Jump to content

lukr

Uživatel
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

About lukr

 • ID člena
  1029
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1996

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  kolín
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lukr

  Zamykání

  Nemaje garáž ani dílnu, kam by se pežotek vešel, využil jsem hezkého počasí a začal hledat (zbytečně rozebírat kde co) až jsem skončil u řídící jednotky zamykání. Když odpojím jednotku a natvrdo si pustím napětí na motorky(jen ťuknout) tak krásně zamyká i odemyká. Tak kabely jsou zřejmě v pořádku. Než začnu bádat a hledat po vrakáčích, nemáte někdo tip na náhradu jednotky? Co jsem se zběžně koukal tak zatím bylo všechno sady.
 2. lukr

  Zamykání

  Ahoj, tak přesně tohle mi teď začala 406ka dělat taky. Nevíte někdo kde jsou konektory připojení kabelových svazků ze dveří? Předpokládám že v sloupku dveří. A jak se k nim dostat? Případně nemáte někdo zapojení-obsazení pinů? Díky.
 3. lukr

  Motor zhasína

  Kdysi mě na 1.8 trápil podobný problém. Čidlo teploty nasávaného vzduchu byl ten důvod. Po výměně OK.
 4. lukr

  střešní okno

  To mě teď čeká. U spolujezdce se mi na koberečku, když prší, objeví voda. Stéká tam z míst kde sloupek přechází do prahu. Když jsem škvíru mezi stř.oknem a střechou přelepil páskou tak to bylo v pohodě. Hadičku jsem zkoušel vyčistit, ale bez úspěchu. Měnil jste ji někdo? Co všechno musím rozebrat abych se k tomu dostal? Předpokládám, že musí jít dolů tapec střechy a plast ze sloupku u okna. A co dál?
 5. Technická dopadla nad očekávání dobře i když slovy technika na emisích "ten katalizátor je už trochu unavený, no, počkejte si".
 6. Tak jsem nakonec zakoupil hliníkové flexo potrubí Ø 75 mm. Na tu plastovou přechodku pasovalo s malinkou vůlí. Tak stačilo pár závitů izolační páskou aby to bylo na fest. Jak to dopadlo je na přiložených fotkách. No a abych se nenudil a nejásal jak se mi to povedlo, tak jsem, protože mě do konce měsíce čeká technická, kontroloval co všechno svítí a co ne. Nesvítila zadní mlhovka. Když jsem vyloučil žárovku a pojistku a v zásuvce pro přívěs rozpojovací kontakt, dostal jsem se po kabelech do místa přechodu kabelového svazku pátých dveří.Tak mám znovu o zábavu postaráno.
 7. Motorizace je 1,8 16v. Tohle je první část hadice vstupu vzduchu do komory filtru. Je v blatníku nad mlhovkou. Možná když vyndám znova mlhovku a tu plastovou vložku z blatníku...
 8. Díky za rady. Budu muset sehnat nějakou hadici. Horší asi bude dostat to tam kam to patří, no snad to nebude na rozborku půlky auta.
 9. Ahoj všem příznivcům a majitelům 406tek. Včera, když jsem měnil přední mlhovku tak se na mě vysypalo něco co kdysi asi bylo částí sání. Rád bych radu od zkušených. Musí to tam být? Je to ještě k sehnání, případně dá se to nahradit? Díky za Vaše rady.
 10. Jo, jo, Vihorlat. Kdeže ty servisácký časy z minulého století jsou.
 11. krtek 2 - díky za objasnění a pozdravuj Sninu. Jako mladej servisák u Tesly jsem tam nějakej čásek pobyl v TOSce při oživování lisů, ale to už je hóóóódně dlouho. Ještě jednou díky.
 12. Aha, zjišťuju že mám mezery ve vzdělání . Jestli jsem to dobře pochopil, tak odpružená část pohání alternátor a pod., kdežto řemen co pohání vačky je natvrdo z kliky (což je asi logické, ta guma by tam dělala neplechu, měl jsem si dřív najít alespoň obrázek řemenice ). Mohla by, pokud se opravdu ta řemenice tolik protočila, v tom pokračovat? To by asi nebylo moc dobré, spíš nebezpečné.
 13. Díky za odpověď. Pokud tedy dojde k pootočení řemenice, pak se ale musí rozhodit časování a může nastat kolize ventilů s pístem. A pokud se to pohnulo jednou, může to udělat znova. Uvažuju správně?
 14. Ahoj všem, jestli tomu dobře rozumím, tak pokud budu takto postupovat, tak v tomto okamžiku (90°před HÚ) musí sedět aretace vaček (ale nemusí sedět aretace na řemenici klikovky)? Platí to i pro 1,8 16V? Jde mi o to, že před koncem loňského roku mi měnili rozvodový řemen. Podle toho co mi mechanik pak povídal, tak když zaaretoval vačky, tak mu neseděla řemenice a to dost. Myslím že mluvil skoro o půl otáčky. Myslí si, že to je řemenice z jiného typu motoru. Je to možné? Bylo by poznat, při normální jízdě, že je řemen na klice nasazen třeba o jeden zub mimo? Díky za vaše názory.
 15. Díky oddie za rady:potlesk. Proklikal jsem se až k 1,6ce ropáku a tam tu správnou (rozměrově i tvarem) manžetu našel. Netušil jsem, že to je jako když vaří Babica: Patří tam sice tohle, ale když to nemáte, dejte tam tohle:D. Ještě jednou díky.
×
×
 • Create New...