoušej jestli po jízdě není hadice vedoucí z motoru do chladiče tvrdá jako kámen.... Napiš sem jak jsi dopadl Dále zkus, až bude motor studený ho nastartovat a ať někdo kouká na výfuk, jestli modře nezakouří -> jestli ano mohla by být v háji gufera na ventilech. To by mohlo řešit únik oleje spalovacím prostorem. Umej wapkou zespodu pořádně motor, umej to klidně i arvou a po projetí koukni jestli ti tam někde olej neteče, možná je načatý i gufero na klice (no snad ne) Někdy je krásně vidět jak uniká olej skrz výpušťák oleje (špatná podložka či strhlý závit) Ten býlej hustej kouř (spíš šedej) je nadměrná dávka nafty, která se nestihne spálit jestli je ale jako pára, je to voda ve spalovacím prostoru [upravil dne 31/10/13 23:12 od punkac]
    • 16
  9. bože, volnoběžné otáčky mají být cca mezi 850-900 za minutu ses hrabal do dávky nafty? Hmm..... Otáčky 5000? Chceš o ten motor přijít? Bílý kouř? Hustý nebo jako mlha? Jak smrdí? Bílý je když se špatně spaluje (nafta není dobře rozprášena v komůrce) ale příčin může být více, kor když ses hrabal v dávce nafty na čerpadle. Nebo ti prdla hlava a jde ti voda do spalovacího prostoru. Co šlem na víčku dolévání oleje, je tam? nebo není tvrdá hadice jdoucí do chladiče? [upravil dne 30/10/13 18:24 od punkac]
    • 16
  10. punkac

    Volby do PSČR

    docela zajímavé počtení aneb jak slovenský Andrej k bohatství přišel
  11. Jsem se nudil, tak jsem si udělal 5 litů vývaru Je v tom hóóóódně masa (hrudí a co bylo okolo žeber) moc hrášku a mrkve a trochu celeru a dvě cibule Vše kromě celeru a hovězího poskytla má zahrádka Důležitý je sbírat při pomalém vaření, kdy v kastrolu je jen voda cibule ve šlupce a maso, pěnu tvořící se na hladině. Vývar by pak nebyl hezky čirý... Po hodně dlouhé době na sporáku, vyndám maso, které oberu od šlach a kostí. Nakrájím ho na kousky (v mém případě na kusy jako všechno - velké mám rád). Hodim zpět do kastrolu společně s kousky mrkve, hrášku a celeru. Jo cibuli vylovím, zbavím vrchní slupky a bubáka a dám jí taky rozkouskovanou z5... Dochutím solí a trocha pepře ať se vzepře. Ještě se chvilku povaří, než změkne zelenina a pak se baští Kdo chce může si udělat kapání, ale to mi moc nejede. Vynahradil jsem si to množstvím masa
    • 8
  12. punkac

    Cinciho modrásek 2.1TD - STK za námi

    ten čep jsi si měl nechat ukázat na klepadle, je to vidět..... spiše jsem měl vždycky utrhlej zadní silenblok na rameně [upravil dne 29/10/13 20:32 od punkac]
    • 51
  13. no návod je jednoduchej, povolíš šroub, vyměníš kost stabilizátoru (tyčku), dáš nový šroub a.... zajedeš na geometrii, kde ti to nastaví, nemá smysl doma laborovat, auto se nastavuje zatížené (stažené popruhen na nějakou výšku)
    • 14
  14. punkac

    Mizne chlad. kvapalina

    tak to je mrzuté, alespoň odpoj konektor od spojky na klimakompresoru, ať si ho nezadřeš, olej to určitě dírou v chladiči ven vyflusalo, tak ať nejedeš na sucho.
    • 10
  15. punkac

    Darling

    vždycky jsem si myslel, že to je Sigma Hranice (logo Trojzubec) a koukám, že to samý má nějaký Signa pumpy Hradec Králové Logo mají teda jiný ale ten zavádějící název je jak pěst na oko
  16. punkac

    Darling

    darling od Sigmy?
  17. do pivovárku bych rád, termín je mi jedno
  18. punkac

    Volby do PSČR

    Peta & Hurvajz: mám to podobně úplně stejně. Radim.1008: Jdu si to tak maximálně hodit, anebo do sebe hodit jednu rezatou vodu. Určitě vím, jak strávit 20 minut svého života potřebného dojít k urně konstruktivněji, než se zaobírat starejma nomenklaturníma kádrama....
  19. punkac

    pracovní uraz - palec bez nehtu

    tě prsk... buď rád, že máš palec... jinak s dorustáním.... stříhám si nehty dvakrát do měsíce a vždycky je to tak 1,5 mm tak si to spočítej
    • 24
  20. punkac

    Mizne chlad. kvapalina

    hm tak nad katem je právě ta výpust tou trubičkou, takže je to na devadesát devět procenta shnilý topení
    • 10
  21. kolikrát za život auta to budeš řešit?
    • 41
  22. rozdíl není tak značnej a pár koní se vždy hodí.... Když už změnili takovou zásadní věc jako je palivo, tak je přesvědčíš i na obsah motoru
    • 41
  23. punkac

    Mizne chlad. kvapalina

    Jestli jsi tam měl nemrznoucí kapalinu, tak to poznáš.... Je vždycky nějak barevná (zelená, růžová, modrá) subjektibně mi docela voní a je nasládlá. Ani jedno dešťová voda nesplňuje.... Radiátor se u 406 (kterou jsem měl) dal vyměnit, návody tu na to jsou. U 306 to bude podobný je to jen o třídu menší auto Jinak ta trubička byla nad tepelným štítem nad katalizátorem. mrkni tam, jestli to od tama kape... Ať nerozebereš přístrojovku a nakonec ti to poteče vodní pumpou......
    • 10
  24. Když už chcou naftu, tak proč ne tu 1.6 hdi od Bajzy?
    • 41
  25. punkac

    Mizne chlad. kvapalina

    Ahoj, ten radiátor je celkem reálný, voda by tekla trubičkou na kondenzát z klimy, jestli jí teda máš
    • 10
×
×
  • Vytvořit...