Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Řazení

    Pokud je v záruce, tak rady nepomůžou. Prodejce se to bude snažit \"nějak\" uhrát, anebo vymění převodovku. Nemáš tam koberec pod pedálem spojky? (Táta to měl na Pandě, taky \"špatně řadila\") [upravil dne 30.11.2012 14:12 od P607Olda]
    • 41
  2. P607Olda

    zadni lampy kostra??

    Určitě je to špatná kostra, musíš se víc snažit:D Vezmi kabel, jedním koncem ho pořádně ukostři a druhý přilož na objímku žárovky v zadním světle, uvidíš, že to půjde OK. A pak to předělej na definitivně. Vyčisti konektory, napruž nebo vyměň anebo přidělej ještě jeden kostřicí kabel. [upravil dne 30.11.2012 13:39 od P607Olda] [upravil dne 30.11.2012 13:40 od P607Olda]
  3. Označení - tato otázka mě napadla už před 15 lety, co bude po 9-ce. No, vyřešili to uspokojivě, rozhodně líp, než jiní, kteří název drží několik generací (krom Golfu taky např. Panda) a v inzerátech to plete. Ještě horší je označení Tour u Škodovky, které je \"klouzavé\" - každý rok pod názvem Tour dostanete jiný model, který se tak dříve nejmenoval a v budoucnu taky nebude.
    • 42
  4. Dekl na víku je fakt detail, na 405 jsem ho neměl a jak rád na to auto vzpomínám. 301 kombi by se hodila do firmy. Předpokládám, že bude mít zase délku asi 4500. Občas se něco musí převézt atd. Takhle nezbývá, než dále kupovat Oktávky. Vůbec je mi divné, že automobilka nejdříve vystartuje nějakým horším modelem - u Škody to bylo Citigo dvoudveřák, u Rapida sedan... http://www.autohit.cz/testy/recenze/prvni-svezeni-citigo-5d hned v první větě přiznávají, že 4-dveřák bude tvořit 3/4 prodeje. [upravil dne 30.11.2012 10:10 od P607Olda]
    • 53
  5. Bubny mají výhodu ruční brzdy - na kotoučích je to složité (pomocný malý buben a pakny) a tím drahé.
    • 42
  6. P607Olda

    Táhne do strany

    Rozhodně bys měl vyřešit ty nesrovnalosti, na které jsem upozornil. Běžný kluk na geometrii se do toho nepustí, musíš najít někoho zdatného. Pneu bych měnil až po vyřešení, jinak zhobluješ tu novou. Proto bych chtěl, aby se vyslovil někdo, kdo už dělal nápravy na 807, zda s tím lze něco dělat. Konzultoval jsem možnost upravení polohy, tak vzadu prý snad o milimetry ano a vepředu ne. Anebo kdyby byly vzadu unavené silentbloky. Sbírej další informace. [upravil dne 29.11.2012 11:16 od P607Olda]
    • 33
  7. P607Olda

    hledám odtah

    Ptej se v místě, např. na vrakáči a u menších opravářů. Orientační cena je 17 Kč za km každé cesty, plus 300 nakládka/vykládka. Takže Hlinsko vychází 126 km, to je asi 4500 Kč. Cenu si smluv předem, jsou to hrozní vykukové, pak šroubují cenu nahoru za různé záminky. Cena je velmi smluvní, otázka je pak, aby ji dodržel. (Někdy uvádějí cenu bez DPH, kilometry vyjdou delší a největší vydrb jsem zažil, že zvlášť chtěl příplatek za dálnici, který při sjednávání neuvedl). Takže nejlépe někoho známého, anebo na doporučení serioznosti. Na druhé straně existují i zoufalí borci, kteří pojedou za 70% uvedené částky.
  8. P607Olda

    Táhne do strany

    Tak co odborníci? kveton: auto bylo bourané? Myslel jsem že toto téma vzbudí velký ohlas, zda lze upravit geometrii, nebo je to blbost.
    • 33
  9. Asistent rozjezdu (autom. odbrždění ruční brzdy) za příplatek 2000 - u Peugeotu 5008 seriová výbava i v nejlevnější verzi:)
    • 35
  10. P607Olda

