Trochu odbíháme od vlákna, ale snad to autorovi nebude vadit. Abych to nenatahoval odhaduju, že dnes budeš mít o 10-10% výkonu méně než papírových. Vím, že budeš argumentovat že to tak není, ale s ohledem na km a věk si myslím, že je to ještě optimistický odhad. Turbobenzíny nejvíc, pak benzíny, pak turbonafty a nakonech \"hladké\" nafty nejmíň se prostě opotřebovávají, s tím nic neuděláme. Samozřejmě nelze 100% zobecnit a jsou motory které to popírají. Většinou jsou to motory s velkou výkonovou rezervou. Naopak u motorů menšího objemu bude úbytek pravděpodobně největší. Dobrá péče a zacházení to samozřejmě mírní, ale realita je neúprosná.