Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    vzduchový filtr GREEN

    Ale ne, vzduchovej filtr prida nejmin 25 koni a do prevodovky o jednu rychlost navic, takze obycejna 1.4i pak dosahuje rychlosti 238,57 km/h BTW: filtr sice za par korun neni, ale i tak, kdyz ho budu menit po 10tkm, mam na normalnich 10 vymen a do ty doby se mi auto stejne rozpadne (nebo ho nekde naborim)
    • 17
  2. vix

    Praskly chladic na 605

    U Vasendy meli loni nejprve tyden tri chladicu a hned na to tyden tri topeni... mam dojem, ze vsichni do toho lili ty sajrajty
    • 10
  3. vix

    rozvody

    Ja nevim, jestli menit i kladky nebo ne, ale bezne se tak nejak rika, ze kladky je mozno menit ob vymenu rozvodaku. Na druhou stranu, kdyz u takove dieselove 205 meni original Peugeot rozvodak po 120 tkm i s kladkama a neoriginal remen se doporucuje menit jednou po 70 tkm, myslim, ze to vyjde tak nastejno.... Jak chces, ale jestli si myslis, ze 1.9 TD je novy motor, tak nevim... proste, je to na tobe, nikomu nic neradim, nikomu nic neslibuju, zivot je otazkou priorit.
    • 10
  4. vix

    206 - 60 000

    Anebo, nechci nikomu delat reklamu, ale ten service, co ma nahore reklamu, dela taky takove ty prohlidky typu : \" Kupuju auto a nevim, co ceho jdu \"
  5. vix

    Čep předního ramena 205/309 GTI

    mam dojem, ze samotny cep nesezenes No a cely rameno stoji asi tolik, co psal Ikr BTW, je to skoro 2x vic nez na non-GTi 309/205...
    • 23
  6. vix

    Naftový šroub 406

    zkus tam dat jakykoliv prutocny sroub, treba pro zacatek.. nemusi byt zase tak drahy a v kazde mototechne by ho mely mit... terba prutocny sroub z obycejne trosky (treba z olejove filtru u stareho modelu, nebo primo od nadrze )
  7. vix

    Praskly chladic na 605

    Ja nevim, do chladice patri antifreeze nebo prinejhorsim demi-voda. Lejt tam nejaky \"zazracny\" vodicky, co to opravi je docela silenstvi. Ale coz, az vam to nekde zase rupne, vy vyvarite, podpalite ventily a zadre se vam motor....
    • 10
  8. vix

    Spotreba oleja pre P307

    Ceske oleje se delaji z ruske, velice sirnate nafty. A sira v oleji je nezadouci, ona je nezadouci i sama o sobe v nafte. Jinak, je kazdeho vec, na co bude jezdit, a jaky olej bude do motoru lit. Hlavne aby olej splnoval visklozni tridu a specifikaci dle API/ACEA. Howgh !
    • 23
  9. vix

    Na Praze 6 SETA nafta?

    Seta neni a nebude. Od 1.5.2004 plati ten blbej zakon EU, ktery zakazuje prodej smesne bionafty .. 30% metylesteru a 70% normalni nafty v zemich EU, takze to, co bylo v nadrzich se od te doby vyprazdnilo a BIO proste neni. Na www.seta.cz v sekci ceniky mate uz jenom motorovou naftu. Proste budeme jezdit na mrtvy brouky
  10. S tim cucenim si nedelej starosti - nejlepsi je sundat nejakou cepici, nebo sehnat nekde nejakou misku a zacit vybirat cumne. Cumilove pak odejdou... vicemen dobrovolne
    • 17
  11. vix

    Přepínač světel na 405

    ja myslim, ze jsou stejny, stejne kulaty
    • 9
  12. tech 150 to jelo po rovine na 4 a 5 ve vyssich otackach to uz moc netahne, prece jenom maximum kroutaku mas nekde okolo 2000 ot/min, a pak pada.. takze auto tak nezrychluje... proste pak netahne (roste vykon, ale klesa moment - ) po dalnici se da jet stabilne tech 130, ja jezdim mezi 110-120 pac se rad couram a brzdy taky nejsou nejmladsi... ale 130 drzet vicemene stale neni problem... na gumach by ti mel tachac o 3% premerovat, jak moc to brzdi gumy nevim, ale asi moc ne... ale treba mam jenom blbe nastavenej tachac
    • 21
  13. vix

    Taky se za jizdy poutate??

