1) Spolehlivost 1.8 TD a 1.9 TD bych neřešil - \"jedna-osmy\" jsou o něco starší a mají možnost mít natočeno více. Jinak, bloky, kliky apod. jsou úplně stejné.
2) GL-GR-SR (apod.) jsou stupně výbav, přičemž jakou to má výbavu, záleží na modelovém roku, stávkové pohotovosti ve Francii daný měsíc, přání původního zákazníka, omylu úředníka na DI když to přepisoval do techničáku, horlivosti servismena když náhodou měnil kastli, kutilských zásazích, rosném bodě, slunečních skvrnách na slunci a směru současného větru ... ve zkratce, čert aby se v tom vyznal.
3) za 40 kilokreditů koupíš buď 205/405 ve slušném stavu, nebo koupíš šrota s pěknou(neshnilou) kastlí za 10 a mechaniku vyměníš za dalších 0-30 kilokreditů. Záleží jen na tobě.
4) Řady 205/405 mají již přes 12 let ukončenou historii, takže s investicema do brzd, pryžových dílů apod. jistojistě počítej
5) Existují i jiné značky
(P.S.: Kolik jste viděli pěkných 205/405 na srazu na Šebetově?)