Proste, kdyz se motor toci, tak z odvetravani klikovky a podobnejch habsi (ventilove viko) se nejaky olej dostane do filtru. Proto leju olej na dolni rysku, pri ostrejsi jizde co je nad se casem nejak vycaka.
Navic, zase tak hrozne to neni, jestli se nepletu, tak 1.8-1.9 D by mely mit filtr \"mokry penovy\", tj nejakej molitan nacucanej olejem. Proto neni duvod neco resit. Je to, naopak, spise ku prospechu
Na papirovej filtr se da taky jezdit. Ujel jsem na nej nejakej 30 tkm (po 10 tkm) a nijak drasticky od oleje nebyl (no, byl, ale trochu). Jinak bych rekl, ze sla spotreba trochu nahoru, ale to mohlo byt taky jinejma vecma (poloosy, loziska, aj.)
A to je asi tak vse.
-vyvedeni odvetravani klikovky pod auto... no, kdyz chcete, ja mam na to vlastni nazor