Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    ČZ 175 --- asi jsem se zbláznil!!

    Užovky měly vyjímky na blinkry v nárazníkách apod, o hluku tam nic nebylo.. jenom vím, že měly hluk vně cca 78 dB, což měly elektrické lokomotivy a auta tehdejší doby měly okolo 72 dB. Radek.Hurvajz ... ta Felicie by zase naopak ty lišty nahoře na blatníku mít neměla.. ale jinak pěknej akrylát
    • 27
  2. vix

    Silverline H4

    V OBI se většinou nevyplatí věci do auta nakupovat.. Heslo: \" Kvalita za pakatel \" tam neplatí .. ale třeba se pletu
    • 27
  3. vix

    Silverline H4

    nevím, mě Noname H4 svítily 60 tkm, než se jedna odporoučela. Tak jsem koupil Tungsramy +30% na obvyklé wattáži (85,- Kč / ks) a vydržely cca 30 tkm (přičemž mě opustily pak nějak najednou obě), teď jsou tam Phillips +30% (80,- Kč / ks) a dávám jim tak 35 tkm Nezapomeňte, že čím vyšší svítivost, tím většinou tenčí vlákno - a tím větší možnost přerušení drátu otřesama, přepálením apod. No a do vyšší wattáže bych osobně u 205, 405 možná i 306 nešel, bo nemají relé a veškeré proudy tečou přes tu páčku, která stojí nová okolo 1400,- , na vrakáči polovic a přitom krásně vypalují kontakty.
    • 27
  4. ne, nežiju.. jsem to pozoroval když bylo cca 15 lidí a pak jako ře ne, tak jsem se o to přestal zajímat njn, nikdo není dokonalý ale díky.. zkusím mrknout do sekce srazy
    • 16
  5. co je v Chomutově ?
    • 16
  6. vix

    ČZ 175 --- asi jsem se zbláznil!!

    já furt co ti tam chybí, a ony lištičky (tím nemyslím mladé lišky)
    • 27
  7. vix

    Nefunkční blinkr

    kdyby kostra, tak mu nefunkuje i zbytek ....
  8. stará palubovka je defakto stejná jako nová.. jenom jsou trochu jinak řešený/laděný kontrolky apod.. nová je spíš takový facelift. To samé platí o páčkách, i když tady si myslím, že v některých 87 by mohly být kulaty... Ten otáčkoměr v takhle starý palubce mi zatím sedí jen k jednomu modelu ... první 1.4 GT (alespoň si to myslím)
    • 10
  9. vix

    Dobrej inzerát na 406

    Ta Jawa má 4 kW kvůli tomu, že je to od 15
    • 25
  10. vix

    ČZ 175 --- asi jsem se zbláznil!!

    hlavně nevysávej !!! To jednou udělal kámoš a z vysavače měl příruční plamenomet
    • 27
  11. Palubka s otáčkoměrem snad z 309 (když se trochu upraví). Taky si dávej pozor, ať koupíš dieselovou, benzínová vypadá už od pohledu trapně... červené u ní začíná až okolo 7.000 ot, kdežto 1.8D končí někde u 4.700 !!!Taky si zjisti jaká je elektronika v otáčkoměru, ale můsíš to tady někde najít, bo se to tu řeší co půlrok. A nevím, jestli u takhle historického kousku, jako je rok 87 bude vytažen kabel od předovoky k palubce. mmch mato205: tak tenhleten otáčkoměr jsem ještě na živo neviděl (vím, že se do jistých 205 dával, ale spíš tam pak později cpaly palubky alá XS a GTi) ... snad jednou jsem málem zajásal u kolegovo 1.1i, ale byl sem usazen, že je z Fabie ... a navíc, tenhle je taky benzínovej !
    • 10
  12. vix

    Zápach

    No, jednou mi někdo říkal, že měl podobnej problém a když pořádně prolezl auto, tak našel mrtvýho potkana někde u motoru. A když autu nakládal víc, tak potkánkovi začínal doutnat kožíšek
    • 11
  13. vix

    hadice

    Jak psal oddie, nějaká z 205, nejlépe z dieselové Jinak, jakákoliv, která ta půjde ( a s hledáním ti přeji hodně štěstí ) P.S.: Obvykle měním peugeotí hadici ruplou za peugeotí hadici zdravou, bo z principu objíždím většinou peugeotí vrakáče. A obyčejně seženu nějakou hadici z dieselové 205. Jestli to nebude tím, že mám dieselového Peugeota.
    • 7
  14. vix

    Co udělat před zimou?

    zima je už tu (kromě července a září) celej rok .. jsi si taky už mohl zvyknout
    • 30
  15. vix

    Rozměry pneu/disků

    Myslím, že rozteč je 4x100 mm (pokud nemáš 1.0i) wíce info najdeš na www.e-pneu.cz
  16. vix

