Nejde porovnávat tiskárnu s výměnými zásobníky inkoustu a tiskárnu kde je hlava součástí spotřebáku. Pokud tisknu pravidelně a chci tisknout levněji a kvalitnějí koupím 1. variantu, pokud tisknu velmi zřídka a kvalita je mi šumák koupím druhou.
Argument, že hlava stojí tolik jako celá tiskárna je zajímavý, ale v dnešní době kdy sada spotřebáku stojí podobně jako tiskárna, asi ztrácí smysl.
O tom, že by HP měnilo tiskárny kvůli zaschnuté hlavě kus za kus jsem zatím neslyšel