Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Spojka 205 - velká síla

    jj, nejdřív mrknout, jestli není chyba v mechanice, pak bych koukal po dílech - zvlášť,. když auto dobře řadí a spojka neklouže. To mi připomnělo hiostorku o Škodovce, co měla spotřebu asi 36 lt/100 km. Měla totiž povolenej šroub v nádrži. Některé záívady jsou prostě banalní.
  2. vix

    Vau čo to mam v taške - koncovka

    no, tenhle bude nerez a to je něco jiného
  3. vix

    Tomuhle říkám traktor

    Made in China ?
  4. vix

    hladký diesel - brzdiť motorom?

    milý Kulíšku - asi i já budu mít pro tebe jednu radu (do života). Pod demokracií se skrývá to, že si každý může dělat co chce, ovšem v mezích zákona. (něco v tom smyslu, že svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu) Takže, jestli se ti oddieho vyjadřovaní nelíbí, tak to nemusíš číst, a už vůbec ne na to reagovat. Rozčilovat se tady nad tím nemá absolutně žádný smysl, jenom zaplevelíš forum - což zase neudělá dobrý obrázek o tobě Vzhledem k tomu, že tvoje příspěvky byly po technické stránce dosti slabé, a vzhledem k tomu, že se potřebuješ nějak exhibitovat, chápu, že v tváří v tvář pravdě jsi reagoval, jak jsi reagoval. Ona totiž pravda bolí. A spousta lidí ji neni ani schopna přijmout. A protože oddieho znám a vím, že je to rovný chlap, který ti nebude nikdy lhát, chápu, že reagoval tak jako vždycky - řekl ti pravdu. Ostatně, na jeho vyjadřování neshledávám nic špatného - informační hodnota byla vysoká, sprosté to nebylo, urážející už vůbec ne, gramatika a interpunkce více než slušná. Takže ti radím (za sebe), místo nějaké rozčilování a exhibitování tady na foru zalézt do knihovny, vzít si nějakou technickou knížku a začít studovat - protože jinak nebudeš moci (umět) oponovat a zbyde ti akorát to rozčilování.
  5. vix

    Vibrece volantu

    to mi připomíná jeden můj disk na Š120 - ona asi "socialistická kvalita" nebo obrubník udělají své.
    • 6
  6. vix

    406 3.0 V6

    ona ta náplň je tak "napořád" do záruky - on ten olej taky , no, jak se to řekne tím cizím slovem - degeneruje... né, to nebude ono - aha, už to mám - degraduje A vyjma oleje v převodovce - rozvody, kapaliny, olej a filtry vyměněný máš ?
  7. vix

    Tlumiče Gabriel

    aneb, nechci slevu zadarmo ...
  8. vix

    hladký diesel - brzdiť motorom?

    Chladí se ti motor, netrpí tolik brzdy hlavně z táhlých kopců a pokuď máš el. vtřik paliva tak se zařazeným rychlostním stupněm a bez nohy na plynu dochází k DEAKCELERACI což znamená že do motoru nejde ani kapka paliva asi do 1 600ot/min, ale při neutralu něco musí pohánět ten motor cca 1 litr/hodina. [upravil dne 9/8/07 Kulíšek] když neumím používat cizí slova, tak je nepoužívám ... DEAKCELERACE je co ?? Já znám jen AKCELERACI a DECELERACI ! O tom chlazení motoru na neutrál - já nevím, mě se chladí taky (vodní pumpa je v okruhu, otáčky jsou na 800, motor téměř neodebírá palivo, vzduch přes chladič proudí taky)
  9. vix

    žárovky

    1) jsi v sekci 205 2) nevěř všemu, co píšou v knihách - třeba taková kniha od jistého pána s knírkem... v té spaslo taky o něčem jiném, než demokracii... tuším, že tam bylo něco o jedné rase...
    • 9
  10. vix

    Větší výkon

    no, když si myslíte, že to s těma 1.9 TD na 406 nebude tak horký, tak se po těch motorech poptejte na vrakovištích. Spíš přežije auto, než ten motor. 406 s 1.9 TD je už lehce podmotorizovaná. Ale jo, laboruj s tím a koupíš si pak někde 2.1 TD - to už pojede o něco líp.
  11. vix

    žárovky

    hmm, do stropu v 205 je 5W bezapticová ... ... prostě, do 205 patří pomalu stejné žárovky, jako do Š 120, až na interiér.. tam jsou bezpaticové
    • 9
  12. daň = poplatek státu, organizace (novější náhrada desátku) ... desátek byl super, dneska je to na daně skoro 1:1 ) definuj pojem : v Praze normálně parkovalo ? ... nevím, jak je to s trvalým bydlištěm, ale třeba kam chodí pošta bezdomovcům ? Někteří bezdomovci opravdu bydlí na radnici (akorát nevím, jetsli přechodně nebo trvale)
  13. no, možná tak v Týně .. ale nechci ti brát iluze.. do 2 let je to v ČB (kde by chtěl žít každý) a do 5 let je to v každé prd*li. Je to dobré zdanění - třeba Praha - 700,- Kč/rok. Nějvětší fígl je, že se situace s parkováním vůbec nezmění. Jen se lidi o něco více zdaní. Myslím, že spousta lidí by brala, kdyby platili 700,- Kč/MĚSÍC a měli tam své vyhrazené místo. Možná by byli ochotni platit i 1400,- / MĚSÍC !!!
  14. třeba to jsou brzdovky - protože třeba dvouvláknovky nebyly (vlastně, dvouvláknovky už tehdá byly, ale třeba jsou to vážně brzdovky) Na Luftovi mám třeba zase bílý sklíčka na blinkry i vzadu.
  15. vix