    CVAKANI ASI RELE

    Mechanické díly v relé ... taky mi to dělalo, pak chvíli spínalo a chvíli ne, a pak se totálně odebralo do věčných lovišť ... zkus ho vyměnit (nebo si ho někde půjč), stojí tak do 200,- Kč (já ho dostal na vrakáči gratis k nějakému dílu, protože jich tam maj mraky) - to relé je unikátní, má více pacek než ostatní (ale 205 má jen 6 relé v přístrojovce, u 306 nevím). Jinak, každé relé nějak cvaká, teď tam mám italské a to cvaká spíš do staccata
    • 14
  17. vix

    Co udělat před zimou?

    Houby s octem ! (nevnášej do toho zmatek) Fridex je většinou modrej nebo zelenej nebo jinak barevnej a je celoroční - bo obsahuje inhibitory koroze a leje se fakt do chladiče - dá se ředit destilkou, dle doporučení výrobce (většinou je dokonce zředění žádoucí). Vodička do ostřikovačů - hýří opět všemi barvami, leje se do nádobky ostřikovačů a pokud máte fobii 1.2HTTP, tak vám ji dolejvá servis (neb to umí skoro každý). Tyhle vodičky se dělí na značkové (ty co dolejvá servis, co se kupujou na benzínkách a co voněj) a běžnou konfekci kupovanou v Kauflandu či jiném \"motoristickém\" kvelbu - dle přání a chuti každího soudruha. Howgh !
    • 30
  18. vix

    \"bláto\" na víčku chladiče

    Nemrzka by se měla měnit po 2 letech nebo 40.000 km, bo se z ní ztrácí inhibitory koroze. Ale jinak jí tam můžete mít klidně i 10 let - schopnosti si drží stále.
    • 6
  19. vix

    Co udělat před zimou?

    nevím, ale já jezdím na tu kauflanďáckou furt - 5 lt za 70 Kč do -20 a ještě se mi nestalo, že by to zamrzlo v nádržce, natož v tryskách. Buď mám kliku, nebo nevím. Jenom vím, že jsem jednou koupil letní směs ( což je blbost, bo stačí voda - navíc jak často v létě pouštíte ostřikovače ) , byla růžová, bylo jí celkem 5 litrů za 25 Kč - voněla jako malinová limonáda a kdyby se zředila 5 llt vody, tak by i tak vypadala. Akorát, jak jsem už řekl, jsem to neprozřetelně nalil loni na jaře do nádržky od ostřikovačů ... gumičky to sice nerozežralo, rozežralo to akorát tu starou vazelínu, co tam byla a samo se to vypustilo ... no, nakonec jsem jsem strávil přijemně odpoledne rozebíráním půlky auta, bych se dostal k nádobce od ostřikovačů a tu gumičku zase řádně vazelínou napatlal. Nevím jak vy,já se těším na zimu a vyrážím do Kauflandu !
    • 30
  20. vix

    Jak na to Peugeot 205

    Jak na to 405 k prdu být nemusí.. kde je ?
    • 59
  21. vix

    jaké maximum jste natankovali?

    jj, přes půlku republiky
    • 9
  22. vix

    Pěkný model (POZOR! není to Peugeot)

    vlastně to tak trochu představuje živočišnou buňku - ta má taky jádro (velké i malé), zdroj energie (mitochondrie), receptory (tlaku, tepla), buněčnou stěnu (sterá se může pohybovat) apod. No, a lidké tělo se skládá z miliard takovýchto buněk že by to byl takový lidský robot trochu jinak ?
    • 22
  23. vix

    zastěrky

    Jestli se můžu přimluvit, na zadek si je radši dej ... anï ne tak ke spokojenosti své, ale všeobecné těch za tebou
    • 15
  24. vix

    jaké maximum jste natankovali?

    mě kontrolka začíná svíti okolo 40 lt ..
    • 9
  25. vix

    OT-golf tdi vejfal upgrade

    Kurte, nic si z toho nedělej. Občas se najdou někteří, kteří potřebují dospět ( á Hics už ví) a než dospějí, jsou prostě exhibicionisti. Akorát, že místo v parku, se ukazují tady. Ale na druhou stranu můžeme být rádi, že nám tak pečlivě čte naše staré příspěvky - vždyť je to pro nás pocta. Víš jak pak bude chytrej ? Třeba se to jednou i projeví. Zatím se sice tady naváží do každého a mlátí jenom pantem, ale kdo ví .. třeba nám za pár let dospěje a bude dávat fundované rady a my mu budeme třeba v dobrém připomínat, jak byl tenkrát \"chytrej\" Třeba.
    • 21
×
×
  • Vytvořit...