teda tohle auto musí být harakiri
Takže nadměrným množstvím nafty to asi nebude, to by hulilo pod tahem jako kráva, nebylo by za tebou vidět
čmoudí ti to pořád? I když se motor zahřeje? Dejme tomu se projeď cca 20 km normální jízdou a mrkni na výfuk...
Na tu hadici jsi šahal, jestli není tvrdá?
Proplach se dělá tak, že vypustíš starý olej. Naleješ proplachovací olej, na ten necháš motor půl hodinky na volnoběh frčet (ten čas se může lišit dle výrobce, čti etiketu) a pak naleješ nový olej. Modře nekouří, takže gufera ventilů a stírací kroužky válců by měly být v cajku....
Jinak olej se mění cca po 15 tisících km nebo po roce, záleží, co nastane dříve! Olej stárne a ztrácí své schopnosti, bacha na to.
Co se týče převodovky nevím, jak je to u tvého modelu, ale na 406 byl výpustný šroub k vidění po sundání levého kola a podběhu k vidění, plnilo se to tam tudy na <>, proto se oddělal kaslík držící baterku a byl k vidění spínač zpátečkových světel, ten se odšrouboval a plnilo se to dokud to tím výpustným neteklo ven (1,8 litru, ale to nevím přesně, plnit hlavně pomalu, jo olej musí být přesně dle specifikace!!!! nelej tam nic jiného)
Spínací skříňku seženeš za pár šupů, osobně bych toto nyní vůbec neřešil
vstřiky: za a)
vyměň přepadové hadičky, někdy nafta tudy ráda utíká.... Bublinky se dělají mezi závitem vstřiku a hlavy nebo na těle vstřiku. Obojí jde přetěsnit.... Podložky pod vstřiky jsou dvojí, jedna velká-hlavní, a pak je ještě takzvaná žárová ochrana vstřiku. ta první má průměr asi jako pětikoruna, je z mědi (musí být před namontováním vyžíhaná) a stojí okolo kila, ta druhá je asi jako padesátník z hliníku (nebo čeho), je z bombierungem alias je prohnutá.... Třeba u mého auta vadná ochranná žárová podložka způsobila, trhání při jízdě, velkou spotřebu a neskutečnej hustej bílej čoud z výfuku - byla propálená a kousek se vylomil a zakrýval dírku do komůrky a nafta se tam (spíše vůbec) špatně rozprašovala. Motor defacto jel na tři válce. Na volnoběh běžel normálně a při jízdě peklo... Tato podložka stála cca 20 kč v bosch servisu
za b) teče ti to okolo hlavy vstřiku... V tomto případě vstřiky vymontuj. Je na to potřeba hodně velkej ořech a hodně velká páka (podložky jak jsem psal výše se v tomto případě mění stejně za nové - obě! a vstříky necháš přetěsnit tam kde to dělají - nechal jsem si to pro jistotu udělat v dílně MHD Ústí nad Labem u chlapíků co 30 let nedělaj na busech nic jinýho a ví co dělají
Hodně štěstí