    Záhadná kontrolka a jak na ni

    hmm, prostříkej ten konektor kontaktolem - většinou v naftě ani není voda, jako to spíš blbne
  16. vitin: jestliže máš ještě pár takových historek, neuvažoval jsi, že bys je někdy vydal knižně ?
  17. No, jednou ujel nezabržděnej "Pomeranč" T679.0 a honili ho "Sergejem" T678.1 A to bylo teprve maso
  18. vix

    Stabilizátor GTI

    HUGO BOSS: jasně, jen si do mě kopni !!! Já jen vím, že když jsem poprvé vyměňoval poloosu, tak jsem to dělal asi 4 hodiny - ono se to nezdá. A to byla jen jedna "bl*bá" poloosa. Nebo výměna oleje - v případě mé první výměny oleje to byly taky 4 hodiny čistýho času (úsměvné, že ?) pokud něco děláš poprvé a nevíš jak na to, tak holt se snažíš nic nezkazit a o to víc u toho přemýšlíš a máš strach. A o to ti to trvá delší dobu. A věř, že při tom narazíš na spoustu problému, třeba zarezlý šroubek, nevhodné nářadí apod. Druhá, třetí, čtvrtá, pátá... osmnáctá výměna ... tomu se říká už rutina. Vážně miluju hlášky typu - "Já jsem sjel na kánoi Tichej oceán." Prostě pochop, že někteří lidé dělají něco poprvé a nemají v tom praxi. To, že zvládneš vyměnit nápravu pomalu jednou rukou a druhou přitom ještě napíšeš báseň v jambickém pentametru a mandarínským nářečím ještě k tomu, je na druhou stranu skvělé. To je jedna z věcí, kterou prostě obdivuji. Prostě někdo umí to a někdo něco jiného - já jen vím, že kdybych tohle měnil, tak si na to vyčlením 2 dny a zařídím si to tak, abych tím autem nemusel nikam jet. Může se to povést za 1 den, ale třeba taky nemusí. Jinak, kdybys milý Hugo výše napsané řádky nesprávně pochopil, tak, pro jistotu, jsi prostě skvělej Ale to se zcela jistě nemůže stát.
  19. vix

    Majitelé tmavých laků - pomoc!

    Já jdu ještě dál - auto nemeju vůbec. Hele, a vypadá už 2 roky stále stejně
  20. vix

    P motor 205 1.9Gti

    50,- Kč - a myslím, že na toto máme sekci bazar.
  21. vix

    Stabilizátor GTI

    jak chceš, je to tvůj boj - ale odrazovat tě nechci (nebo si zkus vyhledat nějakou literaturu) a podle ní se rozhodni. na druhou stranu, nejlíp auta po mechanické stránce opravuje autoelektrikář, zedník, architekt - oni se prostě nebojí.
  22. vix

    Stabilizátor GTI

    přehození nápravy ? já bych řekl, že tak den se zvedákem a v několika lidech. Nic ve zlým, ale jak se ptáš, tak asi nevíš, do čeho jdeš. Jinak, jestli to půjde, tak počítej, že ta náprava z GTI může být v háji. A je vážně jiná, než non-GTI. Takže - nová ramena á 3000,- ks, nové čepy a spojovačky řízení, horní uložení tlemičů ( možná tlemiče). Nevím, jak je to s poloosama, v jakém stavu budou brzdy. mmch, já o tom taky přemýšlel, ale z jistých důvodů se mi to už nevyplatí. jinak sorry, mást jsem nechtěl nová náprava (sakumprdum) na non-GTI vyjde tak na 12 tKč i s prací (čepy v řízení, ramena, tlumiče + GEO)
  23. vix

    5 sudů v 205 XRD

    Kamarád, co má 205 má takovou teorii, že do 205 se dá nacpat ještě jedna 205. U té první na chvíli povolí svary. Jinak souhlas, 205 je takovej menší stěhovák.
  24. vix

    rameno na 205

    jinak, na železe se doopravdy nedá nic zkazit, akorát na tom čepu ano ... a pokud je čep z "balzy", tak jak dlouho asi vydrží ? Já dávám na auto nějaký italský (cena 1190,- Kč / ks) a vydrží těch 40 tkm (stejně jako chladicí kapalina, brzdovka...)
×
×
  • Vytvořit...