vix
Uživatel-
Počet příspěvků
4 839 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vix
-
oddie: Že tě baví na tyhle hoaxy odpovídat...
-
Mno, na mě se vždycky po přejetí čáry vrhnou. Simír s Gerchánem, jakožto zkušení bazaristi začnou ze skel odečítat rok výroby. ... a já pak postupně tahám jeden ze svých tří malých TP (co jsou nastřižený či nemají roh, Křápolu mám skoro 9 let) Vždycky se nějak domluvím. A je to zábava ...
-
líbí se mi hlášky, v tomto vlákně, které by spíše patřily na TV Nova. Mno nic, děste se dále. (když vás to baví) P.S.: Ono každé auto má něco za sebou a každý tomu autu něco dal (či nedal)
-
Do myčky nejezdím. Moje auto, věkem momentálně v 5. pětiletece, není už vodotěsné. (natož waterproof či Wasserdicht)
-
Mě ty nový pixly taky neseděj. Protože, čím víc je tam hejblátek, tím větší šance je, že z nich nějaké klekne. Jenže, takový je život. Prostě, do starého auta se v jistý čas nevyplatí investovat. A je jedno, jestli pixla zastarala morálně, fyzicky, úředním nařízením (eko-daň) či jen majitel potřebuje něco jiného. Neboj, taky budu brečet jak želva. Jenže, jedno ze správných řešení je koupit novější pixlu, nejlépe z mainstreamu.
-
Mě třeba ta 508 připomíná Mondeo. A možná, že bych si vybral zrovna to. Jen nemít k Frodům profesní averzi.
-
Já furt nechápu to GT - zvlášť u werglu, co váží 1660 kg.
-
Nemá svět skončit v roce 2012 ?
-
Dojdi do kvelbu, kde ty matrace prodávají, a chvíli si na ní polež. Pak se rozhodni. Kupuješ přece věc na pár let a strávíš na ní 1/4 - 1/3 dne
-
jediná výhoda vlastního proti nájmu je ta, že když si chceš postavit vestavnou skříň, nemusíš se ptát pronajímatele. Na druhou stranu, za tuhle svobodu neplatíš zhruba dvojnásobek nájmu. Vlastní byt je fajn, nicméně i pronájem má své kouzlo.
-
Nečekal bych, že právě na velké Moravě najdu spřízněnou duši Tomu říkám řešení ! Ad školné: jsem pro, aby se platilo jak v Americe. A současně nynější vládě odmítám za školné platit. Protože, to co dneska vylejzá z fakult... Současně jsem proti, platit něco státu - platba musí jít adresně přesně té škole. (k čemu je mi obor pivovarnictví na olomoucké humanitární univerzitě?) Vzdělání prostě otevírá dveře - sice dneska študovanej bere skoro to samé jako prostý dělník, nicméně, nůžky se už rozevírají. (na západě už jsou otevřené) Důchody: Pro ty, ktrerým je pod 30 let, nebudou - demografický vývoj, rozložení obyvatelstva apod. - stát nemá šanci to ukočírovat. Za 10-15 let si projdeme tím, že sice státu budeme (muset) platit, budeme dřít jak idioti, jenže stát se o nás a naše blízké nepostará. Za 10 - 15 let si projdeme tím, že se budeme muset postarat o naše rodiče a a prarodiče sami. Pak je dobré nebýt jedináček - čili, jako po 68´se začne rodit více dětí. Vona to bude ještě sranda
-
Hlavně lékařská pohotovost řeší následky (ne příčiny). Prostě zalepit a vyexpedovat domů. Jak říká moje zubařka - na pohotovosti se s tebou nebudou babrat. Prostě zub se neléčí, zub se vytrhne. Když je někdo debil a nechce se o sebe starat, nemá cenu s ním pracovat. A že na tu pohotovost chodí materiál. P.S.: U aut bych to přirovnal - nouzovému zalepení palivové soustavy žvejkačkou či přidrátování upadlého vejfuku k brzdové trubce. Ono to ještě chvilku pojede, jenže furt je v palivové soustavě díra a vejfuk je na 2 kusy. A pak stačí na temně žlutou projíždět křižovatkou, v autu hrkne a zastaví, zleva chytně zelenou rozjetá Tatra s pískem... Každý svého štěstí strůjcem
-
Jo, jistá francouzská firma se mě ptala, jestli chci stávkovat... ... a pak, jestli jsem stávkokaz
-
OK, bavme se myšlenkou, že pro stožáry zvn (zvláště vysokého napětí) a vvn (velmi vysokého napětí), nevidíte kouř nedaleké uhelné elektrárny. 1) jaderná elektrárna pracuje s účinností asi 20-25%, oproti 35% (Ottova) a 40% dieselova pohonu. (bráno bez turba) ... ztráty 15 v přenosové soustavě laskavě zanedbejme. 2) Tepelná (uhelná) elektrárna má účinnost asi 30-32% 3) Moderní tepelné bloky (fluidní spalování) dosahují o něco vyšší účinnosti, je to ovšem vykoupeno cenou (cyklonové spalování apod.)... navíc pracují s fosilními palivy (rozemletým uhlím spíše lepší kvality) 4) Jaderná fúze je príma jev - jak a a přes co přenést ten \"zkurvenej\" (krátkodobej) výkon a do jakých(?) článků. Jak by musela vypadat přenosová síť ČR při využití jaderné fúze (nárazové zatížení). P.S.: Trochu mi tady vychvalované využití elechrické energie připomíná hlášku:\" Zabij bobra, zachráníš strom!\"
-
mno, já jen, že ohřátí benzínu má jakýsi (a to dost podstatný) vliv na Carnotův cyklus. Viz např. Intercooler u turbodieselů. Nehledě na to, že motor pro chod potřebuje něco na způsob \"širokospektrálního\" benzínu. Tedy benzínu s různými teplotami výparu - abys nastartoval v zimě, musí se ti benzín odpařovat i při nízkých teplotách, abys v létě ho udržel v nádrži, musí mít i těžší složky - vše podle DIN EN 228. Vysoké napětí (a zákonitě i výkon) k té pyrolýze (elektrolýze) vody musíš někde sehnat - a tady opět platí ZZE. (jinak máš \"Perpetum mobile\") Jo, odpadního tepla z výfukového potrubí se dá užít všelijak - své o tom vědí majitelé Trabantů - výfukové potrubí obalené tepelně akumulačním materiálem jim v zimě dělalo jistě radost. Kinetické energie výfukových plynů se používá pro pohon turb. Dále nevím, co s výfukem - propočítat dnes výfuk tak, aby vozidlo plnilo EURO 5, popř. EURO 6 je kumšt, motor musí pracovat v rozličných režimech a přitom být stále čistý.
