Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Mi16 vymena palub. za novejsi typ?

    máš kliku, že máš Mi-čko
    • 18
  2. vix

    regulator tlaku paliva

    kocolid : hmm, chytrý... takže, když ho vyrábějí, tak ho nezkoušejí, bo by pak nefungoval ? Tomu snad nevěříš ani ty ?
    • 19
  3. vix

    aké PZP na 2.0 Hdi 66kw

    ajven : a o tom to je
    • 20
  4. vix

    Převodovy olej Vyměna Poradte

    stando: já mám auto, co objedzy okolo zeměkoule už ani nepočítá, a když jednou za čas vyměním olej v předovce, tak to řadí o poznání líp a vůbec to nehučí. Ono záleží taky, jaký olej tam dáváš - trefíš se mimo specifikaci a neštěstí je na světě. S 307 - myslím, že nová auta vypouštěcí šrouby ani nemají.. snad jen kontrolní. Někudy se tam ten olej musí nalévat, tak bych ho tím nalévacím hrdlem šikovně odsál a do demontáže poloos bych se raději nepouštěl. Oni jsou tam jakési simeringy, které by po zásahu také nemusely těsnit
  5. vix

    aké PZP na 2.0 Hdi 66kw

    OK: máte pravdu, jsem idiot, že na tohle reaguju, bo napsat "povinné ručení" do www.google.com není problémem. (for f3Rd@) Problémem bude tyto informace zpracovat - a to stojí čas. Jak byla cílená otázka, tak to znamená, že daný člověk chce na povinném ručení maximálně ušetřit, a přitom nikdo neví vstupní podmínky - třeba u mého starého atmosférického diesela platím jen něco okolo 3 tis. měsíčně, ale nikdo už neví, jaké mám bonusy nebo malusy s dosavadní praxí (délku pojištění), kolik je mi let, kde žiju, jestli mám u dané pojišťovny životní pojistku, jestli mám i k vozidlu havarijní pojištění ... pak se nedivím, že dotyčnému dají 2 agenti různé ceny. Já taky chodil, hledal a ptal se - na netu, známých, agentů ... Takže, nejnižší pojistku ti nedohodím, neb neznám vstupní podmínky (a každá pojišťovna cílí na jinou skupinu zákazníků). Ale máš pravdu, je to o dobré vůli... neb ji má i tvůj agent.
    • 20
  6. Kurt: hustilkou, ne ? Nebo kompresórém Já je hustím převážně dusíkem
    • 23
  7. vix

    Únik nafty z palivového čerpadla

    bych ho nechal nastavit... za cenu jedné-dvou nádrží budeš mít dlouhou dobu klid. Z tého istého modelu to být nemusí, podle mě stačí, že bude z 1.9D Počkej na oddieho(nebo mu napiš U2U), ten téhle problematice rozumí lépe (občas má hlášky, jak se trefuje funkčníma čerpadlama Lucas do koše )
    • 16
  8. vix

    Únik nafty z palivového čerpadla

    dodino: Dej tam Bosche - pokud máš mechaniku, tak to budou jenom prkotiny. Čerpadlo (dobré) stojí okolo 3 tKč. Peugeot je v koncernu PSA (jako Citroen), nevím, jak je to u Fiata. [upravil dne 7/11/07 vix]
    • 16
  9. vix

    Únik nafty z palivového čerpadla

    hmm, nejideálnější je toho Lucase vyhodit a koupit jetého Bosche. A když budeš mít kliku, tak při koupi a přetěsnění i nějakou tu stovku oproti těm 5 tisíscům ušetříš. Jenže, ty už máš ten "poloelektronickej " motor.
    • 16
  10. vix

    tlučení při zatáčení

    většinou tohle dělá "uvolněné" horní uložení tlumičů - resp., kolik s ním máš najeto od poslední opravy ?
  11. vix