    Nastavenie sklonu paraboly

    vyššie = proti smeru hodinových ručičiek
  11. P607Olda

    Táhne do strany

    Edit: anebo, možná pohnout zadní nápravou, jestli jsou upevňovací šrouby v oválných otvorech. Bylo by dobré dělat to rovnou na geometrii, vodítkem by mohlo být, aby rozvor na obou stranách byl stejný (parametr, který jsem označil E aby byl 0), anebo taky C = 0 anebo taky A = 0. Pak B1 by se mělo rovnat B2. Nedovedu odhadnout, v jakém směru (zda pravá strana dopředu nebo naopak), protože není jisté, co znamenají plusy a mínusy na obrázku. [upravil dne 27.11.2012 23:44 od P607Olda] [upravil dne 27.11.2012 23:45 od P607Olda]
    • 33
  12. P607Olda

    Táhne do strany

    Resumé - pokusit se usadit přední nápravu, pokud snad je na pomocném rámu????? Nevím, neznám 807 ani nevím, zda jde toto opravit.
    • 33
  13. P607Olda

    Táhne do strany

    První dvě stránky zhruba OK, pouze zadní má jinou sbíhavost, ale symetrickou. Horší je třetí stránka - tyto údaje se běžně nezveřejňují a doufám, že jim dobře rozumím: A) špatně, přední náprava je nakřivo B1, B2) měly by být stejné, nápravy nejdou za sebou C) špatně, o tolik nápravy nejdou za sebou D) rozchod kol P/Z se liší u každého auta, z technických dat by bylo potřeba zjistit, zda je hodnota správná E) špatně, souvisí s A) F) dobře
    • 33
  14. jj, Fajt dělá dobře, akorát jsem měl problém se tam domluvit. Cena záleží na tom, kdo vezme telefon, a když mi to bylo divné, tak ať prý jdu jinam.
    • 45
  15. P607Olda

    hmotnost přívěsu

    Na stránkách Peugeot.cz si vybereš model a stáhneš si ceník, např. http://peugeot.ecpaper.cz/osobni/5008/5008/Peugeot-5008-cenik/includes/Peugeot_5008_-_cenik.pdf dole jsou hmotnosti. Doporučuji konzultovat s prodejcem, aby nebylo nemilé překvapení. [upravil dne 27.11.2012 10:24 od P607Olda]
  16. P607Olda

    Táhne do strany

    kveton: Dej protokol z geometrie. [upravil dne 27.11.2012 09:24 od P607Olda]
    • 33
  17. P607Olda

    chladici kapalina

    Kdoví, jak dlouho se nedolívalo. Nicméně, teď kontroluj každý den a pokud ubývá, tak hledej příčinu. Měřit hladinu můžeš taky klacíkem, pokud tam špatně vidíš. Čidlo někdy kecá.
  18. P607Olda

    Alternátor

    Vrakáč Křelov, tel. 602 512 987. Starší altík (na benzín, čili bez volnoběžky) byl za 1500. Když se domluvíš, tak ti ho na místě i přehodí.
    • 11
  19. P607Olda

    Naklápění předních světel.

    Buď rád, že to prošlo na STK. Máš možná vadný přepínač, takže vrakáč - anebo jezdit tak jak je.
    • 14
  20. P607Olda

    zadřeni zadni napravy

    Můžeš i do Zábřeha, tel. 583 411 572. Za dopoledne to udělají, kvalitně. Cena je asi těch 6000, podle rozsahu a podle toho, co ještě najdou během opravy (můžeš u toho stát a sledovat práci a případně odsouhlasit/zamítnout související opravy, např. brzd). Doporučuju, zavolej nejprve a domluv se.
  21. Podívej, křidýlko už máš, když ještě naložíš nějaké stehýnko, tak bude štěstí úplné
    • 24
  22. Takové jsem měl na 406 3V6, auto díky tomu jelo mnohem rychleji:super
    • 24
  23. Nechej ho tam, je moc hezké.
    • 24
  24. No, právě. Měl jsem sedany 405, 605, 406, 607, ale není to ono. Už bych sedan nekoupil. Krom toho jsem měl (krátké období) i Favorit, Laguna, 306, a teď 5008, ale pořádný kufr s pořádnými vraty je k nezaplacení - a to i v malém autě, jako je 306.
    • 53
  25. P607Olda

    vyhrievanie sedadiel P406

    Kabely jdou do sedadel, dokonce obydvoch:cool:. Takže je tam elektrické nastavení polohy, nebo vyhřívání, nebo něco jiné? Dej kompletní fotky těch konektorů pod sedadly.
    • 17
×
×
  • Vytvořit...