    no jo, jenze kdyz to sluzebni TDicko tak krasne jede ....
    • 31
  14. vix

    Přepínač světel na 405

    Nedavno jsem to kupoval nove za 1400,- (original Valeo) , na vrakaci za to chteji 700,- jinak, 200,- je moc .. hele, nemusis delat zadny tistak, nic, staci, kdyz si za 50,- koupis vypinac na lustr - ten je do 16A a ty proudy, co prepina by mohl taky snest )) PS: jinak, kdyz vam to odejde, prepinat s tim jde... je to dost krkolomne a chce to ten spravny grif ! na dalkove se jedna o to, ze date packu do mezipolohy, az se rozsviti dalkove, a prepnete na parkovaci a zase zpatky na potkavaci - mely by se rozsvitit dalkova. na potkavaci - musite na parkovacky (vidite tmu !!!!) a prepnout na potkavacku..
    • 9
  15. Ja nevim, me ta 1.8 D jezdi tech 120 km na 4 pri predjizdeni, na dalnici mi to jelo 150 na 5 (a to jsem jezdil jeste na bionaftu) .. jinak 140 docela dost a motor moc slyset nebyl (ta bionafta) ... a spotreba docela dobra Ale ty diesely maji uz neco za sebou... tem cislum na tachaci bych moc neveril ) A kdy jste naposledy serizovali ventily (ja na to obecne dlabu, motor moc nezere, ale mely by se po 20 tkm serizovat )
    • 21
  16. motor v prdeli nebude, protoze ti to jede na trojku 100 km/h - to diesely jezdi Spojka ti klouzat nebude, protoze diesel na trojku pri 100 km/h toci nejakych 4000 ot. a to je asi tolik, kolik tak nejak snese. 1 - cca 40 km/h (ale to je uz mooc) 2 - cca 60-70 km/h (tohle fakt nezkousim) 3 - 100 km/h 4 - 130 km/h (treba do kopcu na dalnici) 5 - 160 km/h - motor mas na 4000 ot. a pak \"vypina\" cerpadlo nezapomen, ze diesel ma nejakych 60-65 koni (asi stejne jako Skoda Favorit) .. vic proste nepojede.. Muzu se zeptat, jaky tam mas GUMY ? Protoze ty hodnoty, ktery jsem psal, jsou pro 165/70 R13
    • 21
  17. vix

    Nadrz Peugeotu 205

    Nadrz ma 50 litru, akorat se zda, ze u toho diesela je oproti GTi vetsi
  18. vix

    Podtlakové čerpadlo

    Jak je to vlastne s tou membranou ? Dela se nejaky ND za par kacek ?? A za kolik zhruba kacek ?
    • 8
  19. vix

    Podtlakové čerpadlo

    Vyvevy na 205 vseobecne odchazeji. Muzes na vrakaci koupit jetou za cca 2500-3000.(otazkou je kvalita) Taky jsou dost haklivy na stav oleje, co je v nich. Vetsinou vytece olej a pak se to zadre (a blbe se to prelisovava), nebo zkusit vymenit membranu.(pokud je praskla - ale dooost blbe se shani) Jinak nahore mame polozku VYHLEDAT, tak tam zkus zadat neco k tomuto tematu a najdes toho habakuk
    • 8
  20. vix

    :o)

    Brrr, ale dost pravdive
    • 17
  21. vix

    jak silnou baterii por 205D

    Shrek1 : kapacita baterie neni vubec zavisla na vykonu alternatoru. - kapacita baterky pro diesela co nejvetsi (starter je totiz zarizeni s prachmizernou ucinnosti a mraz je svi..a) ... prusvih je, ze za kapacitu se hodne plati - 50 A altik by mel stacit. (svetla cca 15 A, ventilator+ sklo 15 A, no a tim zbytkem se stoucha baterka ) nezapomente, ze diesel jezdi taky skvele bez baterky
    • 9
  22. vix

    Spotreba oleja pre P307

    Kazdy novy motor neco zere. At jsou tolerance v posledni dobe sebelepsi, proste motor si ze zacatku musi sednout. takze u novyho motoru do cca 15 tkm bych si se spotrebou oleje nedelal starosti (treba u takove S100 se po vybrusu olej vymenoval v intervalu 500-1500-3000-5000 atd.) Jinak, lit do novyho motoru plnou syntetiku - nevim, ja bych daval jako prvni napln spis nejakou polosyntetiku - plna syntetika tvori velmi tenky film a pokud motor jeste neni sedlej, tak obcas taky nemusi mazat. Jestli se nepletu, tak kdysi davno se do Felicii jako prvni napln daval dokonce mineral. Mineral je dobry pro stare diesely. Nemaji velky merny vykon a uz maji i neco za sebou. U turba zalezi docela dost na kvalite oleje, turbo toci okolo 200.000 ot/min a kvalitni olej je tady zadouci. Cim je olej kvalitnejsi, tim vic vydrzi turbo (lip se maze). Paramo je cesky olej, vyrobeny z ruske nafty s aditivy z Belgie. Takze nic moc. Tento olej od Parama kupuje a staci Hekra. mmch: ja sam leju do 15 let staryho dieselu Mogul. A zase tak spatny to neni.
    • 23
  23. vix

    Boj proti terorismu

    Drzme se definice : že hnutí Taliban považuje za hřích konzumaci alkoholu -zaver je asi jasny ... jenom pak radsi nesedejte za volant !!!!
  24. vix

    El zrcátka

    Ja bych zacal pojistkama Prece jenom, kdyz nejsou obe a predstim sly ....
  25. Haleluja ! jestli to chcete udelat okolo 10-11.10 v okoloji JH, tak bych se na skok zastavil. Jinak by me zajimalo, kdo na me dneska rano blikal, kdyz jsem jel z CB do JH - byla to takova zelena 106 se zlinskou znackou. Pred ni jely dve nove nastrikane Skodovky !
    • 82
×
×
  • Vytvořit...