    Zatéká do 205

    mě teče "vyklápěcími" bočními okýnky (přes gumu) - u 3 dv.
  12. vix

    Turbo

    proč? ... pro většinu národa je motor po 120 tkm zralej na GO (alespoň Š120 toto měla, že?) a při nájezdu průměrného českého řidiče po ČR s rozvinutou dálniční sítí a cenou paliva úměrnou jeho platu, tj cca 10 tkm/rok je hranice 120 tkm úplně snová. Co na tom, že oněch zmiňovaných 120 tkm na západ od nás je program na 3-4 roky, u dieselu dokonce ještě na míň.
    • 16
  13. vix

    problem brzdy

    tuším, že jsou tam závity M8 a dají se ještě přeřezat na M9 - v dávných dobách se to tu popisovalo.
    • 13
  14. vix

    Turbo

    protože cena, najeté kilometry a věk vozu musí být co nejmenší čísla:)
    • 16
  15. vix

    problem brzdy

    navařit na to matku a vytočit by nepomohlo ?
    • 13
  16. vix

    aké PZP na 2.0 Hdi 66kw

    A ČO SI SKÚSIT NAJIEST SÁM ?! P.S.:od jisté doby nesnáším lidi, co nehnou prstem, ale jenom kňouraj a škemraj. (a píšou to ještě ke všemu verzálkami.. aby to kňourání bylo asi co nejvíc slyšet !)
    • 20
  17. vix

    zadost o radu

    proč tam chceš 4 kvalt ?
  18. vix

    Váha vzduchu v čudu?

    když jsi zvědavý a málo informovaný - není lepší, než se někoho doprošovat, si tu informaci najít sám ? Znamená to ovšem se zvednout a jít do knihovny, hledat na internetu - prostě ztratit nějaký čas. Sorry, možná se ti moje reakce zdá krutá a až moc drsná, ale nezapomeň, že příspěvky sem ostatní píší jen a pouze ze své dobré vůle (tedy bez nároku na honorář, bez záruky, etc.). No, anebo se zeptej u svýho "servicemena"
    • 9
  19. ne, ale vzhledem k tomu, že ti IC u dieselů přidává dost (57 kW u 205 TD bez IC a 66 kW s ICe u 405 TD - totožný motor) .. a nástup turb (i u benzínů) je v Evropě díky zelené vlně zaručen (byť benzíny nemusí mít IC - jsou řešeny jinak), tak na tom možná bude i něco pravdy.. spíš se přikláním k chlazení směsi, přece jenom cca 14 dílů vzduchu na 1 díl pochybného a korektního biopaliva dá větší váhu.
    • 33
  20. Carnotův cyklus je založen na rozdílu teplot... spodní hranice je jasná, to je teplota vstupující : (směsi pro zážehový motor, vzduchu pro vznětový motor (proto intercooler), vody pro parní stroj) a je okolo 30-50 °C. No a rozhodující je převážně horní teplota, kde jsme limitovaní materiálem(tlaky apod.). Čím je tento rozdíl větší, tím je účinnost daného stroje vyšší. ŘJ si zadaptuje všechno - vlastně to řízení je velmi nahodilé, motor je řízen občas vaší nohou na plynu, občas lambda sondou ... čert any se v tom vyznal.
    • 33
  21. "kapacita" palivého čerpadla... tu raději ani nechtěj znát ... rozhodně by nenarazil ! [upravil dne 5/11/07 vix]
    • 36
  22. vix

    Žádost o povolení Pneu

    dyť je to trapná sériová 1.4 s 55 kW - motor TU a běžná náprava. Mmch, v techničáku mám taky jako alternativu 145 SR 13 (tedy, balony 145/80 R13)
    • 28
  23. Já vím, já to nechtěl napsat tak tvrdě - vyměnit řidfiče, pak motor.
    • 36
  24. hmm, dobrý... hladký diesel s nákladem do 300 kg a Praha/okresky fifty-fifty? 205 jezdí do 6 lt/100, tenhle o něco větší šmejd musí max. do 8/100. Se divím, že se vám to nevyplatí opravit, novej (lepší, a to o dost ) motor 1.9D pořídíte za 5-8 tKč.
    • 36
  25. vix

    Druhy H4 žárovek

    uvidíš
    • 13
×
×
  • Vytvořit...