Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Hezký články

    jsem našel loni něco o 405 - ale protože chcu (musím) udělat nějaké www stránky, tak jako náplň by to bylo dobrý... Nějaké texty by byly, ale nějak není čas.. snad v létě. MMCH: v těch starých číslech jsou super věci - třeba, jak fungují karburátory apod.
    • 24
  2. Spínač na couvačku jsem řešil taky, když jsem auto koupil...já třeba měl nějak přerušený dráty od spínače k žárovce, ale mohla to být taky pojistka, což nevím, nicméně hned první den jsem přišel na to, že mám francouzské auto natáhl jsem si tedy nový drát - spínač mi pak chvíli vyskakoval, páč ty dráty drhly vypínací páku spojky, nebo co to bylo Kloubek řízení .. nevím, něco by mohl mít teoreticky oddie, ale zkus se mrknout tady ve foru do historie, někdy se to už tu řešilo (možná to byla 309, ale princip je u řad 309/205 stejnej)
    • 7
  3. vix

    kolik litru vody do 406:)

    nevím, 406 nemám a ani nevím, jakou máš motorizaci.. ale snad ti víc s těma ryskama poradí někdo, kdo 406 má
    • 8
  4. vix

    kolik litru vody do 406:)

    dolejvej to na tu míru, pak ti to mizet nebude Co je přes, motor stejně vyplivne a navíc mu to nedělá dobře ..
    • 8
  5. vix

    klakson 309

    Demontáž klaksonu na 205 - stačí vzít lano, zaháknout ho za nějakou nepohyblivou překažku (např. bagr), jeho druhý konec dle návodu přidělat za přední tažné oko Pežota, nastartovat motor a zařadit zpátečku. Po chvíli je klakson zpod nárazníku venku :P
    • 10
  6. vix

    Řízení

    Může to být třeba vymlácené horní uložení tlumičů .. třeba
  7. vix

    Kde sehnat ????

    Bohouši : účinnost TDi a GTi je ve 190 (bráno při konstantní rychlosti) zhruba stejná (max. 5% o které vychází účinnost u nafty lepší) Ono mu to v těch 190 žralo skoro stejně.
    • 83
  8. vix

    Kde sehnat ????

    jerry205: GTIčko se dá koupit od 10 tisíc .. jenže, když se tady zeptáš kluků, tak každej do toho, aby to bylo spolehlivý auto, narval dalších cca 50 tisíc Kč. ( pak to teprve lze považovat za spolehlivý a bezpečný auto) ale jinak se přidávám k oddiemu - jestli tam dáš ten Mi motor , tak s tou 1.4 budeš mít na STK setsakramenstský potíže. No nic, jsi mladej a čilej, snad to zvládneš... my ti jenom popsali ty základní a \"banální\" potíže.
    • 83
  9. všechno je o tom, jak se servisy chovají k zákazníkům... u určitých servisů není problém tam přijet ještě jednou a vysvělit jim, v čem jste nespokojení (nikdo není neomylný), na druhé straně jsou určité servisy, které jedou na \"procenta\" (tam se cokoliv špatně vysvětluje) mějte tedy dobrou ruku ve výběru servisů ....
    • 29
  10. vix

    Kde sehnat ????

    Bohouši, vidíš - zase tak hezky napsané to nebylo
    • 83
  11. vix

    Kde sehnat ????

    Pokud chceš dělat takové fíkusy, tak rovnou tu 1.4 prodej a kup si GTi. Protože: 1) podvozek Sériové verze mají jiný podvozek než GTi - GTi má vepředu trojúhelníková spodní ramena a jinak řešené stabilizátory než zbylé sériovky. Podvozek dokáže v zatáčkách udržet větší síly. 2) poloosy Motory 1.4 jsou typu TU, 1.9 jsou typu XU, tedy jsou třeba jiné poloosy. 3) brzdy Sériovka.. vepředu kotouče, vzadu bubny GTi - vepředu kotouče (větrané kotouče), v zadu od výkonu 120 PS kotouče taky - chceš-li přestavit zadek z bubnů na kotouče potřebuješ jiný brzdový válec, zadní brzdiče .. přitom je dobré vyměnit přední brzdy za účinnější. 4)Chladič výkon chladiče je odvislý od výkonu motoru 5) elektrika - řízení motoru. Jedná se o jiné motory - předpoklad kompletního překopání elektriky je na místě. .. a ještě spousta prkotin, které mě ani nenapadají... zatím, co jsem tady napsal, představuje částku cca 20-25 tisíc + 10-15 za motor... ještě máš stále náladu ? Tím tě ale nechi odrazovat
    • 83
  12. vix

    Už zase jezdím přes kaluže...