-
A pak přijde stát a zdaní to. Viz třeba \"krabičky na placení dálničního mýtného\", síť Galileo apod. Tohle je první přezvěst a bude hůř - nafta/benzín má totiž tu výhodu, že málokdo ji má pod svým dvorkem. Takže se z ní dá platit lehce spotřební daň. Ostatní alternativy se musejí dotovat. Z čeho bere ten motor na vodu energii?
-
Mě by zajímalo jaké alternativy existují. Protože nafta/benzín má dost slušnou výhřevnost na jednotku hmotnosti a dřevoplyn je jaksi nepraktický. Jedině tam zabudovat malý jaderný článek a dolejvat vodu. Pak už zbývá z ekologických zdrojů jedině velbloudí trus. Na elektriku zapomeňte, musí se někde vyrobit a nějak někam přenést.
-
Horní uložení tlumičů?
-
Auto je o svobodě - a svoboda je o penězích. Vždycky je to něco za něco. Bohužel
-
Pokud žere olej, nech vyměnit motor (sežeň si jinej a zacvakej opravu) - také se obávám té chvíle, kdy s Křápolou dojedu na šrotiště a naposledy vytočím motor do nejvyšších otáček. Poté vše vypnu, předám klíček technikovi do rukou a se slzami v očích v tichosti odejdu.
-
mě to hlásí 18 stránek a stále nic. Divné téma, a o to podivnější kupující. Y2K - už toho mergla kup, ať tady máme všici pokoj.
-
407 SW není kombík, je to SW. Je to stylovka (Style Wagoon). 407 je auto střední (vyšší střední) třídy, tedy někde pod Superbem a od toho se odvíjí vše. Tedy, servis, technická řešení, ceny náhradních dílů, elektronické fíčurky apod. Prostě, mechanika tam nebude jako ve Fiatím bílo-černém medvídkovi (Pandě) A cena odpovídá kvalitě, provedení a elektronickým fíčurkám (předpokládám však, že to tu vůbec nechceš řešit a když se rozhoduješ pro auto z tohoto segmentu, je ti to úplně jedno) ... já ti nepomohu, pro mě je P407 ještě moc drahá Osobně, být tebou, mrkl bych se na roční BMW.
-
já bych to nebral tak \"generelně\" - 4 roky a pryč. Když to sečtnu, tak kilometr mě stával 2,50 Kč, až to dopočtu po posledním podzimu to bude možná i pod 2 Kč/km. Amortizace z toho dělá 30h/km, nafta 1,50 Kč/km, opravy okolo 50 h/km, pojistka 10 h/km. Něco se vrátilo na \"taxikaření\" V zůstatkové ceně auta jsem sice v záporu - skoro 20 letej wergl, který nikdo nechce a navíc auto ani nereprezentuje. Když bych ho prodával, tak asi budu muset kovošrotu něco zaplatit Pokud chcete řešit generelně kdy jiné auto - jde o to zjistit, kdy auto se vyplatí ještě opravit, nebo se s ním rozloučit. A to je kumšt. ...mno jo, stavebko se už tak moc nevyplácí
-
Jo, B, C+E je super. Osobně, co jsem za poslední půlrok pracovně najel (asi 25 tkm - není to moc), tak fakt radši vyměním teplo kanceláře za realitu silnice. Už takhle mi kočovný život fakt nebaví. Ad auto: díky tomu, že se svým šrotem mám poměrně suprově zmáklou jízdu po německé dálnici (rychlostní průměr hodně přes 100 km/h), přesto sháním slušnou P306 Break HDi. Jen je škoda, že prostě nejsou a připomíná mi to hledání jehly v kupce sena. Já fakt Ibizu Vario nechci. (další možností je 306 3D HDi, jenže těch je ještě méně než kombíků). Jako, to se ti ostatní tak smějí, že chceš nový auto, vybodnout se na školu a dalších 40 let točit volantem? Doporučuji si to nejdříve zkusit na zkoušku. Hele, na to, co schceš v životě si musíš přijít sám. Je to stejná rada, jako:\" Že se o kamna můžeš spálit. Či, že se v zimě nevyplatí olizovat kovové zábradlí!\" Pokud však chceš se stát kamioňákem (a skvěle bys k nim inteligenčně zapadl) , pak věz, že pěkné osobní auto ani pak moc nevyužiješ. Na druhou stranu, když jsem se Šrotem v pátek 28.1. stoupal v půl šesté večer do kopců nad Norimberkem a ve zpětném zrcátku jsem viděl (ještě) velkou temně oražovou ohnivou kouli...je príma, když se dny prodlužují.
-
Sice jo, ale furt je T16 oproti Mi-čku o 200-300 kg těžší.