    Bohousi, dělej to tak jako já. NEMEJ !!!
    • 17
  13. vix

    Kde sehnat ????

    jerry205, můžu se zeptat ? Ten Mičkovej motor chceš dát do tý kastle po 1.4 ?
    • 83
  14. vix

    P306 1,4, tesneni pod hlavou KO

    106 tkm za 10 let .. jo, tomu se říká málo ojetý auto. Těch 40 tisíc korun za 3 roky .. to, co tady píšeš, je běžná údržba. Auto jsi asi nekupoval nové : rozvody musíš udělat tak jako tak , výfuk ti během 5 let shnije jako u každého druhého auta. Ložisko a spojka - nevěřím, že by odešly po 100 tkm, po 200 možná ... to, že je to 1.4 - 55 kW a v 5 lidech to tlačíš do každého kopečka? A co proboha čekáš ? Vždy? je to jako Felicie 1.3-50kW s 5 pytli cementu.. ty taky moc rychle do kopců s takovým nákladem nejezdily. Všechno závisí na údržbě a na řidičském stylu - většinou je chyba mezi sedačkou a pedálama, i když vyjímky se najdou. Já se taky musel smířit s tím, že auto stárne a některé díly se opotřebovávají jízdou a některé hnijou stářím. Já jsem tohle ochotnej akeptovat, proto nevyužívám služeb ČD, ČSAD a Taxíků... každá sranda něco stojí
    • 6
  15. vix

    Kde sehnat ????

    ona 205 je docela malá a narvat tam tenhle motor je trochu zázrak.. Třeba turbodiesely se do 205 dělaly jen v 55 kW (57 kW) provedení, tedy bez intercooleru (který se nevejde mezi motor a kapotu) Ty TD mají stejný podvozek jako GTI - tedy na těch 55 kW docela předimenzovanej. U toho MI16 by bylo docela zajímavé, jak by musely být předimenzovaný brzdy a poloosy - nehledě na to, že ten Mičkovej motor je přece jenom o něco těžší. Asi proto nebyl v sérii. Ale kdyby, byla by to taková malá bestie
    • 83
  16. vix

    Necháte mě tu?....

    no, vzhledem k tomu, že se Partneři s Berlingama montují na stejné lince .. a s přihlédnutím k francouzské důkladnosti... prostě, se zadaří. Stejně si myslím, že na konci linky je jedna ženská, která lepí požadované znáčky na auta.
    • 40
  17. vix

    znovu nafta..

    oddie: já vím.. mě to říkali doma a když jsem v sobotu jel po jižních Čechách, tak tam bylo tolik žlutejch polí, že až přecházel zrak. Navíc ty žlutý kytky byly skvěle cítít, což mě jako alergika docela dráždilo
    • 26
  18. vix

    Kde sehnat ????

    Hele, Bohouši, ono se dělalo 205 MI ? co to byl za model? Já žil v představě, že byly jenom 405 MI, a JEHLIX má 405 MI se zkráceným sáním ? to jerry205: Prolez tady diskuzi, téma: Jak narvat Mi16 do 205 - je tady takovým evergreenem
    • 83
  19. vix

    znovu nafta..

    1) Přilejvat M2T do nafty je skvělá věc.. hlavně kvůli emisím a životnímu prostředí. 2) Nechápu pojem plně syntické aditivum.. může mi někdo vysvětlit, co je pak plně nesyntetické adivitum (aha, to bude ten M2T ) 3) Nevím, ale já mám u značkovejch benzínek zkušenost, že spotřeba o 0,3 lt neklesne. Podle mě to stejně jede, i stejně žere, akorát to míň řve, protože těma aditivama se zvedá trochu cetanové číslo.
    • 26
  20. vix

    Montáž klimy do 405

    Podle mě na klimu je jiná olejová vana - takže asi na měrce budou ty zuby jináč ... Klimu nemám, ale mám střešní okýnko
    • 12
  21. No, sice mám v červnu naprásklý termíny a nejsem se svým naf?ákem sprinter, ale proč ne? I když z mého pohledu by bylo možná zajímavější zimní klouzání...
    • 57
  22. no, letiště je to pěkný, takový bez ničeho ...akorát přes něj vede silnice, takže když se nám podaří šikovně vyhnout autobusům... Ale jinak nejsem proti...
  23. No, nechcu se hádat, ale mě ta kontrolka u starého typu funkuje na principu jakési odporové dráhy.. ten plováček je totiž lehčí než voda, ale zároveň těžší než ropa, takže klidně plave na hladině vody. No a při určité výšce kontrolka začne svítit. A navíc, bezva funkuje bez jakýkoliv kapalin - stačí obrátit zapojený filtr vzhůru \"nohama\". A kontrolka svítí...
    • 25
  24. vix

    Sdodofka ma vynikajici vykony

    Byla kdysi stará norma ČSN, která udávala čistý výkon motoru - jak říká oddie. Vedle toho se udávala i norma SAE - výkon s příslušenstvím. A ještě pro zajímavost - Spotřeba dle ČSN se udávala jako spotřeba při ustálených 2/3 maximální rychlosti.
    • 10
  25. vix

    Motor XUD9

    No, ale to asi nebyl XUD9:P
    • 14
×
×
  • Vytvořit...